Guandžova
- Detaļas
- Publicēts 17 Marts 2016
- 2559 skatījumi
Guangzhou.
Kantona - lai gan oficiāli pilsēta tā nekad nav saukta, ar tādu nosaukumu Guandžova sastopama eiropiešu kartēs līdz par XX gs. beigām.
Trešā lielākā Ķīnas valsts pilsēta dienvidos, Guandunas provinces administratīvais centrs. Osta Sidzjanas deltas pietekas Džudzjanas krastos, galvenais Ķīnas zīda ražošanas centrs, ir lidosta.
Iedzīvotāji. Pilsētā ap 11 000 000, ar piepilsētās dzīvojošajiem skaits sasniedz 24 miljonus.
Vēsture. Pilsēta pirmo reizi pieminēta ap III gs.pmē.
No XVIII gs. starptautiska tirdzniecības osta.
Guandžovas sacelšanās (1927.g.). Tās galvenas organizētājs un vadītajs bija ķīniešu komunists Džans Tailei.
1938.-1945.gados Japānas okupācijā.
Aplūkojamie objekti.
Guansjaosi svētnīca. Ir dzelzs pagoda, 963.g.
Sunjatsena piemiņas zāle.
Pieminekļi ķīniešu revolucionāriem.
Botāniskais dārzs.
Naņjue kapene. Pilsētas centrā, 2000 gadu veca.
Muzeji.
Liuhuahu parks.
Čimeluni safari.
Cirks.
Kantonas tornis. 600 m augsts, savulaik pasaules augstākā celtne. Var uzbraukt ar "burbuļtramvaju," vērot naksnīgo pilsētu. Nekādu praktisku lomu tornis vairs nepilda. Maksa ap 40 eirām.
Izbrauciens ar kuģīti pa Pērļu upi. Upe tek cauri Guandžovai. Daudzi kantorīši piedāvā izbraucienu pa to ar kuģīti. Cena 20-25 eiras. Aplūko izgaismotas mājas, simtiem tūkstošu spuldzīšu.
Čeņdzjaci senču halle. 1894.gadā celta ēka. Savulaik jaunieši tajā gatavojās valsts eksāmeniem. Tagad te ir tautas mākslas muzejs.
Svētās sirds katedrāle. XIX gs. celts katoļu dievnams. Tapis, pateicoties Napoleona III un franču katoļu ziedojumiem. Te notiek dievkalpojumi angļu un ķīniešu valodā. Ap katedrāli ielu tirdzniecība.
Šamiaņas sala. Viseiropeiskākā vieta Guandžovā. Mākslīgi veidota. Savulaik te dzīvoja dažādu tirdzniecības uzņēmumu īpāšnieki, atradās vēstniecības un konsulāti. Tā bija nozīmīga aizsardzības vieta I un II Opija karu laikā. Populāra vietējo iedzīvotāju vidū - te fotografējas arī kāzinieki.
Cjiņpiņas tirdziņš. Ap Cjiņpinas ielu ir ķīniešu medicīnas tirgus. Savulaik te esot pārdotas pat ekstrēmi neparastas lietas, bet valdība "ieviesusi kārtību," lai nebaidītu tūristus.
Džudzjanas jaunā pilsēta. Tas ir Guandžovas finanšu centrs. Debesskrāpji, biroju ēkas, lielveikali, smalkas viesnīcas.
Guandžovas opera.
Āzijas spēļu stadions.
Pilsētas apkārtne.
Varavīksnes kalni. (Danxia) Tiek uzskatīti par vienu no neparastākajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem pasaulē.
Tradīcijas.
Kantonas izstāde. (Canton Fair) Izstāde-gadatirgus pilsētā norisinās kopš 1957.gada. Savulaik tas bija ļoti svarīgs notikums Ķīnas ekonomiskajā dzīvē, jo tirgoties ar ārzemēm drīkstēja tikai tad.
Saites.
Guandunas province.