Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pravieša mošejā Medīnā nofilmē spīdošu cilvēku

2012.gada nogalē kāda neparasta lieta atgadījusies Pravieša mošejā Medīnā (Saūda Arābija). Visai reti šādas ziņas islāma reliģisko īpatnību dēļ nonāk plašākai zināšanai, taču piektdienas pēcpusdienas sprediķa laikā, ko lasīja šeihs Abduls Mohsens al Kasims (Sheikh Abdul Mohsen Al-Qasim) mošejā novietotas videokameras piefiksējušas kādu neparastu gaismu izstarojošu cilvēka siluetu.

Šī dīvainā personāža seja un arī gandrīz viss pārējais ķermenis izstaro spilgtu gaismu, vismaz tā varētu domāt pēc uzfilmētā. Blakus sēdošie cilvēki starojošai būtnei nepievērš nekādu uzmanību, tamdēļ rodas iespaids, ka to nemaz nemana. Taču tikpat droši var teikt arī to, ka mošejā esošie cilvēki savu uzmanību pievērsuši sprediķotājam, tā, ka nekur citur mošejā arī blakussēdētāji savā starpā tobrīd īpaši nekomunicē.

Videoieraksts publicēts youtube.com 2012.gada 11.decembrī plkst. 22:29 un izsaucis lielu interesi arābu sociālajos tīklos. Ticīgo vidū tādejādi izplatījusies versija, ka nofilmētā „gaismas būtne” nevar būt nekas cits kā eņģelis. Šīs versijas piekritēji vērš uzmanību uz jau minēto, ka blakus esošie cilvēki radībai nepievērš uzmanību, tātad tā būtu neredzama cilvēka acij, taču ne videokamerai. Te jāatzīmē, ka, iespējams, paralēlo pasauļu iemītnieku un no tām nākošo objektu attēlus ik pa laikam izdodas reģistrēt ar foto un video aparatūru situācijās, kad ar aci lūkojoties nekas nav bijis redzams.

Mošejas pārstāvis šeihs Abduls Vaheds al Hatabs (Sheikh Abdul Wahed Al-Khattab) savukārt šai sakarā paziņojis, ka neviens no administrācijas nav manījis ko neparastu. Viņš sliecas uzskatīt, ka šeit ir darīšana ar videomontāžu - tātad viltojumu. Nu ko, šāds lietas izskaidrojums varētu būt pavisam reāls, ja vien tiktu uzieti šie islāmiskie jokdari...

Televīzijas stacijas Medina TV vadītājs Sāds Aufi (Saad Aufi) uzskata, ka neparastais objekts videoierakstā radies atstarotai gaismai krītot uz filmēšanas kameras lēcu – liekas, foto/video mākslā tādu efektu sauc par bliku. Viņš arī pavēstīja, ka filmējusī kamera nosūtīta uz pārbaudi un kaut ko konkrētāk varētu pavēstīt tikai pēc atbilstošu speciālistu slēdziena.

Tomēr jāatzīmē, ka šāda īpatna gaismas krišana uz videokameras lēcas kā efekts izrādījies visai noturīgs, jo mirdzošais siluets nemazinās intensitātē arī tad, kad kamera uz to vairs nefokusējas, tad izmaina fokusa attālumu un vēlāk vispār atstāj kopskata pašā maliņā. Līdz ar to Aliens.lv redakcija tādu versiju uzskata par visai maziespējamu. Bez tam, arī citur netālu atrodas spilgti baltā tērpti cilvēki, taču no tiem nekas „neatstarojas.” Protams, lai ko apgalvotu precīzāk, būtu arī jānoskaidro, vai uz "starojošo cilvēku" tomēr nekrīt kāds intensīvs apgaismojuma avots, piemēram, mošejas jumtā ierīkots logs, pa kuru intensīvi tieši uz viņu spīd svelmainā Arābijas saule.

Aliens.lv redakcija tā arī nespēj novērtēt, vai šis materiāls būtu jāievieto sadaļā "Rēgi un ērmi" vai tomēr sadaļā "Joki un pārpratumi." Atliek tikai cerēt, ka arābu šeihi saņemsies, skrupulozi izpētīs savu filmēšanas aparatūru un tādejādi viesīs lielāku skaidrību šai interesantajā gadījumā.

Pirmo reizi publicēts 13.12.2012.