Deli kolonna
- Detaļas
- 4661 skatījumi
Neparasta augstas metalurģiskās kvalitātes dzelzs kolonna Deli, kas nerūsē.
Atrašanās vieta. Indija, Deli nomalē, blakus Kutabminara tornim.
Sastāvs. Nav zināms precīzs tās izgatavošanas laiks, bet pilnīgi droši zināms, ka tas ir vismaz 1500 gadu. Par 98% sastāvot no dzelzs. Nesatur ne sēru, ne fosforu, tādēļ nekorodē.
Vēsture. Uz tās salasāms skaidrs uzraksts - tā ir epitāfija ķēniņam Čandrapurtam II, kurš miris 414.gadā. Uzraksts vēsta, ka kolonna atlieta Tuptu laikmetā un uzstādīta šā valdnieka piemiņai kalnā ar nosaukumu Višnas Pēda. Raksta, ka tā izveidota 402.gadā.
Savukārt indiešu arheologi konstatējuši, ka kādreiz kolonna ir atradusies iepretim Višnas templim Alahabadā un tās augšdaļu rotājis svētā putna Garudas attēls. Vēlāk ķēniņa Alangpala laikā 1233.gadā kolonna pārvesta uz Deli un uzstādīta pie Kutabminara torņa, kur stāv vēl joprojām.
Apraksts. Tās svars ir 12 t (citur minētas 6 t), augstums nedaudz pārsniedz 7 m, diametrs pie pamata - 40 cm, bet augšgalā - 30 cm.
Sastāv 99,72% no dzelzs, taču nerūsē.
Uz kolonnas atlieti uzraksti.
Pētījumi. Parādījušies ziņojumi, ka tā izkalta no meteorīta dzelzs. Citur saka, ka atlieta no viena dzelzs gabala.
Indijas Tehnoloģiju insitūta Praktisko un humanitārozinātņu departamenta vadītājs profesors A.P.Gupts apgalvo, ka mūsdienās tādas tīrības dzelzs var tikt pagatavota tikai rūpnieciskā procesā, tomēr arī tad tā saturēs magniju un sēru, kuru Deli kolonnas sastāvā nav.
Ir pētnieki, kas apgalvo, ka kolonna esot citplanētiešu roku darbs. Pat pavēstīts, ka tā esot kosmosa kuģa detaļa. Tomēr indiešu metalurģija bijusi pietiekami attīstīta, lai viņi patstāvīgi izgatavotu tādu kolonnu. Tolaik indieši esot ražojuši dzelzi ar mūsdienu pulvertehnoloģijai līdzīgu metodi, kas ļāvusi tiem iegūt nerūsējošu dzelzi.
Aliens.lv rīcībā ir ziņas, ka tādas nerūsējošas dzelzs detaļas atrastas arī kādas senas indiešu svētnīcas kupolā.
Džons Roulets savā grāmatā "Seno un viduslaiku civilizāciju meistaru darbu izpēte" raksta: "Tā tikusi izgatavota 400 gadu pirms tā, kad lielākā metāllietuve pasaulē būtu spējusi to izdarīt."
Folklora Deli kolonnai pieraksta arī tādu īpašību kā vēlēšanos izpildi, tādēļ vajag pie kolonnas piespiesties ar muguru minūti ilgi.