Kaškulakas ala
- Detaļas
- 3058 skatījumi
Krieviski - Кашкулaксkая пещера. Tulkojumā tā nozīmē - Melnā velna ala (пещера Черного дьявола). Nosaukums nācis no Alatavu kalnu vienas virsotnes tāda paša nosaukuma.
Ala Krievijas Hakasijā, sena sibīriešu kulta vieta.
Atrašanās vieta. Hakasijā (Krievijas Sibīrijas daļā), Kuzņecas Alatava kalnu (Кузнецкого Алатау) priekškalnē, 20 km no Širas ciema.
Apraksts. Sena sibīriešu kultūras sakrāla vieta, kas saistīta ar daudzām cilvēku un dzīvnieku upurēšanām, līdz ar to tai nostiprinājusies nelaba slava.
Alā ir vairākas grotas, viena no tām - Skeletu grota.
Izpēte. Pirmā plašākā alas izpēte notikusi 1985.gadā Novosibirskas Klīniskās un eksperimentālās medicīnas institūta (Новосибирский Институт Клинической и экспериментальной медицины, ИКЭМ) līdzstrādnieka K.Bakūļina (К.Бакулин) vadībā - alā tika uzietas daudz cilvēku un dzīvnieku atliekas. 1989.gada vasarā uz šo drūmo pazemes pasauli devās pētnieki devās jau sesto reizi.
Tiek stāstīts tāds kā 60.gadu šausmu stāstiņš: "Sešdesmitajos gados šajā sasodītajā alā uzkāpa 20 studentu grupa. No tās iznāca tikai divi skolēni. Un tad viena meitene vardarbīgā ārprātīgā stāvoklī, viņu savāca mednieki netālu no alas. Viņa kaut ko nesakarīgi kliedza. Viņa nekavējoties tika ievietota "psihiatriskajā slimnīcā." Otra studente palika traka "klusi." Naktī viņu atklāja kāds policijas brigāde no Širas ciema.Sirma, ar nāvējošu seju, ar asiņainām lūpām sakostām, viņa staigāja pa ciema tumšajām ielām.Rokās kāda meitene satvēra kaut kādu akmens figūriņu, kuru viņa nekad nav gribējusi lai padoties. Ne mirkli neapstājoties, viņa ļoti ātri un kaislīgi kaut ko čukstēja. Un šī meitene tika nozīmēta uz bēdu namu, kur mēneša laikā viņa “izdega” no kādas mistiskas slimības. Ārsti tā arī nespēja konstatēt. nāves cēlonis - paciente, kura strauji zaudēja svaru, bija, lai arī neprātīga, tomēr bija absolūti vesela. Zem pēdējās elpas jaunās “vecās” matrača medmāsa atklāja mazu akmens figūriņu..."
Alas anomalitāte. Kaškulas alā nonākušie cilvēki, kas tur uzturas ilgāku laiku, bieži sajūtot nemieru un bailes. To iespaidā cilvēki metas uz alas izeju. Bailes bieži pavadot redzes halucinācijas, pie tam tās ir viena veida - stāsta, ka tie savā priekšā redzējuši vecu vīru izpūrušā cepurē ar ragiem un degošām acīm.
Neparasti, ka pētnieki alā bija lietojuši magnetometrus un citas mērierīces - izstādījuši tās alā un tās ārpusē - tie bija uzrādījuši magnētiskā lauka svārstības gan alas iekšienē, gan ārpusē. Pēc tam salīdzināja to rādījumus ar pārdzīvojumiem, kādus alas iekšienē bija piedzīvojuši cilvēki. Izrādījies, ka megnētiskā lauka pēkšņie uzliesmojumi sakrita ar cilvēku nervozitātes uzplaiksnījumiem. Interesanti, ka ārpusē esošās mērierīce, kas neatradās tieši virs alas kontūras, prektiski nefiksēja nekādas izmaiņas, lai gan zem zemes (spriežot pēc citu mērierīču rādījumiem) trakoja īsta magnētiska vētra.
Ufologu avotos pat minēts, ka citu starpā izdalīts kāds signāls, kas, iespējams, nākot no mākslīga avota alas dzīlēs, daži zinātnieki uzskatot, ka alā atrodas savdabīga radiobāka - tā strādā pēc neizprastas programmas un dod signālus caur kalnu iežu biezni vertikāli augšup, kosmosā. Neparastās radiobākas raidīšanas algoritms ir neregulārs.
Saites.
Signālu sūtīšana kosmosā.
Alas un grotas.
Hakasijas autonomais apgabals.