Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ar bezpilota lidaparātu ASV meklēs sniega cilvēku

ASV nodibināta privāta kompānija, kura par savu galveno darbības mērķi izvirzījusi saskvača (Sniega cilvēka) atrašanu un uzņemšanu augstas izšķirtspējas video. The falcon project, kā uzņēmums nosaukts, sola gūt panākumus, izmantojot bezpilota lidaparātu, kas būšot aprīkots ar pašām jaunākajām tehnoloģijām.

Kompānijas dibinātāji - zeltracis un mārketinga vadītājs Viljams Bērnss (William Barnes) un multimediju speciālists Džeisons Valenti (Jason Valenti) apgalvo, ka Amerikas mistiskais lielais pērtiķis, saukts arī par saskvaču jeb Lielpēdi ir reāla būtne, ar kuru abi uzņēmēji - katrs savā reizē - paši savulaik nejauši sastapušies. Tieši šie gadījumi Bērnsam un Valenti likuši kļūt par dedzīgiem sniega cilvēka pētniekiem.

The falcon project būs pirmie, teikts preses relīzē, kas saskvača meklējumiem izmantos ar hēliju pildītu bezpilota lidaparātu Aurora Mk II, uz kā tiks uzstādīta nakts redzamības sistēma, apvienojumā ar augstas izšķirtspējas (12 mpx), žiroskopiski stabilizētu videokameru, kura uzņemto materiālu pārraidīs uz vadības centru. Klusais, nelielais un viegli manevrējamais aparāts spēs apsekot nomaļas un grūti pieejamas vietas, ieraudzīt, kas notiek mežā uz zemes un ar maksimālo ātrumu ap 40 jūdzēm stundā vajadzības gadījumā sekot ātri skrienošam dzīvniekam.

Pētījumu zinātniskais koordinators būs Aidahas Valsts universitātes anatomijas un antropoloģijas profesors, primātu un hominoīdu gaitas eksperts Džefs Meldrums (Jeff Meldrum), kurš jau 17 gadus nodarbojas ar Amerikas Sniega cilvēka meklējumiem. Dž.Meldrums par saskvaču un tā pēdu nospiedumiem publicējis vairākus rakstus kā arī sarakstījis grāmatu Sasquatch: Legend Meets Science (Forge, 2006.g.). Taču vairākums Meldruma kolēģi, pat tie, kas ar viņu sadarbojas, veicot dažādas analīzes Meldruma laiku pa laikam atsūtītajiem spalvu, izkārnījumu utml. paraugiem, uzskata, ka zinātnieks maldās, lai gan ir pirmais akadēmiskais pētnieks, kas nopietni pievērsies šī jautājuma izpētei. Viens no zināmākajiem Meldruma kritiķiem ir cits mācībspēks - Floridas universitātes bioloģiskās antropoloģijas profesors, primātu skeleta biomehānikas evolūcijas pētnieks Dr.Deivids Dīglings (David Daegling). Par Meldruma savāktajiem saskvača pēdu nospiedumu atlējumiem Dīglings, kurš savukārt ir autors grāmatai Bigfoot Exposed: An Anthropologist Examines America's Enduring Legend (Altamira Press, 2005.g.), kas Amerikas Sniega cilvēku atspoguļo kā mūsdienu mītu saka: "tuvāk tos aplūkojot, pierādījumi izskatās tikai sliktāk." Viņš vēl piebilst: "Jautājums nav par Lielo pēdu - tas ir par to, kā mēs darām savu darbu un par to, ka mums jābūt paškritiskiem un jāspēj uz sevi palūkoties no malas."

Tajā pat laikā citi zinātnieki, runājot par Sniega cilvēka pētījumiem kopumā, nav tik kritiski. Piemēram, Oksfordas-Lozannas Hominīdu projekta (par šo interesanto pētījumu, kura ietvaros tiek analizēta dažādu, no visas pasaules iesūtītu it kā nezināmu dzīvnieku DNS aliens.lv pastāstīsim plašāk 2012.gada decembrī / 2013.gada janvārī, kad gaidāma analīžu rezultātu publikācija) vadītājs, Oksfordas universitātes cilvēka ģenētikas profesors Braiens Sīks (Bryan Sykes) saka: "Izvirzītās hipotēzes zinātne nevis pieņem vai noraida, bet izvērtē, balstoties uz iegūtajiem pierādījumiem. (..) Tāpēc es esmu pārliecināts, ka izpētot iespējamos Jetija eksistences pierādījumus, mēs nepārkāpjam īsta zinātniska pētījuma robežu."

The falcon project dibinātāji atzīst, ka viens no nolūkiem, uzsākot šo projektu, ir peļņa, kādu varētu gūt, pārdodot plašsaziņas līdzekļiem tiesības pārraidīt unikālus, skaidrus, tuvplānā ilgstoši uzņemtus saskvača kadrus - ja tādus, protams, izdosies nofilmēt. Tomēr "mūsu galvenais dzinulis," - teikts viņu mājaslapā, - "ir iegūt nešaubāmus pierādījumus par iepriekš nezināma hominoīda eksistenci."

Attēli: publicitātes foto.

Avoti:
the-falconproject.com
isu.edu/bios/people/faculty/meldd/
scientificamerican.com