NLO redzamība
- Detaļas
- 2799 skatījumi
Viena no NLO neparastajām īpašībām - spēja piepeši pazust, nebūt redzamam cilvēka acij, nekonstatēties tehniskās ierīcēs un tikpat piepeši parādīties.
NLO spēju acumirklī dematerializēties un pazust no redzes lauka ufoloģiskajā literatūrā dēvē par "izkušanu." Zināmi ļoti daudz gadījumi, kad skaidri redzami NLO piepeši izzuduši, piepeši parādījušies u.tml. Zināmi gadījumi, kad NLO piepeši parādās itin kā ne no kurienes.
Ufologi mēģinājuši skaidrot šo pēkšņi izzušanu ar lielo ātrumu, kādā NLO no miera stāvokļa šaujas prom. Tāpat mēģināja skaidrot to pēķšņo parādīšanos - ar milzīgu atlidošanas ātrumu. Daži no novērotajiem gadījumiem patiesi liek tā domāt. Piemēram, 1968.gada jūnijā Daksā (Francija) laulātie Ž. brauca auto ar ātrumu 110 km/st., kad negaidīti ieraudzīja savā priekšā ceļa vidū tumšu pussfērisku objektu ar sarkanu mirgojošu uguntiņu. lauleņi strauji piebremzēja un sadursme likās neizbēgama, tomēr caurbrauca to vietu, neko nesajuzdami. Domājams, pēdējā brīdī NLO aiztraucās no vietas un pagaisa. Pēcāk apskates laikā tai vietā tika uzietas NLO nosēšanās pēdas, kas liecināja, ka NLO bijis materiāls. Fakts, ka lauleņi Ž. turināja redzēt NLO līdz pat pēdējam bridim, var skaidrot divējādi: 1) cilvēka acs nespēj pamanīt objektus, kas kustas pārlieku ātri. Ir zināms, ka objekts, kas lido zemes tuvumā ar ātrumu 10 km/s vai pārvietojas ar paātrinājumu 20 g, praktiski ir neredzams; 2) acumirklī pazūdoša priekšmeta attēls kādu niecīgu laiku vēl paliek cilvēka acs tīklenē.
Tomēr ar laiku uzkrājās novērojumi, ka NLO spēj arī "izkust" vai "izšķīst" gaisā aculiecinieku acu priekšā. Piemēram, 1978.gada martā Toljati novēroja ovālu NLO gaiši zilā krāsā 150 m diametrā ar asām aprisēm. Objekts lidoja 300 m augstumā un tuvojoties novērotājiem pakāpeniski kļuva caurspīdīgs tā, ka caur to bija redzamas zvaigznes. Tomēr vienlaicīgi tā ārējās kontūras palika skaidras un asas. Tad objekts nekustīgi uzkārās 100 m augstumā virs kaimiņos esošās mājas, 100 m attālumā no novērotājiem un "izkusa." Novērojums turpinājās 7 minūtes.
Tādejādi NLO pakāpeniskas "kušanas" piemēri rāda, ka NLO izzušana var būt saistīta ne tikai ar milzīgajiem ātrumiem, kādus spēj attīstīt NLO, bet tiem piemītošu neparastu īpašību tapt cilvēka acij neredzamiem. Tomēr šāda īpašība ir pretrunā ar mūsu materiālistiskajiem priekšstatiem par apkārtējo dabu.
NLO īpašību tapt neredzamiem cilvēka acij apliecina arī gadījumi, kad fotografētā "tīrā" debesī attīstot tomēr fotogrāfijā parādās NLO:
1979.gada augustā latvietis un rīdzinieks Pipars, kas atradās uz zvejniecības kuģa Grenlandes jūrā, naktī 12 reizes nofotografēja naksnīgās debesis un tumšo jūru ar garām ejošo kuģu ugunīm ar krāsu fotofilmu. Liels bija viņa izbrīns, kad, attīstot filmu un pagatavojot fotogrāfijas, četros no divpadsmit foto viņš ieraudzīja spožu iegarenu gaismu, kas kadros aizņēma gandrīz pusi debesu un pamazām mainīja savas aprises.
Saites.
NLO fenomens.
NLO novērojumi.