Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Publicē audioieraksta fragmentu ar liecinieka "apstiprinājumu" Rozvelas NLO katastrofai

Rozvelas incidents (Jaunmeksika, ASV) neapšaubāmi ir visplašāko publicitāti guvušais gadījums, kad kādai Zemes valdībai it kā izdevies iegūt avarējušu citplanētu lidaparātu un pilotu ķermeņus.

Viens no galvenajiem personāžiem incidenta norisē un vēlākā popularizācijā 70.gados ir leitnants Valters Hauts (Walter Haut), kurš 1947.g. Rozvelas gaisa spēku bāzē ieņēma preses virsnieka posteni. Tieši viņš bija tas, kurš tā paša gada 8.jūlijā sagatavoja un nosūtīja avīzēm ziņu par tuvējā rančo nokritušo "lidojošo disku." Tagad, septiņus gadus pēc Hauta nāves, publicēts 26 sekunžu garš fragments no 1999.gadā izdarīta ieraksta magnetafona lentā, kurā bijušais gaisa spēku virsnieks apliecina, ka patiešām redzējis citplanētiešu ķermeņus.

Entonijs Bragalija par savā tīmekļa vietnē bragalia.blogspot.com publicēto audioieraksta fragmentu saka, ka tas ņemts no garākas lentes, ko viņš nesen esot saņēmis no Jaunmeksikas ufoloģes Vendijas Konoras (Wendy Connors) arhīva glabātāja. Vendija, kopā ar savu toreizējo asistentu Denisu Baltazaru 1999.gadā apmeklējusi Hautu un intervējusi viņu par Rozvelas incidentu. Hauts bijis ar mieru runāt, taču tikai ar noteikumu, kādu viņš uzstādījis arī saistībā ar savām 2002.gadā jurista klātbūtnē ar zvērestu apstiprinātajām un aizzīmogotajām atmiņām, ka materiāls tiks publicēts tikai pēc viņa nāves.

Īsajā ieraksta fragmentā, ko var noklausīties ŠEIT, kāda paveca vīrieša balss saka:

- "Labi atceros, ka tur bija viens ķermenis."
- "Ķermenis bija salīdzinoši mazs, pielīdzināms varbūt 11 vai desmit gadus vecam bērnam."
- "Tas bija smagi cietis."
[pauze]
- "Ja gribu būt godīgs, tad tas arī viss, ko varu jums pateikt."

Par ieraksta autentiskumu, protams, grūti pārliecināties. Arī eksperti nez vai daudz ko varētu pateikt, ja to rīcībā nebūtu oriģinālā kasete. Tomēr pavisam vienkārši, izmantojot internetā plaši citētās 1993.g. un 2002.g. liecības, varam tā sacīt konfrontēt Hautu ar Hautu.

1993.gadā, parakstot ar zvērestu apstiprinātu liecību, Hauts neko neatcerējās par kādiem humanoīdiem vai paša redzētiem diskiem: "8.jūlijā man piezvanīja bāzes komandieris pulkvedis Viljams Blanšārs (William Blanchard) un teica, ka viņam esot lidojošais šķīvītis vai tā daļas. (...) Es ticu, ka pulkv. Blanšārs redzēja materiālu. (...) Esmu pārliecināts, ka tas nāca no kosmosa."

2002.gadā parakstītajā dokumentā Hauts jau liecina:
"(13) [Iegājis pēc pulkveža Blanšāra uzaicinājuma angārā, blakus atvestajam objektam] es ieraudzīju divus, ar pārsegu apsegtus ķermeņus. Galvas izskatījās lielākas nekā parasti [ir cilvēkiem], bet aprises zem pārsega ļāva ķermeņus novērtēt kā atbilstošus 10 gadus vecam bērnam. Vēlāk, citā dienā Blanšārs savā kabinetā ar roku rādīja [šo būtņu] garumu, turot plaukstu aptuveni 4 pēdas virs grīdas."

Šeit redzam, ka vēlākā liecība, kas vairākos aspektos ir krietni detalizētāka un izsmeļošāka nesaskan ar agrākajām. Pat neņemot vērā 1993.gada dokumentu, paliek pārāk lielas neatbilstības starp 1999.gada audiokasetē ierakstīto un 2002.gadā parakstīto tekstu. Ja 1999.gadā Hauts atceras redzējis vienu neapsegtu (apsegtam nevarētu noteikt ievainojumu smagumu) humanoīdu, tad 2002.gadā tie jau ir divi un apsegti. Vienāds palicis tikai izmērs. Kā skaidrot šādas izmaiņas? 2008.gadā Hauta meita Jūlija Šustere, tēva dibinātā Rozvelas NLO muzeja tagadējā direktore un Dons Šmits, viens no 2007.gadā publicētā dižpārdokļa "Rozvelas liecinieks" autoriem atzinās, ka paši uzrakstījuši 2002.gada liecību, it kā vadoties pēc V.Hauta iepriekšējos gados stāstītā.

Arī Deniss Baltazars apšauba iespējamību, ka Hauts 2002.gadā varētu sniegt tik precīzas un izsmeļošas liecības. Jau 2000.gadā (1999.g.-?), kad viņi ar Konoru intervēja Hautu, sarunu ierakstot video, bijušais lidotājs vairs nespēja atcerēties ne vietu, kur izgājis sākotnējo apmācību, ne vārdus vai datumus.

Pat pieņemot, ka Valters Hauts savas meitas un D.Šmita uzrakstīto "liecību" 2002.g. vēl spējis izlasīt, bijis pie pilna prāta un personīgi parakstījis, nav pārliecības, ka viņš atcerējās, kas patiesībā bija un kas nebija noticis 1947.g. jūlijā.

Avoti:
bragalia.blogspot.com
hiddenvacations.com
theparacast.com
ufoupdateslist.com