Pasaules gala gaidītājiem liedz pieeju 'glābšanas stacijai' Bugarāža kalnā Dienvidfrancijā
- Detaļas
- Kategorija: Trakā, trakā pasaule
-
14 Sep 2016
- Autors Aliens.lv
Francijas varas iestādes, nosakot pārvietošanās ierobežojumus, satriekušas cerības visiem tiem 2000.g. 21.decembrī ezotēriķu un "jaunā laikmeta" kustības praviešu izsludinātā pasaules gala gaidītājiem, kuri cerēja rast glābiņu mistiskiem nostāstiem apvītajā Bugarāža kalnā (Pic de Bugarach) Odas (Aude) departamentā Langedokas-Rusijonas reģionā.
Jau vairākus gadus tīmeklī tiek izplatītas baumas, ka Bugarāža kalns ir viena no nedaudzajām vietām uz Zemes, kur maiju indiāņu it kā pareģotajā pasaules galā ieradīsies citplanētieši un savos kosmosa kuģos izglābs visus sapulcējušos, lai aizvestu uz "jauno zemi."
Skatīt Mistiskas un noslēpumainas vietas aliens.lv lielākā kartē
Bugarāžs ir savrupa, Korbjēru (Corbières) grēdas augstākā virsotne, kas paceļas 1230 metrus virs jūras līmeņa. Ģeoloģisku procesu rezultātā Bugarāža virsējo daļu veido miljoniem gadu senāki slāņi un šīs īpatnības dēļ to dēvē par "kalnu otrādāk." Bugarāžs galvenokārt sastāv no kaļķakmeņu iežiem, kuri ir bagāti ar alām un grotām. Ar kalnu jau kopš viduslaikiem saistījušās dažādas teikas un nostāsti. Žils Verns šeit esot smēlies iedvesmu savam romānam par ceļojumu uz Zemes centru, bet Stīvens Spīlbergs apsvēris iespēju tieši Bugarāžā uzņemt filmas "Trešās pakāpes kontakts" noslēguma daļu, kurā notiek galveno varoņu satikšanās ar citplanētiešiem.
Bažas par ciematā un apkārtnē notiekošo jau 2010.gada decembrī izteica Bugarāžas mērs Žans Pjērs Delors, kurš, atsaucoties uz vēsturē Francijā notikušām sektantu masu pašnāvībām, lūdza valdību kārtības nodrošināšanai iesaistīt armijas vienības.
Odas prefekts Eriks Freijselinārs paziņoja, ka noslēdzis pieeju kalnam, vadoties no sabiedrības drošības apsvērumiem. Freijselinārs teica, ka tiks norīkoti aptuveni 100 policisti un ugunsdzēsēji, kas kontrolēs uz kalna piekājē novietoto Bugarāžas ciematu vedošos ceļus. Ja ciematā pieplūdīs pārāk daudz cilvēku, arī šie ceļi iebraucējiem tiks slēgti.
"Mēs domājam, ka šeit ieradīsies daži vizionāri un nedaudz ļaužu, kas patiešām tic šim pasaules galam," - Freijselinārs teica preses konferencē Bugarāžai tuvējā Karkasonas pilsētā. "Taču mēs sagaidām lielu daudzumu ziņkārīgos, kuru konkrētu skaitu nevaram paredzēt. Un galvenām kārtām mēs gaidām ļoti daudz žurnālistu."
Orientējoties uz ārzemju tūristiem, plašus izklaides pasākumus, rietumu komerckultūras izreklamētā "pasaules gala" laikā, gatavojas rīkot Latīņamerikas valstīs, kur pirms vairāk nekā 1000 gadiem plauka maiju civilizācija - Gvatemalā, Belīzā un Meksikā.
Gvatemalā, kur apmēram puse iedzīvotāju ir seno maiju un citu indiāņu tautu pēcteči, kultūras ministrija galvaspilsētā rīko lielu "pastardienas" pasākumu, bet tūrisma firmas piedāvā šai tēmai veltītus braucienus. Tajā pat laikā Gvatemalas etniskos maijus pārstāvošā alianse Oxlaljuj Ajpop ir sašutusi par valdības rīcību, finansiālu guvumu vārdā popularizējot mītu, ka maiju garā rēķina kalendārs paredz pasaules galu.
"Mēs iebilstam pret krāpšanu, meliem un patiesības sagrozīšanu, pret to, ka mūs izmanto par līdzekli peļņas gūšanai," - aģentūrai AFP teica Oxlaljuj Ajpop vadītājs Felipe Gomess. "Viņi nestāsta patiesību par laika cikliem."
Neskatoties uz t.s. ezotēriķu un Holivudas filmu industrijas sacelto ažiotāžu, maiju reliģija nav balstīta apokaliptiskā pasaules gala gaidīšanā, kā, piemēram, kristietība. Tā vietā maiji koncentrējas uz laika cikliem, kalendāru un neskaitāmiem rituāliem, kas veltīti esošās pasaules kārtības un pastāvēšanas nodrošinājumam un saglabāšanai. Līdzās cikliskiem 260 dienu, 365 dienu un 52 gadu kalendāriem, kurus izmantoja īsāku laika posmu norādīšanai, vēsturisku notikumu pierakstam un piemiņas datumu norādei maiji lietoja t.s. garā rēķina kalendāru, kas sākas 3114.g.pmē. 11.augustā un turpinās nenoteikti ilgi. Pretstatā eiropiešu kalendāram, kura bāzes skaitlis ir 10, garā rēķina kalendārs ir veidots kā sistēma ar bāzes vienībām 20 un 18. Garā rēķina kalendārs sastāv no dažāda garuma savstarpēji saistīties posmiem - kiniem (1 diena), vinaliem (20 dienas), tuniem (360 dienas), katuniem (19,71 gads) un baktuniem (394,3 gadi).
2012.gada 21.decembrī pēc 5125 gadiem, kopš kalendāra sākuma datuma, ko daudzi mūsdienu pētnieki bez konkrētiem pierādījumiem saista ar maiju pasaules radīšanu, beidzas garā rēķina 13.baktuns (priekšstats, ka maiju kalendāra datumam, ko apzīmē ar skaitļiem 13.0.0.0.0 jāseko 0.0.0.0.1 nevis 13.0.0.0.1 ir tikai atsevišķu rietumu maijologu spekulācija) un sākas 14.baktuns, iezīmējot pāreju starp diviem 394,3 gadu cikliem. Nekādi maiju priesteru pareģojumi par katastrofiskām vai citādi pasauli ietekmējošām norisēm, kas būtu gaidāmas saistībā ar garā rēķina 13.baktuna beigām nav atrasti. Šis datums vispār ir pieminēts tikai 2 uzrakstos, no kuriem otrais publicēts 2009.gadā. Turklāt pastāv uzraksti ar daudziem citiem datumiem, kas norāda uz vēlāku laiku pēc 13.baktuna beigām. Savukārt atsevišķos uzrakstos ir atrasti vēl četri, par baktunu garāki posmi.
Atbilstoši Maiju alianses paziņojumam, cikla beigas vienkārši nozīmē, ka "notiks lielas izmaiņas personīgajā, ģimenes un kopienas dzīvē, veidojot harmoniju un nostiprinot līdzsvaru starp cilvēci un dabu."
Attēls: Bugarāža kalns un ciemats. Elise Buignet foto.
Avots:
rawstory.com
Pirmo reizi publicēts 27.11.2012.