Jaundienvidvelsa, Austrālijas pavalsts
- Detaļas
- Publicēts 21 Janvāris 2020
- 2034 skatījumi
Viena no 6 Austrālijas pavalstīm - valsts austreņos.
Vēsture. Pēdējā garausu ķenguru mātīte esot dzīvojusi Jaundienvidvelsā 1889.gadā.
Aplūkojamie objekti.
Kanbera. Austrālijas galvaspilsēta, ko uzbūvēja XX gs. sākumā, lai izbeigtu strīdus starp Melburnu un Sidneju. 400 000 iedzīvotāju, te atrodas daudzas federālās valdības institūcijas un parlaments, arī valsts bibliotēka. Ap Kanberu ir Austrālijas galvaspilsētas teritorija, kas kā anklāvs atrodas Jaundienvidvelsas pavalstī.
Sidneja.
Lielā Austrālijas siena. Daļēji.
Tari "NLO lidojumu zona." Bieži NLO novērojumi.
Kariongas ala. Uz 2 stāvām sienām iegravētas senēģiptiešu hieroglifiem līdzīgas zīmes.
Zilo kalnu reģions. Zila dūmaka virs ielejām.
Džeimsona ieleja. Jamison valley.
Trīs māsu klintis.
Marejas upe. Murrey River. Upe uz Viktorijas un Jaundienvidvelsas robežas. Trešā lielākā kuģojamā upe pasaulē (pēc Nīlas un Amazones). Tā ir mierīga un tur ir peldošās laivas (hauseboats) kā dzīvokļi.
Lorda Hava sala. Lord Howe island. Interesanta vulkāniskā sala, kas diennaktī ir atvērta vien 400 apmeklētājiem, un biļetes vēlams rezervēt savlaicīgi. Tūristu kontrole notiek lidostā, tādēļ "neaudzināti mežoņi ar savu jahtu" droši vien šo limitu var apiet pa ūdens ceļiem.
Kudīspringsas apmetne. Austrālijas akmens laikmeta apmetnē atrastie graudberži un to virsmas padziļinājumos saglabājušās cietes un graudu paliekas pierāda graudzāļu apstrādi un lietošanu uzturā pirms 23 000 gadiem.
Saites.
Austrālijas valsts.