Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Adžantas alu komplekss

Ajanta.
Budistu klosteru komplekss II gs.pmē.-VII gs.mē.

Atrašanās vieta. Centrālā Indija, Maharaštras pavalsts, uz ZR no Aurangbadas, pie Adžantes ciema.Apraksts. Viens no pasaules brīnumiem, kur II gs.pmē.-VI gs.mē. cilvēki izkaluši zirga pakava formas aizas klintīs 30 budistu svētnīcas un izklājuši tās ar krāšņām freskām.
Klintīs izcirstas ap 30 alu zāles - vihāras un čaitjas, kurās vērojama seno indiešu arhitektūras formu, tēlniecības un glezniecības sintēze. Sienu un griestu freskās ar minerālkrāsām uz sausa apmetuma attēloti augi, dzīvnieki, reālas dzīves un budistu mitoloģiskie motīvi.

Gleznojumi. Tie radīti Guptas dinastijas laikmetā (I-VII gs.) un ir vieni no ievērojamākajiem budistu glezniecības paraugiem Indijā. Adžantas tempļu sienu gleznojumos attēlotas galvenokārt Budas dzīves epizodes. Gleznojums ir ornamentāls, bet ar labu, spēcīgu figūru modelējumu. 

Visievērojamākais alu templis. Būvēts IV gs. Tempļa iekšpusē kolonnas ar smalkiem griezumiem.
Tempļa sienas klātas ar freskām un reljefiem. Pēc šīm gleznām var daudz uzzināt par indiešu dzīvi. Dievi tēloti ar daudzām rokām un galvām. Milzīgas dievu statujas – lietas no bronzas vai cirstas no akmens.

Saites.
Alu pilsētas.
Maharaštras pavalsts.