Nepālas karaļi (?-2008.g.)
Karaļi Nepālā valdīja 240 gadus.
Tribhuvans (~1939.g.).
Biogrāfija. Miris XX gs. 50.gados.
Atradumi.
Hitlera dāvātais „Mersedess.” Pēc ķēniņa nāves auto tika nodots skolai, kurā apmācīja inženierus. 2005.gadā skolai bija švaki ar naudiņu un 2008.gadā auto pārpirka jaunā valdība. To paredzēts novietot karaļu pilī, kur būs izvietots muzejs.
Mahendra (~1967.g.). 1967.gadā, IV Pasaules budistu konferences ietvaros, Lumbīnā, kopā ar Nepālas karali Mahendru, apmeklēja ANO ģenerālsekretārs U Tans. Pēc apmeklējuma tika sākta vietas aizsardzības un attīstības plāna izstrāde.
Liekas, ka 1969.gadā Nepālas karalis viesojās PSRS pie Ņ.Hruščova.
2001.gadā kroņprincis Dipendra nošāva vairākus Nepālas karaliskās ģimenes locekļus, bet pēc tam nošāvās pats.
Gjanendra (2001.–2008.g.).
Bogrāfija. Tagadējais, un arī pēdējais Nepālas karalis. Kāpa tronī 2001.gadā.
Līdz kāpšanai tronī bija pazīstams kā veiksmīgs uzņēmējs, kas naudu bija ieguldījis viesnīcu un patēriņa preču jomā.
2008.gada 28.maijā jaunievēlētā Nepālas Konstitucionālā asambleja ar balsojumu atcēla 240 gadus ilgušo monarhiju un Nepāla kļuva par republiku. Karalim 26.maijā lika 15 dienu laikā izvākties no pils. Viņš pārvāksies uz savu privāto rezidenci Katmandu ziemeļos, bet pils pārtaps par muzeju.
Bijušā karaļa finanšu pārbaudei izveidota īpaša audita komisija, bet pats Gjanedra atteicies ar to sadarboties. Viņa īpašumus lēš uz 195 miljoniem ASV dolāru, kas investēti vairāk nekā 30 Nepālas kompānijās. Karaļa ārzemju īpašumi nav apzināti.
Karalis piekritis pamest pili un atstāt tajā esošos dārgumus. Taču karaļa varas atribūti – kronis un scepteris ir pazuduši. Domās, ka tie ir pārdoti kādā izsoļu namā jau pavasarī.
Vai nu šis vai iepriekšējais karalis nogalināja iepriekšējo karali un viņa ģimeni, lai tiktu pie varas.
Saites.
Nepāla.