Pueblas pēdu nospiedumi
- Detaļas
- 4458 skatījumi
Seni cilvēka pēdu nospiedumi lavā pie Pueblas, Meksikā.
Atklāšana un izpēte. 2003.gadā arheologi Silvijas Gonsalesas vadībā no Džona Mūra universitātes Liverpūlē paziņoja, ka Meksikā pie Pueblas pilsētas atraduši senus cilvēka pēdu nospiedumus.
Tie ieraugāmi sastingušā lavā (Popokatepetla vulkāna?). Spriežot pēc cilvēku pēdu nospiedumu izmēriem, tos atstājis apmēram 1,90 m garš vīrietis, bet mazākos - 1,2 m garš bērns.
Šie nospiedumi runā pretī teorijai, ka cilvēki Amērikā nonāca tikai 15 000 gadu atpakaļ pa Beringa pāreju.
Datētais vecums - 40 000 gadu. Divas Oksfordas laboratorijas ar dažādām metodēm -pa'ātrinātāja masspektrometrijas metodi un optiski stimulētās luminiscences metodi - ir noteikušas ieža vecumu ap Pueblas nospiedumiem. Abos gadījumos tie ir 38 000 gadu, pieļaujot 8600 gadu lielu novirzi uz vienu vai otru pusi.
Apraksts. Kopumā tie ir 269 pēdu nospiedumi, no kuriem 164 atstājuši cilvēki, bet pārējos - dzīvnieki.
Kritika. Pueblā uzietās pēdas var būt dabiski iedobumi zemē, nevis cilvēku atstāti nospiedumi. Domājams, to ir viegli konstatēt, jo 164 cilvēka pēdu virtene būtu jāsalīdzina ar soļu garumu 1,90 m garam vīrietim un 1,20 m garam bērnam. Ja tā atbilst attiecīgai cilvēka gaitai, tad grūti iedomāties, ka tāda pēdu virtene varētu būt radusies nejauši.
Secinājumi. Tie runā pretī teorijai, ka cilvēki Amerikā nonāca tikai 15 000 gadu atpakaļ pa Beringa pāreju.
Saites.
Seni cilvēka pēdu nospiedumi.
Pirmie amerikāņi.
Puebla.