Pie Kubas nofotogrāfētais NLO - viedtālruņa attēlapstrādes programmas joks
- Detaļas
- Publicēts 23 Janvāris 2013
- Autors Aliens.lv
- 5256 skatījumi
Modernās elektroniskās ierīces nereti ir tik sarežģītas, ka daudzi lietotāji izmanto tikai mazu daļu no pieejamajām iespējām. Dažreiz programmatūra ar lietotāju var pat izspēlēt kādu joku. Tā gadījās arī mūsu lasītājam Helmūtam, kurš Aliens.lv iesūtīja Kubai piederošajā Cayo Largo Del Sur salā uzņemtu NLO fotogrāfiju.
Līdz ar fotogrāfijām (kartē norādītajā vietā uzņemtā ainava ar un bez NLO) redakcijai atsūtītajā aprakstā Helmūts stāsta, ka šī gada 7. janvārī, plkst. 18:27:47 pēc vietējā laika viņš ar savu Motorola Defy+ viedtālruni (modelis MB526) fotografējis vakarīgās debesis, lai noskaidrotu, kura no tālruņa fotokameras aplikācijām šiem apstākļiem būtu optimālākā. Līdz ar to, sevišķi nepētot fotografējamo debesu daļu, Helmūts straujā tempā uzņēmis vairākus uzņēmumus. Tikai vēlāk vienā no tiem viņš ieraudzīja visai dīvainu objektu, kurš nākošajā uzņēmumā jau bija izgaisis.
Kas gan ir attēlā notvertais objekts? Helmūts raksta: "maksimālā palielinājumā tas izskatās kā puscaurspīdīgs (metāla?) disks, kura apakšējā daļā tādi kā uguņi. Katrā ziņā pēc kameras defekta tā kā īsti neizskatās, jo objekts ir pietiekoši ass, normāli fokusēts, pie tam ne pirms, ne pēc tam nekas līdzīgs nav gadījies." Vai uzņēmumā redzam citplanētiešu kuģi, ASV militārās aviācijas jaunākos sasniegumus, optikas vai elektronikas radītu ilūziju jeb laiktelpas brānu fluktuāciju (paralēlo pasauļu "dzirksteļošanu")?
Veicot sākotnēju NLO attēla un datnes novērtēšanu, pievērsām uzmanību šādām niansēm:
1) Mums radās neizpratne, kādēļ atsūtītā oriģinālā "šķīvīša"attēla nosaukums (C360_2013-01-08-00-27-47.jpg) ir gandrīz tāds pats, kā fotogrāfijai, kas uzņemta īsi pirms tam (C360_2013-01-08-00-27-47_org.jpg). Ko nozīmē "_org"?
Helmūts paskaidroja, ka pēc viņa domām tas saistīts ar mobīlā telefona aplikācijas Camera360 attēlapstrādes metodiku - kad attēli tiek uzņemti pietiekoši strauji viens pēc otra un kamera nepaspēj attēlu nosaukumus diferencēt pēc laika (resp. - mazākā laika vienība, kas Camera360 tiek izmantota datuma formātā ir minūte), tad tā sāk faila nosaukuma galā likt paplašinājumu "_org." Tā tas varētu būt, taču, kāpēc "_org" parādās hronoloģiski ātrāk nekā nosaukums bez tā? Kā arī - kā kamera rīkojas, lai piešķirtu numerāciju nākošajiem, teiksim 30 tajā pašā minūtē uzņemtajiem attēliem?
2) Domājām, ka uzmanību būtu vērts pievērst arī failu izmēriem. Ja failu ar piedēkļiem "_org" izmērs ir 610kb un 596kb, tad "šķīvīša" attēla apjoms ir tikai 363kb. Pieļāvām, kāds no Camera360 režīmiem veido attēlus ar augstāku ISO vērtību un mazāku izmēru (nakts režīms). Taču, kā noteikt, kādi uzņemšanas režīmi izmantoti katram no iesūtītajiem 3 attēliem? Ar redakcijas rīcībā esošo Photoshop CS2, kas izstrādāts vēl pirms viedtālruņu parādīšanās, šādu informāciju no attēlu datnēm nevarēja iegūt.
Lai gūtu atbildes uz jautājumiem, kas mums radās, nosūtījām attēlus datorekspertīžu speciālistam. Viņa atzinums nebija ilgi jāgaida - "šķīvītis" ir viens no Camera360 īpašās 2012 end of world UFO kolekcijas efektiem. Vēl ar šo programmu uz attēla iespējams uzlikt citplanētieti vai zibeni.
Diemžēl, līdz ar to šis NLO attēls jāpārvieto uz sadaļu "joki un pārpratumi."
Pievienojam Helmūta atsūtītos oriģinālos failus.
Lejupielādēt oriģinālos attēlu failus:
foto ar "šķīvīti"
tā pati vieta īsi pirms "šķīvīša" uzņēmuma (1)
tā pati vieta īsi pirms "šķīvīša" uzņēmuma (2)
Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.