Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kefalonijas čūsku baznīcas

Reliģiskais brīnums.

Atrašanās vieta. Jonijas salas, Kefalonija, Markopoles ciems.
Brīnums sastopams arī kaimiņu Arginijas ciemā.

Vēsture. Kādreiz šeit atradies sieviešu klosteris. Vietējā leģenda vēsta, ka reiz mūķenes pamanījušas, kā līcī izsēžas pirāti. Visi ciema vīrieši tobrīd atradās jūrā un klosteris nespētu ilgi pretoties iebrucējiem. Tādēļ mūķenes savācās baznīcā un sāka lūgries Dievmati par palīdzību nelaimē. Kad pirāti ielauzās baznīcā, tad ieraudzījuši nevis mūķenes, bet gan lielas un melnas čūskas, kas draudīgi šņāca un bija gatavas uzbrukt iebrucējiem. Tā pirāti tika aizbaidīti un nekad te vairs neatgriezās.

Apraksts. Šeit notiek reliģiskais brīnums - katru gadu uz Dievmātes Uspeņija (krievu val.) svētkiem vietējā baznīcā, kur senos laikos atradās sieviešu klosteris, atlien čūskas. Šai baznīcā atrodas svētbilde "Čūsku Dievmāte" (Panagia Phedusa). Vietējie iedzīvotāji to uzskata par Dievišķu brīnumu un rāpuļus sauc par "Dievmātes čūskulēniem."
kaimiņois esošajā Arginijas ciemā arī šais svētkos salien čūskas - te tās sakopojas pie kapelas, kur atrodas senās baznīcas altāris. Šī baznīca sabrukusi 1950.gada zemestrīcē. Te parasti salien mazas čūskiņas. Vietējie iedzīvotāji un viesi tās sanes banīcā dievkalpojumam. Neviens no tām nevairas, tieši otrādi - katrs cenšas tām pieskārties. Saskaņā ar vietējo ticējumu pieskāršanās čūskiņām nesot laimi. Dievkalpojuma laikā baznīcēni čūskiņas bieži liek uz Dievmātes svētbildes. Dīvaini, bet tās mierīgi tur guļ kamēr rit dievkalpojums. Saskaņā ar senu tradīciju, čūskas tiek baznīcā atstātas pa nakti, neviens nezina, kas tad notiek baznīcā.
Kad čūskas pamet baznīcu, tās atkal kļūst bīstamas jo vispār ir indīgas un var sakost. Čūskas visai lielā skaitā dzīvo salā, bet ikdienā tās gandrīz namana. garumā tās ir mazākas par metru, pelēkas krāsas, tievas, samtainu ādu. Uz galviņas tām ir krusts, tāpat kā arī uz mēles galiņa. Vācu biologi centušies šīs čūskas izpētīt, taču neko īpašu nav izdevies uzzināt.
Baznīcas kalpotāji apgalvo, ka katru nākamo gadu čūskiņas atlien mazāk. Ja agrāk tādas bija vairāki desmiti, tad tagad tikai dažas.
Interesanti, ka čūskas neatlienot kādas nelaimes priekšvakarā, piemēram, tad notiek zemestrīces vai sausumi.

Saites.
Čūskas.
Reliģiskie brīnumi.
Kefalonijas sala.