Kamonikas ielejas Atnācēju attēli
- Detaļas
- 2485 skatījumi
Neparasti klinšu zīmējumi Kamonikas ielejā Itālijā, kas varētu tikt interpretēti kā Atnācēju un to lidaparātu attēli.
Ieleja saukta arī par „Dievu ieleju.”
Tā atrodas Ziemeļitālijas Alpos un stiepjas gar Oljo upi dienvidu virzienā līdz Izeo ezeram. Te ir nelielā Kamonikas pilsētiņa.
Zīmējumu izpēte. Pirmoreiz šos zīmējumus pieminējis Gvaltjero Lengs 1914.gadā „Itālijas ceļvedī.” Pēc tam virkne arheologu devās uz ieleju veikt pētījumus. Pirmos mēģinājumus sakārtot atradumus, kā arī tos analizēt, veica Emanuels Anati. 1964.gadā viņš nodibināja Vispārējo aizvēstures studiju centru. Kopš petroglifi ir attīrīti, tie ļoti strauji erodē, jo klinšu plāksnes sastāv galvenokārt no kaļķakmens un šīfera. Vairums zīmējumu pēc 30 gadiem vairs nebūs saskatāmi.
Emanuels Anati noteicis kopumā četrus gravējumu stila periodus: laiks no pirmā līdz trešajam periodam sniedzas no paleolīta beigām pirms apmēram 10 000 gadu līdz bronzas laikmetam. Turpretī jaunākie gravējumi datējami ar dzelzs laikmetu apmēram 800.g.pmē. Zīmējumu skaits esot ap 20 000, lai gan ir lasīts arī, ka pat vesela puse no miljona!
No neizskaidrotā vislielāko interesi izsauc tā sauktie "Dievu tēli" - tiem ir līdzība ar astronautiem, rokās savādi atribūti. Ir arī oreoli ap galvām. Šos oreolus reizēm uzskata par svēto nimbiem, citkārt – par astronautu ķiverēm. Vispopulārākais attēls – viena otrai pretī stāv divas figūras. Tām galvā ir ķiveres, no kurām atiet tādi kā īsi stari. Arheologi abas figūras sauc par „duelantiem.” Bez tam ir arī būtne ar propellerveida objektu – tas liekas kā lidaparāts.
Apraksts. Daudz seno cilvēku darbības pēdas. Nekur citur Itālijā, nedz arī citās valtīs nav tik daudz klinšu zīmējumu vienkop – šodien ap 3 miljoniem zīmējumu.
Pie Fopes di Nadro, vietējā valsts parka centrā atrodas seši desmiti klinšu klātas ar lielu daudzumu gravīru. Daudzi zīmējumi attēlo cilvēkus skafandros un ar ķiverēm, lidaparātus.
Kapo di Pontes pilsētiņā ir Senās mākslas muzejs, kuru vada arheologs Auziljo Priuli.
Saites.
Atnācēju attēli.
Kamonikas ieleja.