Cigāra formas NLO
- Detaļas
- 3436 skatījumi
NLO paveids, ko raksturo izstiepta, cigāram līdzīga forma, milzīgi izmēri (piemēram, tā saucamo "Meksikas cigāru" vērtē 1,5 km garumā un 200-300 m biezumā), neliels lidošanas ātrums un parasti sudrabaina krāsa.
Vēsture. Mazāzijā mītošais sengrieķu filozofs Anaksagors (500.--428.g.pmē.) vairākas dienas pēc kārtas novērojis debesīs lidojam (karājamies?) neparastu gaismu izstarojošu objektu "baļķa" lielumā. Iespējams, tās ir agrākās ziņas par novērotu cigāra formas NLO.
Savā grieķu vēsturē (varbūt "Hellāda no Perikla līdz Aleksandram"?) Plūtarhs apraksta gadījumu, kad 102.g.pmē. debesīs virs Amerijas un Turdentas pilsētām parādījušies milzīgi drotiki un liesmojoši "vairogi," kas sākumā kustējušies atsevišķi, bet pēc tam saplūduši kopā. Tai pat laikā daži objekti apsteiguši citus, lai gan to starpā nav bijusi vērojama kāda pretestība. Novēroto objektu vidū bijuši arī cigāra un disku formu objekti.
783.gadā cigārveida NLO novērots virs Telkaunas Anglijā.
848.gadā cigārveida NLO novērots virs Francijas.
1034.gadā novēroja cigāra formas lidojošu objektu, tā laika objekta attēls apskatāms Verdenas muzejā.
1104.gadā Anglijas debesīs novēroja lielu cigāra formas objektu, ap kuru riņķoja vairāki spīdoši diska formas objekti.
1527.gadā cigārveida NLO novērots virs Francijas.
1619.gadā cigārveida NLO novērots virs Uri ezera Šveicē.
Cigāra formas NLO ir redzams arī uz pasaulē vecākās NLO fotogrāfijas 1870.gadā no Vašingtonas pavalsts ASV.
Pirmā astronomu veiktā NLO fotogrāfija. 1883.gada 12. un 13.augustā astronomi novēroja 447 spīdošus lidojošus objektus, kuri apmēram 244 000 km attālumā no Zemes lidoja garām saulei.
1883.gada 12.augustā meksikāņu astronoms profesors Hosē A.Bonilja (Jose A.Bonilla), Zakatekas observatorijas direktors, atradās savā observatorijā un novēroja Sauli, kad piedzīvoja īstu NLO parādi, kur citu starpā bija arī cigāru formas NLO. Tā kā senjors Bonills šos NLO nofotografēja (laikam pirmās astronomu veiktās NLO fotogrāfijas), tad sanāk, ka tie ir arī vieni no pirmajiem nofotografētajiem cigāru formas NLO.
1908.gada 30.jūnijā uzsprāga slavenais Tungusas meteorīts, ko mēdz uzskatīts arī par ufoloģijai piedrīgu objektu. Avīzē "Sibīrija" ("Sibirj," 1908.gada 2.(15.)jūlijā), ko izdeva Irkustskā, šī bjekta lidojums bija aprakstīts sekojoši: "1908.gada 15.(30.)jūnijā 9.stundas sākumā N.Karelinas ciemā (uz ziemeļiem no Kirenskas) zemnieki ziemeļrietumos visai augstu virs horizonta ieraudzīja kaut kādu ārkārtīgi spēcīgi spīdošu ķermeni, kas pārvietojās 10 minūtes. Ķermenis rādījās caurules izskatā, tas ir - bija cilindrisks."
1909.gada oktobrī cigāra formas objekts lidoja virs Odesas, veica krasu pagriezienu un pazuda limāna virzienā.
1942.gada martā vācu iznīcinātājs Me-109 tika pacelts gaisā nezināma lidojoša objekta pārtveršanai, kas tuvojies Banakas aerodromam Norvēģijā. Lidmašīnas pilots ziņoja, ka 100 garais un 15 m diametrā objekts bijis cigāra formas, tam bijušas saskatāmas antenas. Viņa acu priekšā NLO lielā ātrumā šāvies vertikāli augšup un pazudis debesīs.
1943.gada decembrī cilindriskas formas NLO lidoja pa maršrutu Helgolande-Vitenberga-Neistrelice ar ātrumu 3000 km/st.
1947.gadā PSRS virs slepenās militārās pilsētiņas Arzamasas, kur notika darbs pie krievu ūdeņraža bumbas radīšanas, vairākas reizes tika novēroti NLO. Tie līdzinājās gariem cigāriem, bija sudrabainā krāsā un naktī spīdēja blāvi oranžā krāsā. NLO parādījās lielā augstumā un riņķoja virs pilsētas. Krievu militāristi tos uzskatīja par amerikāņu spiegu lidmašīnām, mēģināja tās nosēdināt, taču nesekmīgi.
Daži ufologi ar terminu "cigārs" domā NLO - mātes jeb bāzes kuģi, kas pārvadā "lidojošos šķīvīšus" izlūkošanai. Tas tādēļ, ka bieži novērots kā no "cigāra" izlido mazāka izmēra NLO. No visiem NLO novērošanas gadījumiem "cigāru" parādīšanos biežumu vērtē kā 10-14%.
Raksti.
Kā latviešu ceļotāji Meksikā ieraudzīja cigārveida NLO.
Ukrainā virs kara lauka nofilmēts cigāra veida NLO.
Saites.
NLO.