Hipnotiskā regresija
- Detaļas
- 1748 skatījumi
Hipnozes metode, ar kuras palīdzību ufoloģijā transa stāvoklī ieved Nolaupītos, lai restaurētu Nolaupīšanas ainu, noskaidrotu tās mērķus un iespējami vairāk detaļas. Pirmo reizi šo terminu lietoja 1961.gadā savā praksē Bendžamins Saimons. Hipnotiskā regresija kā metode ir zināma kopš XIX gs. sākuma, kad tādus eksperimentus sāka veikt Francis Antons Mesners.
Iemidzināšana sekmē muskulatūras atslābšanu, izsauc bremzēšanas procesus galvas smadzeņu garozā, kā rezultātā tiek bloķēti domāšanas procesi. Sekmīga rezultāta sasniegšanai nepieciešams restaurēt notikumus, kuros Nolaupītais ņēmis dalību - laiku, vietu, dialogus u.c.
Atgriešana (regresija) tiek pielietota tādēļ, ka parasti Nolaupītie savu Nolaupīšanu atceras ļoti miglaini vai pat neatceras vispār, jo šī procesa laikā notiek kādi atmiņas bloķēšanas procesi. Neskatoties uz šīs metodes sekmīgu pielietošanu ufoloģijā, daudzi zinātnieki iebilst pret hipnozes pielietošanu Nolaupīšanas problemātikas pētīšanā.
Lielākā metodes problēma ir tā, ka eksperimenti parāda "iesaistīto" liecību nekonkrētību. Apmēram puse no metodē konstatētajām "atmiņām" ir tikai iztēles augļi, kam nav bijis nekāds reāls pamats. Liecinieki tiek pamudināti ar suģestijas palīdzību, kas iestāsta, ka šie notikumi tiešām ir to atmiņas. Tieši tādēļ hipnozi ļoti reti pielieto kriminālistikā.
Staņislava Grofa holotropajos (pārsātinātība ar skābekli) hipnozes seansos paciente redzēja sevi kopā ar dinozauriem. Halucinācija? -Nē,nebūs tik primitīvi. Paciente teiksusi, ka tiem dinozauru tēviņiem bijusi noteiktu krāsu varavīksnes sekstes. To viņa pati, ne arī Grofs nebija zinājuši. Grofs bijis pārsteigts, vēlāk uzzinājis, ka tāda dinozauru pasuga ir bijusi. Kad Grofam aizliedza LSD (narkotika?), viņš to pašu efektu (saindēšanās) panāca ar holotropo (forsēta) elpošanu.
Saites.
Hipnoze.
Hipnotiskā progresija.