Gvadelupes Dievmātes apmetnis
- Detaļas
- 4777 skatījumi
Notikuma vieta. Meksika, galvaspilsētas Mehikas viens no rajoniem.
Apraksts. Pirmo reizi tā parādījās 1531.gada 9.decembrī, vēl tad, kad pilnā sparā ritēja Cetrālamerikas kolonizācija un indiāņu kristīšana. Agrā rītā 51 gadu vecais indiānis Huans Djēgo izdzirdēja neparastu mūziku, kas skanēja no nekurienes. Viņš palūkojās debesīs, un tad no tām atskanēja balss, kas vēlēja Huanam uzkāpt Tepeuakas kalnā. To izdarījis, indiānis ieraudzīja apbrīnojami skaistu Jaunavu, kuras tērps zaigoja kā saule. Visi kalna akmeņi, gan arī pati vieta, kur parādība stāvēja, dzirksteļoja un laistījās kā dārgakmeņi.
„Klau, Huanito, pats jaunākais no maniem dēliem, kurp steidzies?” – jautāja balss.
Huanam vajadzēja doties uz otru kalna pusi, taču parādība lika tam doties pie bīskapa un pastāstīt tam par tikšanos.
Bīskaps nenoticēja nevienam Huna vārdam. Indiānis atgriezās kalna virsotnē un pasauca Jaunavu. Tā aši parādījās un deva padomu tam velreiz doties pie arhibīskapa kopāar puķu klēpi, ko viņš salasīs kalnā.
Neskatoties uz to, ka pils sardze negribēja viņu ielaist, Huans tomēr tika līdz bīskapam. Izstāstīja tam visu, ko Jaunava lika un norāva no puķu buntes pārsegu. Tūdaļ pat visur uzplaiksnīja spoža gaisma, kas pārsteigto klātesošo priekšā pārtapa sievietes tēlā. Tā bija tērpta zilganā gaismu istarojošā tērpā, nosētā ar zelta zvaigznēm. No tērpa nāca sarkani un balti stari.
Gvadelupas Dievmātes bazilika. Uzcelta Tepeuakas pakalnā acteku dieves-mātes Tonikasiuatlas vietā (acteki Mariju bieži vien sauc šai vārdā) un ir lielākā Amerikā. Šodien tas ir populārākais svētceļojuma galamērķis Jaunajā Pasaulē. Decembrī ir Svētās Gvadelupas Jaunavas diena, kad te pulcējas līdz pat diviem miljoniem svētceļnieku. Rituālos apvienojas kristietība un senās indiāņu tradīcijas.
Krāsainais pārklājs. Tas ir austs no ātri irstošām agaves šķiedrām. Tādi audumi var pastāvēt ilgākais 20 gadu. Taču šis glabājas jau 500 gadu un karājas virs bazlikas galvenā altāra.
To pētījušie zinātnieki ir noskaidrojuši, ka tas īstenībā ir bekrāsains. Tajā nav ne mazāko krāsvielu pēdu. Un tomēr uz tā ir krāsains zīmējums. Zvaigznāji uz zilā fona attēloti atbilstoši situācijai, kāda bija debesīsvirs Meksikas 1531.gadā. Ar pamatīgu palielināšanu noteikts, ka Jaunavas acīs atspoguļojas pats bīskaps un visi klātesošie brīdī, kad Huans Djēgo norāva pārsegu no puķu pušķa.
Saites.
Dievmātes rādīšanās.