Megalodons
- Detaļas
- 3192 skatījumi
Carcharodon megalodon.
Milzu haizivs. Laika periodā no pirms 26 milj.g. – 2,6 milj.g. bija pasaules okeānā lielākais plēsoņa. Tiek uzskatīts, ka tā jau 1 miljonu gadu ir izmirusi. Stīvena Spīlberga filmas "Žokļi" iedvesmas avots.
Fosilie megalodona zobi kā ziedojumi ir atrasti seno maiju pilsētās, piemēram, Palenkē, Meksikas dienvidos, kur arheologi uzgāja trīspadsmit šādus zobus.
Iespējamie konstatētie gadījumi.
Tuamotu arhipelāgs – 2 reizes te XX gs. vietējie zvejnieki redzējuši milzīgu nezināmu haizivi. 40–50 pēdu gara, ķermeņa resnums pie galvas – vairāk kā 10 pēdas.
Austrālijas Jaunvelsas province – 1918.gadā „spokaini baltu” haizivi pamanīja pārbiedētie zvejnieki. Ap 100 pēdām gara. Tā viegli izmētāja smagos langustu tīklus ar visām bojām. Zvejnieki vēl vairākas dienas atteicās iziet jūrā. Austrāļu haizivju eksperts kopā ar zivju inspektoru pierakstīja šos stāstus, un, lai ar nelieliem pārspīlējumiem, atzina tos par patiesiem.
Polinēzija. Pamatiedzīvotājiem ir folkloras stāsti par vairāk kā 100 pēdu garu haizivi. Viņi ar godbijību to sauc par „dzīļu pavēlnieci.”
Atradumi.
2 megalodona zobi – tos izvilka no okeāna 1875.gadā britu pētniecības kuģa „Čelendžer” ekspedīcija netālu no Taiti. Tās nebija fosīlijas, bet gan īsti zobi. 1959.gadā tos datēja. To pats mazākais vecums varētu būt 11 000 gadu. Faktiski šie zobi ir mūsdienu atradums.
Izmirušās haizivs zobi, žokļi un skriemeļi atrasti vairākas vietās Centrālamerikā.
Fosilie megalodona zobi kā ziedojumi ir atrasti seno maiju pilsētās, piemēram, Palenkē, Meksikas dienvidos, kur arheologi uzgāja trīspadsmit šādus zobus.
Raksti.
Sen izmirušas milzu haizivs zobu fosilijas iedvesmoja seno maiju jūras briesmoņu attēlojumu.
Saites.
Ūdens briesmoņi.
Haizivis.