Rjukju valsts (XIV gs.-1879.g.)
Viduslaiku valsts mūsdienu Japānas teritorijā Okinavā un teritorijās ap to. Pievienota Japānai 1879.gadā.
Aborigēnie iedzīvotāji - ami?
Aplūkojamie objekti.
Šurijas pils. Shurijo. Milzīgs cietokšņa komplekss Okinavā, kas 500 gadus kalpojis par Rjukju valsts ķēniņu rezidenci. Līdz 1879.gada to okupēja Japānas impērija. UNESCO sarakstā.
Tradīcijas. Japānas Rjukju salās eksistēja/eksistē slepena cīņas māksla „Mu pašdisciplīnas ceļš” (Mu-tubu-udundi). Tā bijusi zināma tikai izredzētiem meistariem, kas tieši cēlušies no pirmā Rjukju salu ķēniņa. Tieši viņš šo cīņas mākslu atvedis no salas jūrā austrumos, kuru aprija jūra. Šīs cīņas meistari izvairās konfrontācijas cik vien ilgi tas iespējams, cenšas pretinieku nogurdināt ar sarežģītām pozu un kustību sērijām, veic sitienus tikai galējos gadījumos.
Saskaņā ar vietējo nostāstu kāds Nirai-Kanai izkāpis Rjukju salās dikti sen apakaļ, pēc tam, kad tā dzimtene (Mu/Lemūrija?) pazuda okeāna viļņos briesmīgā katastrofā. Viņš iemācījis vietējos iezemiešus audzēt "ilgdzīvošanas augu" (Čo-mej-husa), kā arī uzcēlis salās pirmās akmens būves. Nosaukums Nirai-Kanai amu valodā nozīmē arī „dzimtene, kas atrodas ļoti tālu jūrā.”
Saites.
Japāna.