Kā latviešu ceļotāji Meksikā ieraudzīja cigārveida NLO
- Detaļas
- Publicēts 15 Marts 2013
- Autors Vilnis Strods
- 4935 skatījumi
Laiks: 2003.gada 23.marts, ap 11.00 no rīta.
Novērošanas ilgums: ap minūti.
Vieta: Meksika, Sonoras pavalsts, dažus kilometrus uz ziemeļiem no Krīlas (Creel) pilsētiņas, netālu no Bisabiračas (Bisabirachi) ielejas.
Liecinieki: Māris Bērziņš, Vilnis Strods.
Minētajā laikā mēs abi kājām devāmies uz Bisabiračas ieleju uz ziemeļiem no Krīlas pilsētiņas. Ielejas nosaukums tulkojumā no tarahumāru valodas nozīmē "Stāvošo pipeļu ieleja," kas iegājies dēļ ielejā esošajiem erozijas radītajiem vertikālajiem akmens veidojumiem.
Laiks bija saulains un debesis tik skaidras, cik vien skaidras un zilas tās vispār var būt. Pēkšņi Māris ieaurojās: "Ē, skaties, reku "šķīvis"!!!" Es tā uzreiz nesamanīju, un Māris, ne pa jokam satraucies, auro atkal: "Nu vai tad neredzi, vai!"
Nu ieraudzīju arī es. NLO karājas zilajās debesīs virs robainās kalnu līnijas. Tas bija piena baltā krāsā un ļoti izstiepta taisnstūra formā (vēlāk tīmeklī uzgāju, ka tā esot "cigāra" forma). Ja tas bija disks, tad, iespējams, varēja būt pavērsts pret mums ar malu. Karājās nekustīgi, pilnīgi bez skaņas. Objekta kontūras bija skaidri redzamas, jo redzamība bija lieliska - debesīs neviena mākonīša. NLO novērojām kādu minūti, varbūt divas. Attālumu līdz tam noteikt neņemos, drīzāk tālu nekā tuvu.
Interesanti, ka neviens no mums abiem neatceras, kā tas pazuda. Es paraudzījos uz Māri un, kad paskatījos atpakaļ, "šķīvja" vairs nebija. Vai tas izgaisa, aizlidoja vai nolaidās - nemākam neko teikt. Tomēr, "normālā" ātrumā lidojot, tik labas redzamības apstākļos tas nevarēja vienā mirklī pazust no redzesloka.
Vairākus gadus vēlāk, kad notikušā iespaids bija jau pabalējis, lapā ufoevidence.com uzgāju tieši tāda paša objekta fotogrāfiju, bildētu caur autobusa loga stiklu, pie tam arī apmēram tai pašā apvidū. Izrādījās, ka divus, mūsu novērotajam NLO līdzīga objekta attēlus 1994.gadā uzņēmis kāds Rolands Kvirogs (Rolando Quiroga), Monterejas iedzīvotājs. Viņš, braucot autobusā no Monterejas uz Monklovu, pamalē virs kalniem redzamo objektu bija pamanījis skatoties pa logu un to nofotogrāfējis, uzņemot divus kadrus.
Turpinot meklēšanu, tīmekļa dzīlēs izdevās atrast vēl vairākas tā sauktā "stieņa" vai "cigāra" NLO fotogrāfijas. Senākais cigārveida NLO uzņēmums, ko izdevās atrast, izdarīts jau 1966.g., laukā pie Frenka muižas Deksterā, Mičiganas pavalstī, ASV. Vai attēlā redzamie gaišie objekti nakts debesīs ir NLO vai kas cits, spriediet paši. Attēla autors, atbilstoši ufoevidence.com sniegtajām ziņām bijis kāds policists.
Ļoti līdzīgs mūsu novērotajam un R.Kviroga objektīvā notvertajam "cigāram" ir objekts, ko, fotografējot vulkāna izvirdumu, 1998.gadā Monterejā (tātad atkal tas pats rajons!) uzņēmis Rauls Garsa.
Jāsecina, ka cigārveida NLO Meksikā rādās visai pastāvīgi, jo mēs paši to novērojām veselus 9 gadus vēlāk nekā R.Kvirogs un 5 gadus pēc tam, kad objekts iekļuva Garsas fotouzņēmumā. Interesanti, ka Raula Kviroga uzņemtajās bildēs virs "cigāra" redzams kāds tādas pašas piena baltas krāsas punktveida objekts. 2003.gadā mēs tādu neredzējām.
Gatavojot šo rakstu publicēšanai, aliens.lv redakcija tīmeklī uzgāja pavisam nesen, pagājušā gada rudenī nofilmētu video, kurā redzams kā liels, nosacīti cigārveida objekts ātri iedrāžas darbojošās vulkāna Popokatepetla krāterī.
Ar stacionāro, telekompānijas Televisa uzstādīto kameru šo, 2012.gada 25.oktobrī uzņemto video TV ziņās demonstrēja jau nākamajā dienā. Raidījuma veidotāji par aptuveni kilometru garo un 200 metru plato kadros redzamo objektu lūdza izteikt savu viedokli arī Valsts autonomās Meksikas universitātes astronomei dr.Margaritai Rosado. Pētniece teica, ka tas nekādā ziņā nevarot būt no vulkāna krātera izsviests, atpakaļ iekrītošs lavas vai sakarsētu akmeņu gabals un visdrīzāk tas neesot arī meteorīts, jo nav redzama raksturīgā ugunsbumba ar raksturīgo sadegošo gāzu un putekļu asti. Turklāt nevarot pateikt, kā krītošais objekts īsti izskatījies dabā, jo video ir kombinācija no laika aiztures (time lapse) kadriem. Šī ir tehnoloģija, ko astronomi un dabas fotogrāfi vai videooperatori bieži izmanto gadījumos, kad nepieciešams īsā brīdī parādīt kādu ilgstošu procesu. Piemēram, zvaigžņu redzamo rotāciju ap debess polu, Saules uzkāpšanu vai nolaišanos no zenīta, ziedlapiņu atvēršanos vai aizvēršanos... Tāpat astronome norāda, ka objekts, ja tāds patiešām bijis, tikpat labi varēja nokrist kaut kur tālu aiz vulkāna krātera, radot mānīgu vizuālu priekšstatu par ielidošanu tieši tajā iekšā. Huffington Post savukārt jautā, vai Popokatepetla "cigāram" nevarētu būt kāda saistība ar nedēļu pirms tā parādīšanās, 16.oktobrī publiskoto youtube.com video ar līdzīgu uzfilmētu objektu (sk. šeit) Kentuki, ASV? Katrā ziņā video ticamībai par labu nenāk arī apstāklis, ka Televisa nav nodevusi kritiķu rīcībā uzfilmētos "jēlmateriālus," no kuriem sakombinēts demonstrētais video.
Augšējā attēlā: R.Kviroga 1994.gadā Meksikā uzņemtais cigārveida NLO attēls. Avots: ufoevidence.com