Lidmašīnas un NLO
- Detaļas
- 42 skatījumi
Šeit apkopotas ziņas par cilvēka radītu lidaparātu kontaktiem ar NLO.
Pirmās ziņas par fūfaiteriem nāk no britu lidotājiem 1941.gada septembra sākumā. No tā laika fūfaiteru novērojumi ir regulāri no abām karojošajām pusēm visu kara laiku, izņemot vairākus mēnešus 1943.gadā, kad ziņojumi par fūfaiteriem apsīkst.
Arī amerikāņu lidotāji vēl pirms P-61 "Melno atraitņu" (Black Widows) izvietošanas Eiropā ziņoja par fūfaiteru novērojumiem, tomēr pēc dalības ņemšanas karadarbībā Eiropas debesīs nakts "melno atraitņu" piloti regulāri ziņoja par "nezināmiem objektiem," kas paralēli sekojuši viņu lidaparātiem un tumsā mirdzējuši. Amerikāņi atzina, ka vairākas reizes uz tiem šāvuši, bet noslēpumainie objekti nekā nav atbildējuši. Tiek arī uzskatīts, ka tieši "Melno atraitņu" piloti galu galā šos NLO nosaukuši par fūfaiteriem.
1942.gadā kaut kādi nezināmi lidojoši objekti ne reizi vien parādījušies debesīs Pēnemundes tuvumā, kur notika raķešu FAU-1 un FAU-2 izmēģinājumi.
1942.gada 6.martā vienu no angļu bumbvedējiem, kas atgriezās no Esenes bombardēšanas, 4,5 km augstumā virs Zūderzejas sāka sekot kaut kāds nezināms spīdošs objekts. tas bija lodes formā un spilgti oranžā krāsā. Kad NLO pietuvojās lidmašīnai 150 m attālumā, lidmašīna apšaudīja to no ložmetēja, kas nedeva nekādu rezultātu. Pēc kāda laiciņa NLO milzīgā ātrumā aizlidoja.
1942.gada martā vācu iznīcinātājs Me-109 tika pacelts gaisā nezināma lidojoša objekta pārtveršanai, kas tuvojies Banakas aerodromam Norvēģijā. Lidmašīnas pilots ziņoja, ka 100 garais un 15 m diametrā objekts bijis cigāra formas, tam bijušas saskatāmas antenas. Viņa acu priekšā NLO lielā ātrumā šāvies vertikāli augšup un pazudis debesīs.
Unikālu šāda tipa NLO nofotografējuši japāņu kara lidotāji 1942.gadā. Fotogrāfijā redzami divi japāņu iznīcinātāji Tachikava KI-36 (no priekšējā lidaparāta gan redzama tikai aste) un divas spīdošas bumbas/NLO. Protams, tā laika fotogrāfiju kvalitāte bija vāja, un bildē redzamais varētu būt Viskautkas.
1943.gada oktobrī amerikāņu bumbvedēju B-17 uzlidojuma laikā Šveinfurtes pilsētai, virs pilsētas parādījās mazu mirdzošu disku spiets. Tie bija tikai 10 cm diametrā, sekoja bumbvedējiem, nekā netraucējot bumbošanu. Viens no bumbvedējiem ar savu labo spārnu izgāja cauri disku "spietam" bez kādas to iedarbības uz spārnu vai lidmašīnas dzinēju.
1943.gada decembrī cilindriskas formas NLO lidoja pa maršrutu Helgolande-Vitenberga-Neistrelice ar ātrumu 3000 km/st.
1944.gada februārī Kumersdorfas bāzē tika veikti jaunas raķetes izmēģinājumi, tie tika filmēti. Attīstot nofilmēto materiālu izrādījās, ka raķeti tās lidojuma laikā pavadīja kaut kāds sfērisks ķermenis, kas nebija redzams no zemes. NLO veica apļus ap lidojošo raķeti.
1944.gada vasarā Normandijā 4 amerikāņu virsnieki un žurnālists novēroja ugunīgu bumbu, kas pulsēja sarkanīgā krāsā. Tā pietuvojās frontes līnijai, karājās virs tās 15 minūtes, pēcāk ātri aizlidoja.
1944.gada augustā virs Sumatras kāds nezināms objekts sekoja amerikāņu bumbvedējam, kas lidoja kaujas uzdevumā.
1944.gada septembrī, kad izmēģināja pirmo vācu reaktīvo lidmašīnu Me-262 Rehlinas eksperimentālajā centrā, lidmašīnas pilots 12 000 m augstumā ieraudzīja milzīgu NLO ar atveru rindu un ko līdzīgu antenām. NLO drīzi aizlidoja ar ātrumu 2000 km/st.
1944.gada novembrī 415.nakts bumbvedēju eskadriļas (bāzējās Anglijā) lidotāji lidojuma laikā virs Francijas novēroja apmēram 10 spīdošus diskus, kas pārvietojās debesīs vienotā ierindā ar "ekstraordināru ātrumu."
1944.gada novembrī ASV kara aviācijas pilots, leitnants Šlaters (Schlater) apgalvoja, ka savas fizelāžas tuvumā redzējis dejojam sarkanīgas uguns lodes.
1944.gada 14.decembrī par fūfaiteriem ziņo Reiters NY Times.
1944.gada decembrī angļu nakts iznīcinātāja ekipāža, kas lidoja virs Vācijas teritorijas, Hāgenavas rajonā ieraudzīja divas oranžas bumbas. Tās pacēlās un sāka sekot lidmašīnai. Lai no sekotajiem atrautos, iznīcinātājs veica vairākas krasas virāžas, bet abi objekti precīzi atkārtoja visus tā manevrus. Pēc 2 minūtēm bumbas atstājās un aši aizlidoja.
1944.gadā okupētās Polijas teritorijā vācu PGA spēku radiolokācijas iekārtas 15 km augstumā pamanīja kaut kādu NLO, kas ātri tuvojās. Vācieši pa to šāva ar 88 mm kalibra zenītložmetējiem, taču rezultātu nebija. Objekts tikai palielināja ātrumu tā, ka satrauktais novērotājs kliedza: "2000, 3000, 5000 km/st!" Kad NLO samazināja augstumu, pa to sāka šaut arī 22 mm kalibra zenītložmetēji (tie, ar 4 stobriem!). Vizuāli esot bijis redzams kā trasējošie šāviņi tieši trāpīja objektam, tomēr tas nelikās traucēties. 2 km augstumā NLO mainīja lidojuma virzienu un pazuda no redzamības.
1945.gada februārī amerikāņu līnijkuģis "Ņujorka" un to pavadošie mīnu kuģi Klusā okeāna rieteņu daļā ar saviem ložmetējiem apšaudīja sudrabanas krāsas NLO, kurš bija divstāvu mājas lielumā.
Dona Berlinera (Don Berliner), Vitleja Strībera (Whitley Strieber) “NLO dokumenti“ par šiem novērojumiem raksta sekojošo: skaidrā pēcpusdienā par Ziemeļitālijas tukšajām debesīm spēcīga gaismas strēle. Amerikāņu bumbvedēji lido augstu pirms Po ielejas uzdevumā uzbrukt vācu aizsardzības pozīcijām. Kad vācu iznīcinātāji pacēlās debesīs, piloti pamanīja starojošas uguns lodes sekojot tieši viņu (laikam vāciešu) lidaparātiem. Tikmēr amerikāņu lidotāji ievēroja tādas pašas mirdzošas lodes ap saviem lidaparātiem lidināmies.
Piloti no abām pusēm piesardzīgi vēroja savādos objektus. Visi pieņēma, ka šīs savādās lodes ir kāds slepena ieroča veids, vai izsekošanas ierīces.
1947.gada augustā pie Tampas (Florida) C-47 lidmašīnai pavisam tuvu pielidoja kaut kāds cilindrisks objekts izmēros 2 reizes lielāks par bumbvedēju. Likās, ka sadursme ir neizbēgama, tomēr pēdējā sekundē strauji aizšāvās pretējā virzienā. NLO ātrums bija ap 3000 km/st.
1948.gada oktobrī Ziemeļdakotā Fargo aviācijas bāzes rajonā pilots Hormons nesekmīgi sekoja apaļam spīdošam objektam 30 cm diametrā. NLO ļoti veikli manevrēja, izvairījās no vajāšanas, bet reizēm pats ātri kustējās lidmašīnas virzienā, piespiežot Hormonu izvairīties no sadursmes.
1950.gada septembrī Korejā 3 amerikāņu iznīcinātāju piloti, atgriežoties no kaujas uzdevuma izpildes Korejas kara laikā, virs sevis ieraudzīja divus apaļus sudrabainus 200 m diametrā, kas lidoja apmēram ar 2000 km/st. ātrumu. Negaidīti abi NLO apstājās un sāka vibrēt zvalstoties no viena sāna uz otru. Pēc tam NLO lidoja virs lidmašīnām ar iepriekšējo ātrumu.
1952.gada jūlijā lidmašīna DS-4 lidoja no Ņujorkas uz Maiami. Lidaparāta ekipāža Norfolkas rojonā ieraudzīja 6 spoži spīdošus diskus 30 m diametrā, kas kolonnā un milzīgā ātrumā lidoja tieši pretī lidmašīnai ar atrumu, kas vēlāk tika novērtēts kā 19 000 km/st. Pietuvojušies lidmašīnai un nemainot ātrumu, diski sagriezās ar malām uz leju un it kā "atlēca" no neredzamas sienas 150 grādu leņķī, aizlidojot pretējā virzienā.
1952.gada decembrī, laikam virs ASV, 6000 m augstumā lidojoša amerikāņu bumbvedēja B-29 borta radiolokatori fiksēja vairākus NLO, kas palidoja garām lidmašīnai ar 8000 ātrumu 8000 km/st. Pēc tam ekipāžas locekļi ieraudzīja vēl 8 gigantiskus NLO, kas šķērsoja bumbvedēja kursu ar ātrumu, kas vēlāk tika novērtēts kā 14 000 km/st., pazūdot stratosfērā. Šie NLO tika fiksēti arī ar stacionāriem radiolokatoriem uz Zemes. Avots: Zilā grāmata.
J.Ņefjodova lidojums (1960.g.). 1960.gadā lidotājs izmēģinātājs pulkvedis Jurijs Ņefjodovs (Юрий Нефёдов) traucās debesīs no kāda aerodroma PSRS Tālajos Austrumos ar gluži jaunu Migu (МиГ). Attālinājies par 200 km no aerodroma un jau grasoties griesties atpakaļ, viņš negaidīti pamanīja tuvojamies tam nesaprotamu objektu. Ņefjodovs nosprieda, ka iespējama sadursme, jo objekts lidoja tieši viņa virzienā. Tomēr pie pašas lidmašīnas objekts krasi pagrieza augšup un pazuda augstumos. Ne viena toreizējā lidmašīna nebija spējīga veikt līdzīgu manevru. Ņefjodovs, kā jau pieredzējis lidotājs, to labu saprata un bija ārkārtīgi pārsteigts. Viņš pat pārlika, vai redzētais nevarētu būt bijis mirāža.
Tomēr ar to notikums nebeidzās, jo objekts parādījās atkal. Tas panāca lidmašīnu un kādu laiku lidoja tai blakus, tādejādi Ņefjodovam izdevās objektu tuvāk aplūkot. Tas līdzinājās ovālam, tomēr bija tāds neregulārs un negluds - izraisīja asociācijas ar kartupeli. Pavisam sīki to aplūkot bija apgrūtinoši, jo tas intensīvi spīdēja. Lidotājs paziņoja pa rāciju, ka tam seko kads dīvains objekts. Tomēr dispečieri paziņoja, ka radaros neko neredzot. Neparastais "tupenis" turpināja sekot Migam, tad piepeši rāva uz priekšu un nonāca tieši pilota kabīnes priekšā. Ļoti spoža gaisma lauīja pilotam iespēju ko saredzēt un viņš sāka zaudēt vadību pār lidmašīnu. Ņefjodovs zaudēja pašsavaldīšanos - maksimāli palielināja lidaparāta ātrumu un traucās uz priekšu, negrasoties mainīt nosprausto kursu. Pilots uzskatīja, ka "tupenis" jau nu gan parausies malā, bet nekā! Triecienu pilots nesajuta, bat galva sagriezās reibonī, acu priekšā aizpeldēja violeti apļi. Tas turpinājās tikai dažus mirkļus. Kad pilots atģidās, lidmašīna milzīgā ārumā krita lejup. Ar lielām pūlēm viņam izdevās lidaparātu izcelt no šī stāvokļa (krieviski - штопор).
Noteicis kordinātes, lidotājs atsacījās ticēt savām acīm - izrādījās, ka viņš atrodas 350 km no tās vietas, kur bija zaudējis samaņu. Drebošā balsī viņš lūdza apstiprināt savu atrašanās vietu lidojuma vadītājam. Kad Ņefjodovs sazinājās ar aerodromu, tad dispečieri arī notikušajam nevarēja noticēt, jo Ņefjdova lidmašīna pirms 20 minūtēm bija pazudusi no radaru ekrāniem un viņi uzskatīja to par bojāgājušu.
Kad lidotājs atgriezās bāzē, izrādījās, ka viņa pulkstenis atpaliek tieši par 20 minūtēm. Bez tam, nolidojot liekus 350 km, viņš nebija iztērējis ne pili degvielas, bet tas nozīmēja tikai vienu - 20 minūtes viņš vienkārši nebija eksistējis!
Notikušā izmeklēšanai sasauca īpašu komisiju, kurai tā arī neizdevās izskaidrot notikušo. Visi dokumenti tika nodoti arhīvā, bet notikuma dalībnieki parakstījās par "valsts noslēpuma neizpaušanu."
1968.gada augustā ekipāža un pasažieri lidmašīnā, kas lidoja uz Pertu (Austrālija) novēroja tuvojoties lidmašīnai lielu NLO, no kura pa labi un pa kreisi atradās pa 3 nelieliem objektiem. Novērotāju acu priekšā lielais objekts sadalījās 2 daļās, pēc kā mazo NLO grupas aplidot katru no divām pusēm. Lielā NLO pusītes vairākas reizes apvienojās un atkal sadalījās. Viss novērojums ilga 10 minūtes, pēc kam visa NLO grupa savienojās un aizlidoja lielā ātrumā.
1973.gada 30.jūnijā saules aptumsuma laikā franči izmēģināja savu "Concorde" lidmašīnu virs Čadas teritorijas 17 000 m augstumā. Ekipāža un zinātnieku grupa, kas atradās lidmašīnā nofilmēja un krāsaini nofotografēja spīdošu NLO sēnes cepurītes formā, 200 m diametrā un 80 m augstumā. NLO virzījās pa šķērsojošu kursu. Objekta kontūras bija neasas, domājams tas bija jonizēta plazmas mākoņa ieskauts. Filmu demonstrēja 1974.gada 2.februārī Francijas TV, taču objekta izpētes rezultāti publicēti netika.
1976.gada jūlijā zviedru iznīcinātāja pilots, kas veica treniņa lidojumu virs Bulmena ezera Smolandē, novēroja 6 deltas formas NLO, kas lidoja šķērsām viņa kursam ar ātrumu 2500 km/st. Viņa acu priekšā objekti piepeši pagriezās par 90 grādiem, bet pēc tam veica kaut kādu negaidītu manevru un traucās augšup ar milzīgu paātrinājumu.
Teherānas incidents. 1976.gada 19.septembris. Viss sākās ar iedzīvotāju zvaniem policijai, tie bija satraukušies par neparastām ugunīm debesīs. Fenomena izpētei tika gaisā pacelts iznīcinātājs F-4, taču, tikko tas pietuvojās nezināmajam objektam, atslēdzās tā iekārtas un pilotam nācās atgriezties. Otrais iznīcinātājs bija veiksmīgāks, tam izdevās pat notvert objektu tēmeklī. Taču objekts palaida iznīcinātāja virzienā kaut kādu luminiscējošu sabiezējumu. "Es sagatavojos kaujai. Taču mirklī atteica visas manas mērierīces. Es paspēju ieraudzīt kā no NLO atdalījās viena lode, kas devās tieši zemes virzienā," - pēc tam stāstīja pilots. Lidotājam izdevās atgriezties lidlaukā. Irāna vērsās pie ASV pēc palīdzības izmeklēšanā. ASV GKS pulkvedis Olins Mujs sastādīja ziņojumu, saskaņā ar kuru spožā spīdēšana, ko redzējuši Teherānas iedzīvotāji, esot bijis Jupiters, bet iznīcinātājs F-4 jau bijis pazīstams ar elektronikas problēmām. "Citplanētiešu raķešu" sakarā tika paziņots, ka tai naktī bijis meteorītu lietus.
1978.gadā no lidmašīnas, kas lidoja maršrutā Ļeņinabada-Maskava, novēroja NLO, kas strauji mainīja izmērus.
1988.gada 18.martā ķīniešu lidmašinas ekipāža un pasažieri, kas lidoja no Pekinas uz Urumču, novēroja basketbola bumbai līdzīgu NLO. Sākumā tas lidoja pretim lidmašīnai, bet novērotāju acu priekšā NLO izmainīja lidojuma virzienu un sadalījās 2 daļās, Abas daļas rotēja ar lielu ātrumu un devās prom. Viss novērojums ilga 13 minūtes. 1988.gada 28.martā šo n otikumu aprakstīja krievu avize "Izvestija."
Raksti.
Pilots ziņo, ka viņa vadītā pasažieru lidmašīna virs Hītrovas gandrīz sadūrusies ar NLO.
Saites.
Aviācija un aviatori.