Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sniega cilvēks

Jānis Kaprālis. Redzēts, pētīts, nenoķerts

Aliens lv. saviem lasītājiem piedāvā iepazīties ar kādu pavisam interesantu notikumu. Visai nu jau tālajā 1982.gadā 6 latviešu ceļotāju grupa ģeologa Jāņa Kaprāļa vadībā zem VEF Sporta kluba karoga devās kalnu pārgājienā Tadžikijas Pamirā. Labi nomaskētā vietā Kāds izlaupīja viņu pārtikas krājumus, iespējams, ka tas bija Pats Sniega Cilvēks. Kā pierādījums palicis pēdas nospieduma foto un pārgājiena dalībnieku liecības. Sīkāk par šo notikumu pastāsta pats ceļotāju grupas vadītājs un viņa ceļabiedri izvilkumos no tā laika ceļojumu dienasgrāmatām.

Lasīt tālāk...

Floridas pērtiķskunkss jeb, kas īsti smird purvā?

Nebūs pārspīlēts, ja teiksim, ka ASV sabiedrību arvien plašāk pārņem "seskvačisms," kā varētu nodēvēt dažādu cilvēku centienus "atrast" pašiem savu sniega cilvēku jeb tā dēvēto "Amerikas lielo pērtiķi" un viltotos materiālus publicēt internetā popularitātes vai peļņas gūšanai. Nesen īpaši izcēlies kāds "kriptozoologs," kurš publicējis video ar Mijakas Nacionālajā parkā Floridā it kā nofilmētu un nofotografētu "pērtiķskunksu," kas esot Ziemeļamerikas sniega cilvēka vietējā "versija."

Lasīt tālāk...

Juihiro Miuras Himalaju “sniega sieva”

Diez vai būs kāds alpīnists, kurš, Himalajos kāpjot kalnos, nebūtu ko dzirdējis par jetiju jeb “briesmīgo sniega cilvēku,” kā šis kriptīds nereti tiek dēvēts Rietumu popkultūrā un dzeltenajā presē [1]. Dažs, kā piemēram slavenais Reinholds Mesners, jetiju esot ne vien redzējis, bet pat nošāvis... Tas izrādījies kāds zinātnei nepazīstams lācis... Sava pieredze ar sniega cilvēku bijusi arī ne mazāk slavenajam japāņu alpīnistam un slēpotājam Juihiro Miuram, kurš 1970.gadā pasaulē pirmais ar slēpēm nobrauca no Everesta. Miuras grāmata “The man who skied down Everest” savulaik tulkota arī latviski - 1982.gadā “Apvāršņa” sērijā. Lūk, kāds ir Miuras stāsts par ekspedīcijā dzirdēto un piedzīvoto:

Lasīt tālāk...

Džeina Gudola: kā romantiķe vienmēr esmu ticējusi sniega cilvēka eksistencei

Pasaulslavenā primātu pētniece Džeina Gudola, kas latviešu lasītājam labi pazīstama pēc 1977.gadā izdevniecības "Zinātne" klajā laistā viņas grāmatas "Cilvēka ēnā" tulkojuma, 2012.g. septembrī sniegtā intervijā avīzei Huffington Post paziņojusi, ka "gribētu, lai sniega cilvēks pastāv."

Lasīt tālāk...

Jetija spalvu paraugu DNS analīzes liecina, ka Himalaju Sniega cilvēks varētu būt zinātnei nezināms lāču hibrīds

Daudziem cilvēkiem, līdzīgi kā pasaulslavenajai primātu pētniecei Džeinai Gudolai, "gribētos, lai Sniega cilvēks pastāv" un šādas iespējamības ticamību ik pa brīdim pastiprina plašsaziņas līdzekļos publicēti paziņojumi, kas vēstī par noslēpumainām, lielām, matainam pērtiķim līdzīgām būtnēm, kuras pamanītas džungļu biezoknī vai uz šauras kalnu takas tāltālā, mazapdzīvotā zemeslodes nostūrī, jeb, gluži pretēji, mežiņā aiz personīgās mājas ASV Mičiganas pavalsts lauku apvidū.

Kas gan varētu būt šie radījumi? Līdz mūsdienām izdzīvojuši neandertāliešu pēcteči, zinātnei nezināmi hominīdi, primāti vai citu dimensiju apdzīvotāji - šīs ir tikai dažas no entuziastu izvirzītajām versijām.

Lasīt tālāk...

ASV kompānija izplata paziņojumu par Ziemeļamerikas jetija (seskvača) DNS atklāšanu

24.novembrī, neilgi pēc Kemerovas sniega cilvēka DNS afēras izgāšanās Krievijā (skatīt: Ko pierāda Kuzbasa sniega cilvēka DNS - nezināma hominīda pastāvēšanu vai liela mēroga viltojumu?, aliens.lv, 05.11.2012.), ar līdzīgu apgalvojumu, paziņojot par Ziemeļamerikas jetija - saskvača - ģenētisku atklāšanu, nāca klajā amerikāņi. Paziņojumu ar virsrakstu "Iesniegts pētījums par Lielās pēdas DNS sekvenēšanu" preses relīzes veidā izplatīja privāta DNS nolasīšanas kompānija DNA Diagnostics.

Lasīt tālāk...

Izsludina 10 miljonu dolāru lielu balvu par Amerikas sniega cilvēka pastāvēšanas pierādījumiem

ASV televīzijas kanāls Spike, kopā ar Londonas apdrošināšanas kompāniju Loyd's izsludinājis 10 000 000 $ balvu, ko varēs saņemt, piedaloties realitātes šovā un ar faktiem pierādot Sniega cilvēka eksistenci.

Lasīt tālāk...

Ar bezpilota lidaparātu ASV meklēs sniega cilvēku

ASV nodibināta privāta kompānija, kura par savu galveno darbības mērķi izvirzījusi saskvača (Sniega cilvēka) atrašanu un uzņemšanu augstas izšķirtspējas video. The falcon project, kā uzņēmums nosaukts, sola gūt panākumus, izmantojot bezpilota lidaparātu, kas būšot aprīkots ar pašām jaunākajām tehnoloģijām.

Lasīt tālāk...