Oklas atomreaktors
- Detaļas
- 3321 skatījumi
Vieta Āfrikas valstī Gabonā pie Oklas, bagāta ar urāna atradnēm, kur pēc visām pazīmēm sanāk, ka darbojies vienīgais dabiskais atomreaktors pasaulē.
Atrašanās vieta. No Brazavilas vai Puentnuāras (Kongo republikā) jānonāk līdz Moandai Gabonas austreņos. Tālāk tikai ar pilnas piedziņas apvidus mašīnu un pavadoni.
Apraksts. Urāna raktuvju rašanās laiku datē ar pirmskembrija periodu no 2 miljardiem līdz 600 miljoniem g.pmē.
1972.gadā franču zinātnieki veica neticamu atklājumu: raktuvēs iegūtās rūdas paraugos bija neiedomājami zems U 235 līmenis. Parasti urāna rūdā ir apmēram 0,72% urāna U 235 izotopa. Taču šajā rūdā tā ir daudz reižu mazāk. U 235 vietā atrasts ievērojams daudzums skaldīšanās produktu, tostarp arī ļoti radioaktīvs plutonijs. Šis bīstamais elements ar atomsvaru 242 pieder transurāna elementu grupai, un tikai 1945.gadā to ieguva mākslīgi, bombardējot urāna kodolus ar neitroniem. Franči paziņoja vienīgo iespējamo secinājumu: „...ka šeit pirms tūkstošiem miljonu gadu notikusi spontāna kodolreakcija.” Neapšaubāmi kavētas kodolreakcijas pēdas Oklo apgabalā atrastas jau 11 vietās. Aizvēsturiskajam Oklas reaktoram jauda bijusi tik milzīga, ka mūsdienu cilvēka radītie atomreaktori līdzinās kabatas baterijām.
Visas pazīmes liecina, ka tajā pirms 1 780 000 000 gadu atomreaktora vienpadsmit blokos ražota strāva.
Dažos avotos apgalvots, kas kodolreakcijas turpinoties līdz pat šai dienai, tādējādi šais apvidos tas rada paaugstinātu radiācijas fona līmeni un pat uzsilda augsni.
Šī dīvainā fenomena izpēte vēl ne tuvu nav noslēgusies.
Vecums. Lēsts uz 1,78 miljardiem gadu. Tas noteikts, nosakot apkārtējā apgabalā urāna un svina, kā arī stroncija un rubīdija proporcijas. Rezultāts saskan ar to vērtējumu, kas pamatots ar urāna kopējo daudzumu rūdā un U 238 un U 235 proporciju.
Hipotēzes.
1. Urānu no rūdas izskalojušas un bagātinājušas aizvēsturiskas upes. Tas noticis tik ilgi līdz ar laiku tika sasniegta kritiskā masa un vajadzēja sākties dabiskai ķēdes reakcijai.
2. Vairums zinātnieku uzskata, ka šeit noticis ārkārtīgi rets dabisks fenomens – Zemes agrīnajā laikā nejauši radies atomreaktors. Taču varbūtība, ka process bijis nejaušs ir ārkārtīgi niecīga, jo modernajās spēkstacijās nepieciešama ļoti augsta tehnoloģija un uzraudzība. Bez tam spiediens, kāds nepieciešams, lai sāktos vadāma ķēdes reakcija, rodas mazākais 11 000 m dziļumā.
3. Ārpuszemes saprāta radīts atomreaktors, kā uzskata daži ufologi.
В 1972 году сотрудники французского завода, импортировавшего урановую руду из Окло в Габоне, обнаружили, что уран из руды уже был извлечен. Проведенные исследования показали, что рудник в Окло, где добывалась эта руда, скорее всего, использовался как ядерный реактор. При этом он был построен около 1,8 миллиарда лет назад и эксплуатировался 500 тысяч лет!
По мнению американского специалиста в области атомной энергетики доктора Гленна Сиборга, рудник является реактором, так как имеются в наличии все условия для осуществления таких реакций, которые не могли возникнуть естественным путем. Так, вода должна иметь высокую степень чистоты, а также должен присутствовать в достаточном количестве изотоп урана U-235. Правда некоторые коллеги Сиборга считают, что рудник в Окло не содержит U-235 в количествах, нужных для ядерной реакции.
Читайте больше на https://www.pravda.ru/science/mysterious/past/05-10-2015/1277064-artifact-0/
Saites.
Atomfizika.
Gabona.