Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Rēgi un ērmi

Andris Užegovs - Karostas spoks lauž durvis un izskrūvē spuldzītes

Andris Užegovs strādā Karostas cietumā par gidu kopš 2004.gada - tātad jau 15 gadus. Tieši viņš KGB ("Karostas Glābšanas biedrība") realitātes uzvedumā "Aiz restēm" spēlē brašā cietuma uzrauga lomu un, kā raksta portāls LSM.lv: "Jau pusotru gadu desmitu šeit bez žēlastības iesloga cilvēkus un visādi par viņiem ņirgājas — pēc viņu pašu vēlēšanās." (01.07.2017.)

Bet mums, kā ierasts, interesē Andra paranormālā pieredze. Viņš visai raiti mums atstāsta jau zināmo skumjo stāstu par Balto dāmu. Andris, tāpat kā turpat vai visi Cietumā strādājošie, piekrīt apgalvojumiem par paranormālu parādību klātesamību Karostas cietumā. Biežākas šīs izpausmes esot tad, ja apmeklētāji izrāda necieņu un familaritāti pret te pastāvošo. Tādēļ līdz pat šim brīdim, ienākot cietumā, Andris mēdzot sveicinoties teikt: "Čau, Skaistā! Mēs te bišķi pastrādāsim, netraucēsim." Protams, Andris nezina, vai tā ir Viņa, vai tie ir Viņi, bet šaubu par Andris pilnīgi piekrīt viedoklim, ka šeit risinās paranormālas parādības.

Lasīt tālāk...

Sulla un satīrs

Nezināmā pētniekiem allažiņ ir likušās interesantas daudzu seno hroniku epizodes, kurās senie autori aprakstījuši lietas vai parādības, kurām tobrīd nav bijis izskaidrojuma. Daļa no mūsdienu ufoloģiskajā literatūrā minētajām seno hroniku epizodēm patiesi ir atrodamas senajos rakstos, taču mēdz gadīties arī tā, ka mūsdienu autori šos notikumus ir izdomājuši paši vai arī pārpublicējuši savos darbos kāda cita izdomātus notikumus. Falsifikatori saprot, ka reti kuram lasītājam pietiks pacietības atrast pirmavotu un noskaidrot patiesību.

Lasīt tālāk...

Valda Šneidere arī redzējusi Zaļo Jumpravu

Valda Šneidere (?-2021.g.) strādāja Dundagas pils viesnīcā no 2009.gada. Protams, ka zinājusi leģendu par rūķu kāzām pilī un Zaļo Jumpravu, kas kopš tiem laikiem mēdzot spokoties. Nu, bet par to jau dzirdējis ir ik katrs dundadznieks: "Pret slaveno rūķīšu teiku es neizturējos nekā, būtībā es nedomāju par šīm lietām." Tomēr, kad sākusi darbu pilī, bijusi visai savāda sajūta, bet arī to jau var saprast - pils ir senlaicīga un liela, dažādu tumšu stūru un attālu pažobeļu še ir daudz.

Neparastais gadījums, par kuru Valda bija ar mieru Alienam.lv laipni pavēstīt, laikam esot noticis laikam otrajā darba gadā, ne pirmajā - tātad tas varētu būt 2011.gads. Toties dienu gan Valda sakās atceramies precīzi - tā esot bijusi ceturtdiena, 23.novembris, veļu laiks.

Lasīt tālāk...

Gunta Reķe un Kristīne Cīrule stāsta kā Zaļā Jumprava cērt durvis un spēlē novusu

Gunta Reķe strādā Dundagas pils viesnīcā 17 gadus, t.i. no 2002.gada. Toreiz pilī vēl nebija veikts remonts un vēl bija jauniešiem kopmīne. Viesnīcu ierīkoja vēlāk.

Guntas meita Kristīne Cīrule, kas bieži apmeklējusi pili mātes darba dēļ, atceras nenosakāma avota mūzikas skanēšanu pilī: "Pilī skan melodija, gaitenī uz Kolonnu zāli. Ne svilpo, ne mūzika, bet tā kā melodija kaut kāda. Nakts, pus divpadsmit... Ne augšā muzikas skolā. Mazais teica: "Tas i flauta." Jā, kurš gan naktī te flautu spēlēs. To dzidējām mēs trijatā - vīrs Jānis vēl un puika mazais."

Lasīt tālāk...

Aivars Feldmanis stāsta par tikšanos ar Balto dāmu

Aivars Feldmanis (dz.1956.g.) ir interesanta personība, kas Aliens.lv lasītājam jau pazīstams no neparastā stāsta par to, kā jaunībā redzējis rūķi. Tomēr šai rakstā pastāstīsim par notikumiem XX gs. 90.gados, kad Aivars bija Karostas Liepājas garnizona virssardzes priekšnieks un kā tāds nācis saskarē ar pārdabiskām norisēm. Aivars ir senākais mums zināmais avots liecībām par Karostas cietuma Balto dāmu.

Lasīt tālāk...

Aivars Feldmanis zēna gados Grobiņā novērojis rūķi

Publicējam Aivara Feldmaņa stāstījumu par to kā puikas gados Grobiņā redzējis rūķi. Feldmaņa kungs vispār ir ļoti interesanta persona, jo viņa mutei pieder arī pašlaik interesantākie dzirdētie stāsti par Karostas Balto dāmu, jo XX gs. 90.gados ieņēma Liepājas Karostas cietuma priekšnieka amatu un tā nonācis saskarē ar šo neparasto parādību. Kā jau parasts tādiem cilvēkiem, satikšanās ar paranormālām parādībām dzīvē notikušas vairākas - no šejienes arī šis jaukais rūķu stāsts.

Lasīt tālāk...

Juris Raķis stāsta kā redzējis Karostas cietuma Balto dāmu

Juris Raķis - atvaļināts robežsargs, vēstures pētnieks, kolekcionārs un grāmatas "Karostas albums" autors strādā Liepājas Karostas cietumā nu jau 16 gadus, vadot ekskursijas un dažādus pasākumus gan cietumā, gan citās Liepājas vēsturiskajās vietās. 

2018.gada agrā pavasarī Aliens.lv sastapa Juri Liepājā un viņš mums pastāstīja par savu pieredzi saskarē ar paranormālo Karostas cietumā. Juris arī ir pirmais no Aliens.lv aptaujātajiem, kas redzējis Balto dāmu savām acīm, pie tam veselas divas reizes.

Lasīt tālāk...

Leģenda par Karostas cietuma Balto dāmu

Turpinot vākt un apkopot informāciju par paranormālo parādību aktivitāti Liepājas Karostas cietumā, Aliens.lv kopš 2017.gada augusta publicē aculiecinieku stāstījumus par šai sakarā piedzīvoto. Nu mēs lasītājam piedāvājam leģendu, kas izcēlusies 1944.gadā un ir pamatā stāstam par Balto dāmu, kuru paši Karostas cietuma darbinieki draudzīgi dēvē par "Meiteni." Būtībā vienu un to pašu leģendu saviem vārdiem mums pastāstīja cietuma gids Kristers Krafts (viņa stāstījumu par spokošanos lasiet šeit!) un Liepājas novadpētnieks Gunārs Silakaktiņš (vēl nav dalījies savā pieredzē ar Aliens.lv).

Lasīt tālāk...

Krišjāņa Barona pierakstītā teika par rūķīšu kāzām Dundagas pilī un Zaļo jumpravu

No 2017.gada augusta portāls Aliens.lv uzsācis vākt Latvijas (un ne tikai) spoku stāstus, galvenokārt par Liepājas Karostas Balto dāmu un Dundagas pils Zaļo jumpravu. Dudagas pils spoka sakarā radās jautājums, kas un kad pirmais ir pierakstījis šo stāstu, pamatoti uzskatot, ka tas arī būs autentiskākais.

Lasīt tālāk...

Līga Dzīle stāsta par iespējamu sastapšanos ar Zaļo Jumpravu

Līga Dzīle strādā Dundagas pils viesnīcā no 2011.gada. Viņas pienākumos ietilpst sagaidīt, izmitināt un pavadīt viesus, bieži arī ārvalstu. Īpaši daudz darba ir vasarā, kad naktsmītnes telpas rezervētas jau mēnesi uz priekšu. Mums par prieku Līga bija ar mieru Aliens.lv portālam pastāstīt par to kā pati savām acīm ieraudzījusi ko pavisam neparastu pilī, iespējams, saistītu ar seno leģendu par Zaļo Jumpravu.

Lasīt tālāk...