Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Viltojumi

Arheoloģiskie viltojumi - Jēzus brāļa kaulu šķirsts

2002.gadā žurnāls "Biblical Archaeology Review" publicēja “ekskluzīvu ziņu,” kas vēstīja, ka “atrasts akmenī cirsts Jēzus eksistences pierādījums.” Sorbonas universitātes senžīdu un aramiešu valodu speciālists Andrē Lemjē bija atšifrējis uzrakstu uz kāda I gadsimta jūdu kaulu šķirsta. Tas skanēja šādi: “Jakov bar Josef akhui di Ješua” ("Jēkabs, Jāzepa dēls, Jēzus brālis"). Ja uzraksts izrādītos īsts, tas patiešām varētu saistīties ar evaņģēlijos aprakstīto Jēzu no Nācaretes un pretendēt uz bibliskās arheoloģijas visu laiku ievērojamākā atklājuma godu, sniedzot pārliecinošu pierādījumu Kristus vēsturiskumam. 

Lasīt tālāk...

'Dzelzs vīra' noslēpums: no meteorītu dzelzs izkaltā statuja - sens tibetiešu tēlniecības šedevrs vai XX gadsimta viltojums?

Daudzās senās kultūrās meteorīti uzskatīti par debesu zīmēm vai dievu dāvanām. Piemēram, Ziemeļamerikas indiāņi un Austrālijas aborigēni no debesīm nokritušu akmeni pielūdza kā svētu ar maģiskām īpašībām apveltītu priekšmetu. Visā pasaulē zināmajā islāma svētvietā Mekā miljoniem musulmaņu godina melnu akmeni, kas, kā daudzi domā, varētu būt meteorīts. Daudzviet uzieti no meteorītu dzelzs izgatavoti naži un rotaslietas, pat putnu figūras. Senākie priekšmeti no meteorītu dzelzs izgatavoti jau pirms 5000 gadiem - to pierāda nesen veiktās senēģiptiešu apbedījumos pie Gercas ciema uzieto kreļļu posmu ķīmiskās un fizikālas analīzes (Sk.: "Analīzes apstiprina: pasaulē senākās dzelzs senlietas darinātas no meteorītu metāla", Aliens.lv, 23.08.2013.)

2012.gada septembrī pasauli apbūra kāds stāsts, ko vēlos izstāstīt arī Aliens.lv lasītājiem. Par "Dzelzs cilvēku" dēvētā 1000 gadus vecā budistu statuja ir izkalta no retas klases dzelzs meteorīta, - tā apgalvoja vācu un austriešu zinātnieki, kuru pētījuma rezultāti 2012.gada 14.septembrī tika publicēti izdevumā Meteoritic and Planet Science.

No meteorītu dzelzs senatnē izgatavota cilvēka statuja patiešām būtu vienīgais šāda veida mākslas darbs pasaulē, bet sensācijai šajā gadījumā bija īss mūžs. Bet nu visu pēc kārtas.

Lasīt tālāk...

Burjatu tautības cipītis

2011.gada 14.aprīlī jūtūbē kāds Aleksandrs no Baikāla (Sasha from Baikal) ievietoja filmiņu, kurā bija redzams "citplanētieša" līķītis sniegā - youtube.com.

Lasīt tālāk...

Ko pierāda Kuzbasa sniega cilvēka DNS - nezināma hominīda pastāvēšanu vai liela mēroga viltojumu?

Kemerovas apgabala (Krievija) reģionālā administrācija 29.10.2012. publicēja preses relīzi, kurā bija teikts, ka zinātnieki noteikuši DNS secību Sniega cilvēka meklēšanas ekspedīcijā iegūtām spalvām. Rezultāti liecinot, ka tās piederot "nezināmam, cilvēkam tuvu radniecīgam dzīvniekam." KZA Zooloģijas institūta vadītājs divas dienas vēlāk šo ziņu nosauca par "klajiem meliem."

Lasīt tālāk...

Nesen publicētā Nesijas fotogrāfija izrādās viltojums - ezera briesmoņa vietā nofotografēts filmēšanas grupas rekvizīts

Šī gada augustā daudzos pasaules plašsaziņas līdzekļos publicētā Nesa ezera (Loch Ness) izbraukumu kutera Nessie Hunter IV kapteiņa Džordža Edvardsa uzņemtā "līdz šim labākā Nesijas fotogrāfija" izrādījusies viltojums.

Lasīt tālāk...

Arheoloģiskie viltojumi - Šeptonmaletas "Či-Ro" amulets

1990.gadā, veicot aizsardzības izrakumus IV gadsimta kapsētā Šeptonmaletas (Shepton Mallet) pilsētā Somersetā, kāda apbedījuma piedevās negaidīti uzgāja kristiešu amuletu, kas vairākus gadus tika uzlūkots par agrāko kristietības liecību Lielbritānijā. Par "Či-Ro" dēvētais piekariņš, neskatoties uz šaubām par tā īstumu, kas zinātniekiem radās tūlīt pēc tā atrašanas, kļuva tik populārs, ka tā atdarinājumu publiski nēsāja pat Kenterberijas arhibīskaps. Sajūsma krasi noplaka 2008.gadā, kad Liverpūles universitātes Arheoloģijas zinātņu laboratorijas metālapstrādes speciālistu veiktā amuleta metāla izpēte pierādīja, ka tas izgatavots agrākais XIX gadsimtā.

Lasīt tālāk...

Atrodi 10 atšķirības - labības apļi top datorā

Ar datorgrafikas palīdzību top daudzi tīmeklī ceļojoši attēli un video, kas "pierāda" citplanētiešu, briesmoņu, milžu, spoku un citu neizskaidrojamu, savādu vai noslēpumainu parādību eksistenci. Tomēr līdz šim vēl nebija gadījies redzēt labības apļu viltojumus. Piedāvājam divas variācijas par tēmu "maiju kalendārs."

Lasīt tālāk...