Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ķīnā arestē ap 1000 pastardienas kulta sektantus (papildināts)

Ķīnas policija, ziņo aģentūra "Siņhua," līdz 20.decembrim arestējusi aptuveni 1000 pastardienas kulta locekļus, kas izplatīja baumas par drīzu un neizbēgamu pasaules galu.

Vairāk nekā 400 Visvarenā dieva baznīcas kristiešu sektas biedru šīs nedēļas sākumā aizturēti Cinhajas provincē Ķīnas rietumos, bet Guidžovas provincē dienvidos arestēti ap 350 cilvēku. Vairāki desmiti apcietināti arī citās valsts provincēs.

Henaņas provincē pēc gadījuma, kad kāds pastardienas kulta sekotājs sadūra 23 bērnus, no amata atbrīvoti seši augsti valsts ierēdņi. Sektanta uzbrukums sabiedrībā izsaucis dusmu uzliesmojumu, bet šie ierēdņi, norāda "Siņhua," neesot spējuši adekvāti reaģēt uz notikušo.

Visvarenā dieva baznīcas kristiešu sekta, "Siņhua" informē, dibināta Hainaņas provincē 1990.gados. Tā ir pazīstama arī ar tādiem nosaukumiem kā "Austrumu zibens" un "Īstais dievs." Sektas galvgalī ir kāda sieviete, kas uzdodas par Jēzus iemiesojumu, bet jauni biedri tiek vervēti pēc piramīdas principa, kad katrs esošais sektants zem sevis veido atsevišķu grupu. Savukārt, pēc Financial Times ziņām, sektai ir simtiem tūkstošu sekotāju, un tā ne tikai brīdina par tuvojošos pasaules galu, bet aicina cīnīties arī pret "lielo sarkano pūķi" - Ķīnas Komunistisko partiju. Iesaistīšanās politikā sektai iepriekš neesot bijusi raksturīga, saka Kanādā dzīvojošais vēsturnieks Tao Jongs, un tieši šie izteikumi varētu būt pievērsuši tai īpašu valsts varas uzmanību.

Neskatoties uz izveidojušos uzskatu, ka pret valdību vērstas reliģiskas kustības Ķīnā ir kāda īpaša, komunistiskās partijas pārvaldes laikā izveidojusies protesta forma, šai tendencei ir krietni senākas saknes. Kā ievērojamākā atzīmējama Taipeņas sacelšanās XIX gs. vidū. Tās rezultātā Ķīnas dienvidos no 1850.g. līdz 1864.g. izveidojās t.s. Lielā miera padebešu karaļvalsts, kuras priekšgalā kā "padebešu valdnieks" un pašpasludinātais Jēzus brālis nostājās kristiešu konvertīts Hong Xiuquan. Pekinas valdības spēku cīņās ar nemierniekiem bojā gāja aptuveni 20 miljoni cilvēku un šo karu uzskata par vienu no asiņainākajiem cilvēces vēsturē.

Daudzi māņticīgi un lētticīgi cilvēki visā pasaulē, neskatoties uz zinātnieku skaidrojumiem par apgalvojuma absurdumu un vēstures avotos balstīta pamatojuma trūkumu, šobrīd gaida dažu rakstnieku - ezotēriķu un Holivudas 2009.g. uzņemtās katastrofu filmas "2012" plaši izreklamēto maiju kalendāra it kā pareģoto pasaules galu, kas iestāšoties piektdien, 21.decembrī.

[pēdējais atjauninājums: 20.12.2012, 12:30]

Attēlā: sektanti Gaņsu provicē tur uzrakstu, kas brīdina, ka visvarenais dievs drīz nāks, lai izglābtu ticīgos un iznīcinātu tautas un valstis, kas pretosies. Avots: gscn.com.cn

Avots:
nydailynews.com

Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.