Palerma
- Detaļas
- Publicēts 09 Februāris 2013
- 4689 skatījumi
Pilsēta Sicīlijas salā, tiek dēvēta arī par "Zelta gliemežvāku" (Conca d'Oro).
Izvietojusies dabas veidotā amfiteātrī.
Vēsture. Pilsētu iekarojuši gan kartāgieši, gan arābi, gan normaņi.
831.gadā Palermu ieņēma ahlabīdu arābu-berberu armija, ko padarīja par arābu Sicīlijas galvaspilsētu.
1743.gadā pilsētā dzimis slavenais krāpnieks grāfs Kaliostro.
Pēc II Pasaules kara pilsētā bija pagrimums un nedalīta mafijas vara.
1992.gadā pēc mafijas uzbrukuma viens pēc otra tika nogalināti tiesneši Džovanni Falkone un Paolo Borselīno.
Aplūkojamie objekti.
Ballaro. Vecais arābu tirgus. Vērts apmeklēt nedēļas nogalē. Uz letēm galvenokārt jūras veltes.
Bellini laukums. Vecpilsētas centrā.
Četru stūru skvērs. Vēsturiskā centra sirds. Greznas baroka stil skulptūras un strūklakas.
Sankataldo baznīca. Neliela kapela ar trim spilgti krāsotiem kupoliem.
Sv.Marijas del Ammiraljato katedrāle. Saukta arī par La Martorana. Pilsētas galvenā baznīca. Tika uzcelta 12.gs. kādas mošejas vietā. Arhitektūrā sajaucies arābu un normaņu celtniecības stils. Iespaidīgais zvanu tornis uzcelts 1143.gadā. Iekšā ir ārkārtīgi daudz labi saglabātu mozaīku un fresku. Šis dievnams ir ļoti populāra laulību vieta.
San Džovani deljī Eremiti. Baznīca. Arhitektūrā vērojamas islāma būvniecības pazīmes.
Kauna strūklaka. Ar plikņiem.
Dominikāņu klosteris. Ar ieslodzītajām.
Lodžijas (Loggia) rajons. Palermo baroka un mākslas arhitektūras rajons. Par 5 eiru biļeti var apmeklēt 5 arhitektūras meistardarbus, ieskaitot 16.gs. kapelu Oratorio del Rosario del San Domenico. Pie katra objekta ieejas var dabūt gājēju karti.
Kapučīnu katakombas. Ar 327.autobusu var aizbraukt uz pilsētas rietumu nomali, kur atrodas šīs spocīgās un populārās katakombas. Vēsajās pazemes ejās vertikāli novietotas vairāk nekā 8000 mūmijas – vīrieši, sievietes un bērni. Tās ir no XVI gs. līdz pat 1920.gadam.
Monreāla. Palermas rajons, kas atrodas uz kalna. Tur ved 389.autobuss. XII gs. celts Doms - Monreālas katedrāle ar ļoti krāšņām grieķu un bizantiešu mozaīkām (grezna normaņu-arābu būve), tostarp 20 m augsts Jēzus tēls. UNESCO. Rets un izcils XII gs. normāņu arhitektūras paraugs, kas ir slavena ar krāšņām mozaīkām 6500 kvm platībā. Lielākais bizantiešu mozaīku komplekss Itālijā.
Lidosta. Ceļā uz lidostu 1990.gadu sākumā tika uzspridzināts cīnītājs ar mafju – tiesnesis Džovani Falkone. Pēc mēneša nogalināja viņa kolēģi – Paolo Borselīno. Viņu abu vārdā nosaukta Palermas lidosta. No lidostas uz pilsētu ved taksis par 40 eirām. Reizi pusstundā iet autobuss par 5.30 eirām.
Palermas vēstures muzejs (nosaukums, iespējams, neprecīzs).
Palermas akmens. Viens no nedaudzajiem Senās Ēģiptes ķēniņu sarakstiem, muzejā tiek glabāts kopš 1877.gada.
Pludmale.
Teatro Massimo. Teātris uzņem skatītājus kopš 1897.gada, tas tika atklāts ar Dž.Verdi "Falstafu." Pēc platības tas ir lielākais operteātris Itālijā, bet atklāšanas brīdī tas bija 3.vērienīgākais Eiropā - pēc Parīzes operas un Vīnes Vasts operas. No 1897.-1935.gadam šeit izrādes organizēja privātkompānijas. 1935.gadā teātrim tika piešķirts publiskā teātra statuss. No 1974.-1997.gadam teātris bija slēgts, slēdza remonta dēļ, bet pēc tam vienkārši nevēra vaļā - vietējo kopienu tas maz interesēja. kad atvēra,tas kļuva par palermiešu simbolu.
Vucciria. Palermas tirgus.
Palazzo Reale. Sicīlijas parlamenta vieta.
Saites.
Sicīlijas sala.