Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Reliktie dzīvnieki

Kampučijas 'stegozaurs' - liecība, viltojums vai pārpratums?

Vai Dienvidaustrumāzijas džungļos, dalot dzīves telpu ar cilvēkiem, vēl pirms 1000 gadiem bradāja dinozauri? Tā, balstoties uz Tapromas tempļa bareljefā iegrieztu attēlu, uzskata daudzi kreacionisti un jaunās Zemes hipotēzes piekritēji. Bet kā ir patiesībā?

Lasīt tālāk...

Sibīrijas 'vienradži' varēja būt moderno cilvēku laikabiedri

Ja daļai senajās kultūrās pazīstamo mītoloģisko radījumu, kā piemēram grieķu suņgalvjiem (kinocefāliem) un sirēnāmnārām visdrīzāk nekad nav bijis tiešu, dabā kādreiz eksistējušu zooloģisku prototipu, tad vienradža gadījumā jautājums nav tik vienkārši izšķirams. Gan antīkie teksti, gan viduslaiku ceļotāju un jauno laiku etnogrāfu pierakstītie Eirāzijas tautu nostāsti liecina, ja ne par tolaik vēl sastopamu, tad šo avotu rašanās laikam salīdzinoši nesenā pagātnē, iespējams, pastāvējušu, aizvēsturiskam Sibīrijas milzu degunradzim  Elasmotherium sibiricum līdzīgu vienragainu dzīvnieku. Par to, ka Elasmotherium sibiricum varētu būt dzīvojuši vēl aizvēstures beigu posmā vai pat agrajos vēsturiskajos laikos, liek domāt arī Tomskas universitātes zinātnieku atradums Irtišas krastā, Kazahijas ziemeļaustrumos  netālu no Pavlodaras, pie Kožamžaras ciema viņi uzgājuši šo dzīvnieku fosilijas, kuru datējums  ap 29 000 gadu pirms mūsdienām  pilnībā liek pārskatīt līdzšinējos priekšstatus, atbilstoši kuriem Elasmotherium ģintij piederošās sugas izmira jau pirms 350 000 gadu. Raksts par pētījuma rezultātiem publicēts izdevuma "American Journal of Applied Science" šī gada februāra numurā.

Lasīt tālāk...

Spārnotā briesmoņa mistērija atrisināta!

Beidzot ir rasts izskaidrojums mistērijai, kas apņēma senus, indiāņu radītus klinšu gleznojumus Melnā pūķa kanjonā, Jūtas pavalstī (ASV). Gadu desmitiem ilgi zinātnieki nerimās strīdēties ar kreacionistiem par to, vai sarkanais gleznojums uz kanjona klints sienas ir milzīga spārnota briesmoņa, iespējams, pat pterozaura attēlojums, vai arī to veido vairāki atsevišķu cilvēku un dzīvnieku figūru attēli.

Nesen, izmantojot modernākās tehnoloģijas, pētnieki konstatēja, ka sarkanais „spārnotais briesmonis” sastāv no piecām atsevišķām figūrām - liela auguma cilvēka, maza auguma cilvēka, pārnadža, suņa un čūskai līdzīga radījuma.

Raksts par pētījumu publicēts britu arheoloģijas žurnāla Antiquity augusta numurā. 

Lasīt tālāk...

Vjetnamā pamanīts pirms 85 gadiem šķietami izmiris briedis

Ik pa brīdim plašsaziņas līdzekļos parādās ziņas par it kā izmirušu dzīvnieku uziešanu. 2013.gadā šādi tika atklātas vismaz 8 sugas. Šogad viens no pirmajiem jaunatklātajiem, līdz tam par izmirušu uzskatītajiem dzīvniekiem ir Dienvidaustrumāzijas rejošais Rūzvelta briedis (Muntiacus rooseveltorum), ko zoologiem izdevās "noķert" Vjetnamas dabas rezervātā ierīkotās fotolamatās.

Lasīt tālāk...

Ķīnas piekrastē izskalotais 'jūras pūķa' skelets, iespējams, pieder retai haizivij

Dažas dienas pirms pirmā aprīļa - 28.martā - Ķīnas plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Šandunas provincē, Kindao (Qingdao) pludmalē kāds zvejnieks atradis "jūras pūķa" skeletu. Aplūkojot publicētos foto un noskatoties video, izteikts pieņēmums, ka atradums patiešām varētu būt īsts un piederēt kādai retai haizivju sugai - Chlamydoselachus anguineus.

Lasīt tālāk...