Centrālā izlūkošanas pārvalde, nezināmā
- Detaļas
- 2578 skatījumi
CIP un ekstrasensorikas pētījumi. Grūti pateikt, kāda reakcija Rietumos bija uz krievu ekstrasensorikas pētniecību. Rainam no Djūka universitātes nebija neviena, pat attāli spēcīga ekstrasensa kā Ņina Kulagina. Imperiālistu bailes no slepeniem padomju ekstrasensiem-slepkavām, kas spēj apstādināt sirdis no attāluma, spieda tos kalkulēt, cik gan tālu sarkanie šai jomā pavirzījušies.
1972.gadā ASV Aizsardzības ministrijas Izlūkošanas pārvalde ziņoja, ka PSRS ne tikai apsteidzis ASV parapsiholoģisko pētījumu laukā, bet arī pārspējis amerikāņus nozares finansēšanas ziņā. Bez tam krievi atrodas vadībā it visās pozīcijās, kurās strādājuši arī amerikāņi.
"Padomju Savienība lieliski apzinās pārsvaru, kas rodas parapsiholoģisko pētījumu rezultātu pielietošanas rezultātā. Termins "parapsiholoģija" apzīmē [PSRS] daudzdisciplināru lauku, kurā ietilpst bionika, biofizika, psihofizika, psiholoģija, fizioloģija un neiropsiholoģija. Daudzi zinātnieki kā ASV, tā arī PSRS, saprot, ka parapsiholoģiju var izmantot, lai radītu apstākļus, kuros cilvēks spēj manipulēt ar citu cilvēku apziņu. Tiek uzskatīts, ka Padomju Savienības pamata centieni, kas vērsti uz telepātiskās sazināšanās iespējas, telekinēzes un bionikas izmantošanu, nāk no militārām un VDK aprindām." Izlūkošanas pārvalde pat izteica pieņēmumu, pa padomju psī-aģenti lieto apziņas kontroles tehnikas lai apspiestu saprātu "amerikāņu vai to sabiedroto personālam raķešu starta šahtās."
XX gs. 70.gadu sākumā CIP nolēma tikt skaidrībā, vai eksistē reāli draudi padomju ekstrasensorajai spiegošanai amerikāņu noslēpumos. Īpaši viņus biedēja iespēja lasīt domas no attāluma, cilvēku domu un uzvedības ietekmēšana, izmantojot pret tiem psihisku spiedienu. CIP sāka izstrādāt pētniecības projektu SCANATE. Projekts uzņēma apgriezienus kad 1972.gadā pārcēlās uz Stenfordas Pētniecības institūtu Menloparkā (Kalifornija). Tur viņš saplūda ar Harolda Pathofa vadīto neatkarīgo parapsiholoģisko pētījumu programmu.
Tolaik Pathofs bija iepazinies ar Ņujorkas mākslinieku Ingo Svonnu, kas jau bija piedalījies ESU (ekstrasensorā uztvere) testos profesores Ģertrūdes Šmaidleres laboratorijā Siti koledžā. Svonns apmeklēja Pathofa laboratoriju Kalifornijā, kur arī piedalījās virknē pārbaužu - apstiprināja savas spēcīgās telepātijas spējas. Pathofs publicēja rezultātus, kuriem pievērsa uzmanību CIP, kas bija uzsākusi jau savus parapsiholoģiskos pētījumus. Pateicoties CIP finansējumam, viņš kā palīgu darbā ar programmu piesaistīja kolēģi Raselu Targu - sāka novākt apdāvinātu ekstrasensu komandu, no kuriem spēcīgākais bija Ingo Svonns. Stenfordas institūta programma sastāvēja no divām daļām: teorētiskās (pētniecības) un praktiskās (operatīvās).
1995.gadā vadības kļūdas un krāpniecības gadījumi kalpoja par iemeslu programmas atgriešanai CIP paspārnē (tā pārņēma programmu ar nosaukumu Star Gate no Starptautiskās praktisko zinātnisko pētījumu korporācijas) ar mērķi pārvērtēt iegūtos rezultātus. Tādam mērķim tika noalgoti divi speciālisti, kuru viedokļi dalījās. Statistiķe Džesika Ata uzskatīja, ka programma demonstrē nozīmīgus rezultātus, kas pārsniedz parastu varbūtību. Toties psihologs Rejs Haimans, pazīstams CSICOP (organizācija, kas par savu uzdevumu stādīja telepātu un ekstrasensu atmaskošanu) loceklis, bija noskaņots daudz skeptiskāk un sniedza noraidošu attieksmi. Tā rezultātā CIP aizvēra programmu, to pamatojot ar to, ka "attālinātie novērotāji ne reizi nav snieguši informāciju, kas būtu varēta izmantot kā palīdzība izlūkošanas operācijās. Starp citu, šādu viedokli visai dedzīgi arī apstrīdēja.
Saites.
Ekstrasensorika.
Centrālā izlūkošanas pārvalde.