NLO fotogrāfijas
- Detaļas
- 4849 skatījumi
Kopš fotografēšanas izgudrošanas sākti fotografēt arī NLO. Kopš tiem laikiem uzņemti tūkstošiem NLO attēlu. Tie ir daudz un dažādas kvalitātes, tomēr ir pilnīgi neapstrīdami, ka uz daudziem no tiem patiesi redzami neizprotami lidojoši objekti, un tos nevar izskaidrot ar kameras vai filmas defektiem.
Pēckara gados līdz pat 1991.gada sākumam 70 000 reizes tikuši nofotografēti NLO.
Milzīgs daudzums kosmisko fotouzņēmumu ir NASA publicēti. Tomēr ufologi izsaka aizdomas, ka tie, iespējams gājuši cauri hipotētiskajai NASA "airbrush room" Džonsona kosmiskajā centrā, kur pirms publiskošanas tie digitāli rediģēti, lai slēptu liecības par NLO, būvēm uz Marsa, utml.
Pirmā NLO fotogrāfija (1870.g.).
Patlaban vecākā NLO fotogrāfija zināma no 1870.gada, kad fotografēts no Vašingtona kalna virsotnes, Ņūhempšīrā (ASV). Fotogrāfijā redzami mākoņi virs Vašingtona kalna, kas veidojās 1870./1871.gadu ziemā un neparasts tumšs cigāra formas objekts. Ievērojiet, ka vēl nelido pat dirižabļi! 2002.gadā fotogrāfijas oriģināls esot ticis nopirkts par 385 000 ASV dolāriem.
Meksikāņu foto (1883.g.). 1883.gada 12. un 13.augustā astronomi novēroja 447 spīdošus lidojošus objektus, kuri apmēram 244 000 km attālumā no Zemes lidoja garām saulei. 1883.gada 12.augustā meksikāņu astronoms profesors Hosē A.Bonilja (Zakatekas observatorijas direktors) atradās savā observatorijā un novēroja Sauli. Tad pēkšņi teleskopa okulārā viņš ieraudzīja veselu NLO eskadru, kas lēnām lidoja garām Saulei. Astronoms saskaitīja 144 lidojošus objektus (L.A.Fišingera grāmatā "Dievu laiki" - 331 lidojošu objektu).
Tā kā profesora H.Bonilja teleskopam bija pievienota fotokamera (ar to viņš fotografēja Saules plankumus), viņam izdevās nofotogrāfēt NLO. „Piecstūraina zvaigzne ar tumšu centru” uzturējās objektīva redzamības zonā pietiekoši ilgi, lai to izdotos nofotografēt. Pēc tam šī „zvaigzne” pievienojās saviem pavadoņiem.
Un tā, pirmais zināmais NLO fotoattēls tapis 1883.gada 12.augustā. Fotogrāfijās bija redzami apaļi, gareni un vārpstveida NLO. Šādu objektu esamība tika apstiprināta arī no Pueblas un Mehikas observatorijām, kas liecināja, ka senjoru Bonilju nav skārusi īslaicīga un spēja apziņas sašķobīšanās, ka fotografētas nav arī mušas vai zosis kāsī.
Profesors H.Bonilja savus novērojumus apkopoja detalizētā ziņojumā, klāt pievienojot dažas fotogrāfijas, un nosūtīja to franču astronomijas žurnālam L`Astronomie. Materiāls publicēts 1885.gadā. Nekādas reakcijas. Bonilla uzskatīja, ka noslēpumainie objekti lidojuši tuvāk Zemei, Mēness tuvumā, tomēr neko vairāk daudz nekomentēja.
Diskusijas par šo notikumu risinās līdz pat mūsu dienām.
Foo Fighters fotogrāfijas II Pasaules kara laikā. Kara laikā 1942.gadā veikts ļoti rets fotouzņēmums, kad japāņu kara lidmašīnas debesīs sastapušās ar tā sauktajiem Foo Fighters. Iznīcinātājs Tačikava Ki-36 satika gaismas bumbu, kuru arī noturēja par NLO. Fotogrāfijā redzami divi iznīcinātāji (no priekšējā gan tikai pati aste) un divas gaismas bumbas. Protams, tā laika fotouzņēmumi nav kvalitatīvi, un tas varētu būt viss, kas vien ienāk prātā.
Trenta fotogrāfijas. 1950.gada 11.maijs, ferma 20 km uz DR no Makminvilas pilsētas, Oregona, ASV.
1952.gads – Adamska foto. Daudz apstrīdamākas fotogrāfijas par Trenta bildētajā, tikai 2 gadus vēlāk veica poļu izcelsmes amerikāņu kontaktants Džordžs Adamskis.
Lielākā daļa Adamska foto veikta ar plašu fotokameru, kas bija pievienota teleskopam Tinslijā (laikam observatorija?). Tajās ir redzams kupolveidīgs NLO diska formā kā arī „māteskuģis,” no kura palaiž mazos izlūkkuģus.
Kritika. Adamsaka bildes ir tik labas kvalitātes, ka tas vien jau rosina aizdomas. Tomēr visi atmaskošanas mēģinājumi šai sakarā ir izgāzušies. Pats Adamskis tika piedāvājis balvu 2000 ASV dolāru apmērā jebkuram, kas pierādīs viņa foto viltojumu. Līdz pat šai dienai Adamska balva palikusi bez saimnieka.
Fotogrāfijas no Brizas līča (Gulf Breeze). 1987.gada novembrī cilvēks, kas tika pazīstams kā Eds, paziņoja par tikšanos ar NLO un atsūtīja vairākus fotouzņēmumus. Šis cilvēks izrādījās par Edu Volteru, kas dzīvoja Pensakolas līča rajonā, kur turpināja fotografēt NLO.
Ne tikai Eds, bet arī citi līča iedzīvotāji un tūristi te tika nofotografējuši NLO. Tajos bija redzams „liels gaisakuģis” ar dīvainām ugunīm.
Brīzes līcis tātad kļuva ievērojams ne tikai ar lielu NLO novērojumu skaitu, bet arī ar to, ka daudz cilvēku spēja šos NLO nofotografēt. Pie tam daudzi to veica ar polaroīdu kameru, ar kuru visgrūtāk ir veikt viltojumu. Citi bija izmantojuši trīsdimensiju jeb stereoskopiskās kameras.
Visa šai medus mucā gadījās arī darvas karote... NLO modelis tika atrasts Eda Voltera mājas bēniņos, un tas bija visai līdzīgs viņa nofotografētajam NLO. Bez tam kāds no vietējiem iedzīvotājiem atzinās, ka palīdzējis Edam muhļīt ar fotogrāfijām. Vietējie iedzīvotāji pēc tam jokodamies sāka laist gaisā hēlija vai silta gaisa pildītus baloniņus.
Tā arī līdz šai dienai nezinām, ticēt vai neticēt Edam... Tomēr, jāņem vērā, ka viņš sekmīgi izgāja pārbaudi ar melu detektoru. Arī ufologu veiktā izmeklēšana vedināja domāt, ka NLO redzējumi te patiesi bijuši. Un tomēr... nesen esot noskaidrojies, ka vietējiem šai sakarā bijusi īsta sazvērestība, un joks esot aizgājis par tālu...
Kāpēc nav patiesi kvalitatīvu NLO fotogrāfiju? Zināmas pietiekami daudz fotogrāfijas, kuras speciālisti nav varējuši noraidīt. Tie atzina, ka redzams liels un lidojošs strukturēts objekts.
Diezgan tipiski ir tas, ka NLO parādās tikai fotogrāfijās. Pirms tam ainavā par tiem nekas nav liecinājis. Tipiski tāds gadījums Latvijā ir NLO no Kantenieku pagasta.
Viltojumi.
NLO fotogrāfijas virs Brīzes līča Floridā. Tās ir daudz un labas kvalitātes. Vienas no strīdīgākajām NLO fotografēšanas vēsturē, iespējams – viltotas.
Villa fotogrāfijas. Kāds Pols Villa sastapa citplanētiešus 1956.gadā un pēc tam 10 gadus fotografēja NLO, kas viņa bildēs izskatījās līdzīgi diskiem. Villa gan atzinās, ka pagatavojis NLO modeli apmēram 1 m diametrā, tomēr apgalvo, ka visus tehniskos parametrus tam snieguši „kosmiskie draugi.”
Pētījumi parādīja, ka šie fotoattēli ir viltoti. Tomēr Kodak firmas optiķis Viljams Šērvuds gan apgalvoja, ka tie esot īsti. Šie diametrāli pretējie viedokļi arī pierāda, ka NLO bildes ir visai subjektīva lieta, tieši tāpat kā paši NLO.
Aleksa Berča bildes. Viņš 1962.gadā radīja vienas no vislabākajām NLO bildēm Lielbritānijā. Tajās redzama vesela NLO karavāna, kas lido virs Šefīldas. Fotogrāfijas bija tik reālistiskas, ka Bērču pat uzaicināja uzstāties „Britu NLO izpētes asociācijas” inaugurācijas sēdē.
Pēc veseliem 10 gadiem Bērčs atzinās, ka bildēs redzami vien krāsu plankumi uz stikla. Ufologi bija uzķērušies pavisam viegli, taču šis gadījums iemācīja, ka nevar visam ticēt.
Nu, protams! Tādi meistari ir arī pie mums - NLO Imantā.
NLO fotogrāfiju pārbaude un izpēte. Mūsu acs redz to, uz ko to ir noskaņojusi smadzenes. Tādēļ fotogrāfija uzskatama par objektīvu pierādījumu. Vēl jo vairāk tāda fotogrāfija, kas visvisādos veidos ir pārbaudīta ar datoru, kas, nenoliedzami, ir visai labs palīgs šai jautājumā.
Pavisam parasta lieta ir fotogrāfijas noskenēt pēc iespējas lielākā izšķirtspējā.
Ja iespējams, nebūtu slikti pabūt tai vietā, kur fotogrāfijas foķētas. Vajadzētu arī veikt līdzīgas apkārtnes fotogrāfijas un salīdzināt tās ar esošajām. Būtu jāmēģina iegūt fotogrāfiju negatīvi, lai pārliecinātos, ka redzamais NLO nav nekāds defekts. Ja nav konstatēts viltojums ar šiem vienkāršajiem līdzekļiem, tad bildes ir vērts atdot pētīšanai speciālistiem.
Asums. Palieliniet fotogrāfiju. Ja zūd asums, tas, iespējams, ar bildēm kaut kas jau ir ticis darīts.
Apgaismojums. Pārbaudiet, vai NLO ir apgaismots tieši tādā pat veidā kā pārējie objekti uz fotogrāfijas. Pastipriniet ēnas, mainot kontrastainību un spilgtumu. Pārbaudiet kontūru krāsainību, kas liecina par objekta trijdimensialitāti.
Fokuss. Pēc objekta malu attēla kvalitātes var spriest vai objekts ir fokusā. Tieši tāpat fokusētiem objektiem jāatrodas arī citās fotogrāfijas vietās, ja attālums līdz kamerai bijis tāds pats.
Filtri.
Auto Ajast. Nosaka pašas gaišākās un pašas tumšākās vietas, padara tās attiecīgi baltas vai melnas un pieskaņo pārejas toņus.
Emboss. Nosaka krasi kontrastētas malas un ļauj lietotājam pacelt vai nolaist objektu, lai noteiktu tā viengabalainību.
Ansharp Mask. Palielina kontrastu starp blakus esošiem priekšmetiem objekta skaldnē un palīdz noteikt „rādiusu.”
Find Ejec. Palīdz noteikt objekta kontūras, tā formu un krāsu. Labs, lai noteiktu tādus sīkumus uz objekta, kurus parasti ar aci nesamana.
Krāsainās kontūras/pseidokrāsa. Jāiekrāso fotogrāfijas rajoni vienādā krāsas intensitātē ar falšu toni. Palīdz saskatīt gaišus vai tumšus objektus uz gaismas vai ēnas fona.
Kontrastainība un spilgtums. Der analizēt tādus objektus, kas uzņemti pārlieku lielā gaismā vai tieši otrādi – tumsā, izmainot starpību starp tumšiem un gaišiem elementiem fotogrāfijā.
Vecas NLO fotogrāfijas: https://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/howaboutthat/3447508/UFO-sightings-140-years-of-UFO-pictures.html
Raksti.
Vai "Apollo-17" uzņemtā fotogrāfijā notverts NLO?
NASA izpētes zonde 'Zinātkāre' uz Marsa nofotografējusi diska formas NLO.
Kas redzams NASA fotogrāfijā - NLO vai gaismas efekts objektīvā?
NLO virs Mehikas.
Saites.
NLO.
NLO filmējumi.