Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Trakā, trakā, trakā pasaule

Ervīns Jākobsons. Lielais restarts - mīts vai nākotnes realitāte?

Šodien viens no lielākajiem draudiem cilvēces brīvībai ir “Lielais restarts” - kreiso un liberāļu virzīta iniciatīva “ekonomikas un visu sabiedrības aspektu kardinālai atjaunošanai.” Savā pēdējā vēstulē prezidentam Donaldam Trampam par “Lielo restartu” īpaši brīdināja bijušais Vatikāna apustuliskais nuncijs ASV, arhibīskaps Karlo Marija Vigano, nosaucot to par “globālu sazvērestību pret Dievu un cilvēci.” Viņš rakstīja, ka šī plāna arhitekti ir globālā elite, kas vēlas īstenot plašus piespiedu pasākumus, lai būtiski samazinātu indivīda un sabiedrības brīvību. Kas īsti ir šī vēl gluži jaunā iniciatīva? Un vai tā patiesi ir tik jauna, kā mums šķiet?

Arhibīskapa Vigano vēstule izpelnījās lielu ievērību sociālajos tīklos, savukārt valdošā elite un lielie plašsaziņas līdzekļi to pasteidzās pieskaitīt sazvērestību teorijām, ko galēji labējie populisti izmantojot savā politiski histēriskajā propagandā. Taču, vai ziņām par globālu “pasaules pārveidošanas” plānu patiešām nav pamata, ja ir zināms, ka “Lielais restarts” ticis publiski apspriests pasaules elites globālajās sanāksmēs? “Laikmeta zīmes” vienmēr bijušas ļoti skeptiskas pret dažādām sazvērestību teorijām, taču šis jautājums mums šķita izpētes vērts, jo “Lielā restarta” mērķi un konkrēti plāni tā īstenošanai jau vairāk nekā gadu tiek atklāti pārrunāti dažādos forumos, konferencēs un preses slejās, un pat ir izklāstīti grāmatā. Tieši uz šiem materiāliem mēs arī balstīsim savu publikāciju.

Lasīt tālāk...

Jaunais “nepieskaramo” fenomens jeb virtuālā nāve paralēlajā pasaulē?

Tie, kas zinās Indijas sociālo vēsturi, zinās arī par kastu sistēmu un “nepieskaramo” fenomenu. Saskaņā ar hinduismu cilvēki kopš dzimšanas tiek iedalīti 4 kastās — priesteru kastā, karotāju kastā, tirgotāju kastā un strādniekos, kas kalpo trim augstākajām kastām. Bet ārpus kastām stāvošie — nepieder ne pie vienas no šīm kastām un tiek uzskatīti par netīriem. Tik netīriem, ka tiem fiziski pieskaroties kādam no augstākās kastas, pēdējais uzskata sevi par aptraipītu un veic īpašu attīrīšanās rituālu. “Nepieskaramie” jeb dalīti fiziski un sociāli tiek izolēti no pārējās sabiedrības, un lai gan tas vairs nenotiek likumiski, izteikti reliģiskā sabiedrība joprojām savu dzīvi organizē pēc savām tradīcijām nevis laicīgajiem valsts likumiem.

Kādēļ iesāku ar šādu atsauci uz specifisku Indijas sociālo parādību? Tādēļ, ka politiskā dienaskārtība, visaptverošā politiskā cenzūra un tā sauktā cancel ("atcelt" - angļu val.) kultūra sociālajos medijos, mūsdienu pasaulē rada jaunu cilvēku kopu, kuru sabiedriskais statuss visnotaļ atgādina Indijas “nepieskaramos.”

Lasīt tālāk...

Melnais tirgus: piecas populārākās kontrabandas preces

Iespējams, ikdienā to nemanām, bet “melnā" tirdzniecība ir mums visapkārt - nelegālais cigarešu un alkohola imports, narkotikas, naudas viltošana un aizsargātu vai bīstamu dzīvnieku neatļauta turēšanu privātīpašumā un tā joprojām.

Kanāls “National Geographic” ir apkopojis informāciju par piecām no pasaulē izplatītākajām kontrabandas precēm. Tikmēr jaunajā “National Geographic” raidījumā portugāļu pētnieciskā žurnāliste Mariana van Zellere kopā ar TV kanāla komandu dodas pētīt pasaulē lielākos melnos tirgus. Astoņās sērijās viņa atklās, kā strādā krāpnieku plāni, kā atrod nelikumīgo produktu kurjerus un kāda patiesībā ir kontrabandas pasaule. Mariana tiekas ar visām iesaistītajām pusēm un tik tuvu nelegālajai pasaulei mēs vēl nebūsim bijuši.
 

Lasīt tālāk...

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV pilsētās. Ir notikuši tik lieli nemieri un laupīšanas, ka vismaz 200 pilsētās tika izsludināta komandantstunda un 31 pavalstī ievesta Nacionālā gvarde. Gribētos domāt, ka šī ir tikai vēl viena nodaļa rasu nemieru sarakstā, bet tā vis nav. Tagad ir citādi. Šeit nozīmīgi dalībnieki un pat uzsācēji ir arī baltie. Pirmo reizi Amerikas vēsturē daudzi baltie domā un uzvedas tāpat, kā aizvainotie melnie. Tas ir tāpēc, ka daudzi baltie ir pieņēmuši uzskatu, ka tikai baltie ir personīgi atbildīgi par melno kļūmēm; ka ikviens baltais ir iesaistīts "balto pārākuma" sistēmā, kura ekspluatējot melnos.

Lasīt tālāk...

Bulgāru patriota atklāta vēstule attiecībā uz Stambulas konvenciju

Ne tikai Latvijā noris kaislības Stambulas konvencijas ratificēšanas sakarā. Arī Bulgārijā tās nerimst un ir ne mazāk asas. ŠĪ ir bulgāru patriota atklāta vēstule attiecībā uz Stambulas konvenciju

Lasīt tālāk...

Guru sapnis par apraktiem dārgumiem izraisa zelta drudzi Indijā: meklēšanu savā ziņā pārņem valdība

Sapņi mēdz būt dažādi, taču kopumā tos varam iedalīt parastos un neparastos jeb īpašos sapņos. Pie pēdējiem, kas, kā zināms, katru nakti nerādās, var pieskaitīt sapņus, kuros cilvēks no dievības, gara, citu pasauļu būtnes vai iepriekš mirušas personas saņem kādu īpašu informāciju vai vēstījumu. Atsevišķa šo sapņu grupa ir sapņi par noteiktā vietā apraktu naudu vai citām bagātībām. Par šādiem sapņiem un veiksmi vai neveiksmi pēc tajos saņemtajiem norādījumiem meklējot mantu, stāsta arī daudzu tautu, tai skaitā latviešu teikas un nostāsti. Taču, šķiet, tik milzīgas bagātības, par kādām sapnī uzzinājis Indijas ziemeļu pavalsts Utaras Unnao rajona Daundijas (Daundia Khera) ciemata vietējais guru, neviens vēl līdz šim nav meklējis.

Svāmī Šobans Sarkars nesen nosūtīja vēstuli Indijas Valsts bankai, tajā pavēstot ka pie viņa sapnī atnācis viens no indiešu brīvības cīņu vadītājiem, 1859.gadā britu nogalinātais radža Rao Rams Bakšs Sings, kurš pastāstījis, ka zem viņa kādreizējās pils drupām ir apraktas 1000 tonnas zelta. Šīs bagātības, kuru iespējamo vērtību lēš uz 40 miljardiem dolāru, radža esot novēlējis izmantot Indijas iedzīvotāju labā, lai palīdzētu pārvarēt ekonomiskās grūtības, kurās valsts patlaban nonākusi. 

Lasīt tālāk...

Brīnums, kas nenotika...

"Āfrikas dienu" sagaidot [1], aliens.lv nolēmis dot savu ieguldījumu šajā Latvijai tik svarīgajā pasākumā, sagatavojot mazu, mazu (patiešam mazu, bet toties informatīvi koncentrētu) monogrāfiju par kristietības paradigmu un tās izaicinājumiem mūsdienu Āfrikas sabiedrībā. Ņemat nu par labu, kas mums sanācis.

Lasīt tālāk...

Svazijas raganām noteikts lidojuma augstuma limits - 150 metri

Svazijas, - nelielās Dienvidāfrikas Republikas robežvalstiņas - raganām, ja tās gribēs doties mežonīgā jājienā pa gaisu uz slotas, tagad jārēķinās ar valsts noteiktiem lidojuma augstuma ierobežojumiem. Raganas, ziņo Svazijas "The Star," kuras pieķers lidojam augstāk par 150 metriem virs zemes, tiks arestētas un sodītas ar naudas sodu aptuveni 55 000 dolāru apjomā.

Lasīt tālāk...

Call me They: Mans vārds ir Leģions

Dižā vācu filozofa Špenglera jau pirms 100 gadiem saskatīto Rietumzemes norietu šodien cita starpā pavada deģenerātu izvirtību publiska manifestācija (tā saucamie “praidi”) un visu iespējamo psihoreproduktīvo saslimšanu normalizācija, tās pasniedzot nevis kā oportūnistikas nelabvēlīgu ģenētisku vai ekoloģisku faktoru patoloģiski bojātu smadzeņu suicidālas fluktuācijas, bet kā patriarhālo balto rasistu-supremācistu apspiesto “nabadziņu” iepriekš neatzītus, bioloģiski pastāvošus “dzimumus” jeb “dženderus.”

Lasīt tālāk...

Budistu templis Taizemē par nelielu samaksu piedāvā iespēju nomirt un augšāmcelties

Kādā Taizemes Nahonajokas (Nakhon Najok) provinces templī – Promanē (Wat Prommanee) – jau kopš 2005.gada ik dienas tiek piedāvāts atdzimšanas pakalpojums – par nelielu atlīdzību ikviens var piedalīties rituālā, kura laikā dalībnieki ieguļās zārkos, simboliski mirst un jaunpiedzimuši ceļās augšā, lai sāktu jaunu dzīvi.

Lasīt tālāk...