NLO fiziskās īpašības
- Detaļas
- 1790 skatījumi
Tā kā, runājot K.G.Junga vārdiem, "NLO ir garīgas dabas parādība ar fiziskiem elementiem," tad še runa ies tieši par to.
15% NLO fiksējot aviācijas radari. Žaks Valle uzskatīja, ka NLO ir "neticams elektromagnētiskās enerģijas daudzums, sakopots nelielā tilpumā."
NLO spējīgi fiziski iedarboties uz apkārtējo vidi - mehāniski, ar siltumu, ar gaismu, ar stariem. Īpaši izteikti šī iedarbība ir NLO nosēšanās brīžos. Īpašu interesi izraisa ne tikai elektromagnētiskais, bet arī kādi nezināmi starojumi.
Iedarbība uz augsni, veģetāciju un ledus segu. Tāda notiek galvenokārt t.s. NLO "nosēšanos" laikā. Rietumu ufoloģiskajā literatūrā līdz XX gs. 80.gadu beigām bija uzskaitītas vairāk nekā 5000 "NLO nosēšanās" 65 valstīs - galvenokārt ASV, Francijā, Kanādā, Spānijā, Austrālijā, Argentīnā, Lielbritānijā un Brazīlijā.
Iedarbība uz tehniku. Novērota visdažādākā NLO iedarbība uz tehniku - no kompasa bultiņu riņķošanas līdz pat lidmašīnu bojāejai. NLO radītie spēka lauki spēj laicīgi izjaukt elektrisko un mehānisko pulksteņu, radioiekārtu, bruņojumu vadības sistēmu un pat veselu pilsētu elektroapgādes darbību. NLO ietekme var apturēt iekšdedzes dzinēju darbību, pievilkt objektiem smagus priekšmetus.
Kompasi. NLO iedarbība uz kompasu adatām bieži izpaudusies tā, ka reizēm kompasu bultiņas sekoja NLO it kā pievilkdamās tiem vai arī nepārtraukti riņķoja.
Pulksteņi. Zināma virkne gadījumu ASV un Francijā, kad NLO parādīšanās traucējusi vai apstādinājusi elektrisko un mehānisko pulksteņu darbību.
Radioaparatūra. NLO parādīšanās traucē radioaparatūras darbību pat to pārtraucot, un atjaunojas pēc NLO aizlidošanas.
Judīgākais šāds gadījums - 1978.gada novembrī diska veida NLO ar caurspīdīgu kupolu 40 km no Kuveitas galvaspilsētas pārtrauca ne tikai radiosakarus, bet arī visus Kuveitas pilsētas telefona sakarus ar ārpasauli. /avots - krievu avīze "Moskovskije Novosti," 1978.g. Nr.33, balstoties uz virkni citu valstu ziņu aģentūrām/
Izslēdz elektrību. NLO spēj ar dažādu intensitāti traucēt un pat izslēgt plašu teritoriju un pat lielu pilsētu elektroapgādi - NLO pārlidojumu laikā elektrosistēmās atslēdzas avārijas releji vai izdeg drošinātāji. Piemēram, 1965.gada novembrī 8 ASV pavalstīs valsts ZA piepeši atslēdzās elektrība un tā uz 10 stundām iegrima tumsā. Notikušā iemesli tā arī netika noskaidroti, taču pēc dažām ziņām vainojami varētu būt NLO.
Dažos elektrotraucējumu gadījumos NLO kaut kā īpaši iedarbojušies uz energosistēmu, jo apgaismes lampiņas turpinājušas blāvi spīdēt, elektrostacijas turpinājušas strādāt un avārijas releji nav atslēgušies. Piemēram - 1954.gada augustā Antananarivā (Madagaskara).
3 diskveida NLO lidojumā virs Močimirimas (Brazīlija) pilna elektrības izdzišana tikusi novērota tikai zem NLO trajektorijas.
Dažos NLO pārlidojumos elektrotīklos tikai krīt spriegums.
No zināmā izdarāms secinājums, ka NLO spēj iedarboties uz dažādiem elektroenerģijas avotiem.
Gadījumi, kad NLO iedarbojas uz dažādiem tehniskiem līdzekļiem, ir, taču tie ir mazskaitlīgi salīdzinājumā ar visiem tūkstošiem NLO novērojumu ziņojumu. Tādejādi iespējams, ka ne visiem NLO piemīt tādi spēka lauki, lai tādu iedarbību veiktu. Tāpat pastāv iespēja, ka šādu iedarbību NLO spēj veikt tikai epizodiski.
Automobīļi. NLO nelielā augstumā parasti noslāpē benzīna dzinējus, automobīļu lukturī blāvo vai dziest, radioaparāti izslēdzas. Saskaņā ar MUFON sniegtajiem datiem ASV fiksēti vairāk kā 400 auto dzinēju noslāpšanas gadījumi satiksmē ar NLO. Mēdz būt, ka automobīļos izslēdzas tikai dzinējs, vai tikai apgaismojums, vai tikai radioaparāts, vai arī 2 no šiem 3 komponentiem.
Meneja un Hella grāmatā "NLO izsaukšana" analizēti 43 gadījumi, kad NLO iedarbojas uz auto iekārtām. 12 gadījumos apstājās tikai dzinēji, 7 - tikai radioaparāti, 3 - tikai apgaismojums, 15 - dzinēji un apgaismojums, 3 - dzinēji un radioaparāti.
Daudzi NLO pētnieki uzskata, ka benzīna iekšdedzes dzinēju apstāšanos izsauc jaudīgs elektromagnētiskais lauks, kas iedarbojas tieši uz dzinēju aizdedzes sistēmu. Tāda lauka iedarbības dēļ spolē inducējas ļoti augsts spriegums, bet pārtraucējā notiek spēcīga jonizācija, kas izsauc lādiņu caursiti uzreiz visās svecēs un aizdedze top nepārtraukta. Tas noved pie vienlaicīgas degmaisījuma uzliesmošanas uzreiz visos cilindros un noteiktas dzinēja apstāšanās, apstājas arī no tā strādājošais ģenerators.
Šī procesa izpētei Pēterpils Hidrometereoloģiskjajā institūtā tika veikts eksperiments, kura laikā virs iedarbināta "Žiguļa" dzinēja (ar atvērtu kapotu) zināmā attālumā novietoja lampu ģeneratoru ar jaudu 1 kW un 50-100 Hz. Pēc ģeneratora ieslēgšanas dzinējs tūdaļ apstājās.
Automobīļu spuldzes un radio, iespējams, izslēdzas tādēļ, ka regulācijas releju ķēdē ārējās elektromagnētiskās indukcijas dēļ ierosinās magnētiskais lauks, kas uztur releju noslēgtu nestrādājošam ģeneratoram - tādēļ lampas un radio nesaņem barošanu un nestrādā. Tai pat laikā akumulators laikam tomēr neizlādējas, jo pēc NLO attālināšanās lielākajā daļā gadījumu dzinēji atsāk darbību.
Tomēr tā ir un paliek tikai hipotēze.
medijos ziņots, ka ASV konstruēts un ieviests lietošanā Detroitas policijā elektronisks verķis, kas spēj apturēt braucošu auto. Tas ģenerē tādu starojumu, ka izjauc elektrobarošanas sistēmu automobīlī, kas patvaļīgi apstājas /avots - krievu avīze "Trud," 06.11.1988./
Lidmašīnas. Zināmi gadījumi, kad NLO ietekmē apstājušies vai neritmiski strādājuši lidojošu lidmašīnu dzinēji. Dažos gadījumos situācija nav bijusi tālu no avārijas, bet citos lidmašīnām bija jāveic piespiedu nolaišanās un ir pat katapultējušies piloti.
Konstatētas arī NLO fiziskas saskriešanās ar lidmašīnām.
Fiksēti gadījumi, kad NLO iedrbojušies uz lielu daudzumu dažādas tehnikas - lidmašīnu motori, buldozeri, tankera apgaismojums, automobīļi u.c., kā tas notika Vjatnamas kara laikā 1966.gada jūnijā amerikāņu militārajā nometnē Dienvidvjetnamā.
Pievilkšana. Fiksēti gadījumi, kad NLO spēj sev ar lielu spēku pievilkt dažādas tehniskās iekārtas. Iespējams, arī šo īpašību var skaidrot ar NLO ģenerētu jaudīgu elektromagnētisko lauku. Tāpat ir zināmi daži visai reti gadījumi, kad zemu nolaidušies NLO vilkuši pie sevis un pat pacēluši gaisā vieglās automašīnas kopā ar visiem pasažieriem. Oklahomā (1952.g.) un Venecuēlā (1961.g.) diskveida NLO apgāzuši un nobīdījuši no ceļa kravas mašīnas. Spilgtākais bijis gadījums krievu okupētajā Karēlijā 1985.gadā, kad NLO "vilcis" veselu vilciena sastāvu.
Iedarbība uz ēkām un citiem stacionāriem objektiem. Te jāmin NLO masīvas ēku sagraušanas, koku izraušanas no zemes u.c. Ēkas tikušas gan izpostītas, gan arī sagrautas pilnībā, piemēram, Senegālā 1980.gadā, kur ēku dzelzs detaļas bija apkusušas. Reizēm NLO no mājām pievilkuši kādas būvdetaļas, piemēram, skārda jumta klājumu.
Vēl viena epizode, kurā parādās lidojošie rati ir etiopu prinča Baisa Lekhema (vēlāk kļuva par pirmo etiopu ķēniņu - Meneliku I) lidojums no Jeruzālemes uz Etiopiju pāri Ēģiptei. Ēģiptieši žēlojās, ka debesu ratu lidojuma dēļ obeliski un dievu statujas apgāzušās: "tai laikā, kad viņi brauca ratos gluži kā eņģeļi un bija ātrāki, kā ērgļi debesīs."
NLO ap sevi rada spēka lauku. Zināmi vairāki gadījumi, kad NLO ap sevi rada neredzamu lauku, lai tiem nevarētu pietuvoties.
1980.gada 14.jūnijā Čkalovas ciemā (Maskavas tuvumā) inženieris apakšpulkvedis V.Karjakins 70 m attālumā ieraudzīja neparastu spīdošu objektu, kas bija uzkāries 2-1,5 m augstumā virs zemes. Pēc formas NLO bija pussfērisks ar diametru 3 m un 1,5 m augstumā. Tas spīdēja dzeltenzaļi, mazliet šūpojās un radīja transformatora dūkšanai līdzīgu skaņu. Karjagins mēģināja tam tuvoties, bet 50 m attālumā sajuta pretestību savām kustībām, it kā mēģinātu kustēties kādā biezā vidē. Vienlaicīgi viņš sajuta apgrūtinātu elpošanu, vājumu, kāju trīcēšanu un nelabumu. Pēc 2 minūtēm NLO raidīja pret zemi 4 baltus starus un ar svilpienu pacēlās augšup līdz 20-25 m. Tad apstājās, un pēc brītiņa aizlidoja horizontāli Kožinas meža virzienā un pazuda skatienam.
1951.gadā Gobi-Altaja aimakā Mongolijā bijis kāds NLO incidents, kurā figurējis NLO radīts spēka lauks, kas aizkavējis aculiecinieku tuvošanos tam.
1969.gadā Itaperūnā (Brazīlija) bijis kāds NLO incidents, kurā figurējis NLO radīts spēka lauks, kas aizkavējis aculiecinieku tuvošanos tam.
1975.gadā pie Borisogļebskas (Krievija) bijis kāds NLO incidents, kurā figurējis NLO radīts spēka lauks, kas aizkavējis aculiecinieku tuvošanos tam.
1977.gadā pie Podrezkovas (Maskavas tuvumā, Krievija) bijis kāds NLO incidents, kurā figurējis NLO radīts spēka lauks, kas aizkavējis aculiecinieku tuvošanos tam.
1978.gadā tehnisko zinātņu doktors K. mēģināja tuvoties 8 m garam NLO, kas atradās uz stigas pie Strokinas ciema Piemaskavā. Pietuvojoties par 15 m, K. nespēja turpināt kustību, jo sajutās it kā tiktu plēsts. Pagājis atpakaļ - nepatīkamā sajūta pagāja. Mēģināja tuvoties vēlreiz - atkal slikti. K. acu priekšā NLO bez skaņas pacēlies 2-3 m augstumā un tad aizšāvies vertikāli augšup.
Saites.
NLO.