Naslas megalīts
- Detaļas
- 1383 skatījumi
Al Naslaa.
Neparasta uz pusēm pārgriezta klints Arābijā.
Atrašanās vieta. Saūda Arābija, tuksnesī netālu no Tabūkas pilsētas.
Atklāšana un izpēte. Eiropieši akmeni atklāja 1883.gadā, kad to pirmais aprakstīja franču ceļotājs Šarls Hūbers. Viņš arī pamanījis zīmējumus uz akmens.
Apraksts. 10 m augsta smilšakmens klints. Klints vidū ir pavisam taisna sprauga ar gludām iekšējām virsmām. Izskatās tā, it kā kāds ar milzīgu zāģi to būtu pārzāģējis uz pusēm. Vēl vairāk - šie akmeņi pēc tam ir uzstādīti uz nelieliem postamentiem.
Uz akmens ir arī petroglifi - dzīvnieku un cilvēku zīmējumi: attēlots zirgs vai kamielis, arī kalnu āzis. Zīmējumu vecumu vērtē uz 4000 gadiem.
Neparasto klinti mēģina izskaidrot ar zemes kustību zem megalīta. Nelielās kustības radīja mikroplaisas un galu galā akmenis pāršķēlies uz pusēm.
Ģeologi ir patiesi izbrīnīti un izskaidrot tāda akmens eksistenci nevar. reģions bijis apdzīvots jau kopš Bronzas laikmeta, te bijusi daudz civilizāciju klātbūtne, ieskaitot senos ēģiptiešus. Tieši te netālu gāja svarīgs karavānu tirdzniecības ceļš no Damaskas uz Medīnu. Uzskata, ka bluķis pārzāģēts ar senu akmesns apstrādes metodi, lai vēlāk no tā pagatavotu statuju vai vairākas, tomēr darbs nav ticis pabeigts. Fantastiskāk noskaņotie uzskata, ka šeit savu roku pielikusi kāda ārpuszemes civilizācija. Pilnīgi no svariem nomest dabiskas sašķelšanās teoriju ģeologi arī tomēr nav gatavi - ja neielā plaisā ietek ūdens, kurs ilgus gadus regulāri gan sasalsts, gan atkūst, tad tādā veidā klints sašķelties var. Tomēr kāda gan sasalšana šai ģeogrāfiskajā punktā?
Saites.
Saūda Arābija.