Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Aburoāša

Abu Roash, arī Abu Rawash.
Nozīmīga Senās Ēģiptes senvieta, kas saistīta ar I dinastiju.

Vēsture. Aburoāša jau sen tiek atzīta par nozīmīgu vietu senās Ēģiptes agrīno dinastiju periodā. Šajā vietā atrasti artefakti, kas uzsver šī laikmeta svarīgo lomu senās Ēģiptes valsts pamatu veidošanā.
2012.gadā atklātā Saules laiva šo izpratni uzlaboja un papildināja, parādot tā laika progresīvo kuģubūves mākslu un saistību ar reliģiskajiem ticējumiem.

Atklāšana un izpēte. Sidnejas Makvārija universitātes eģiptologs Jans Tristants lasīja 1914.gada arheoloģisko izrakumu atskaiti par I dinastijas (3150-2890.g.pmē.) kapenēm Aburoāšas nekropolē, kad pamanīja kaut ko neparastu. Atskaites autors, leģendārais franču arheologs Pjērs Monte rakstīja, ka tieši uz ziemeļiem no mastabas viņš ir atklājis koka grīdu. Tristantu šī detaļa ļoti izbrīnīja, jo viņš zināja, ka neviens cits arheologs nav ziņojis par koka grīdām, kas būtu uzietas mastabas apkārtnē. Saprotot, ka šis noslēpumainais fakts var novest pie svarīga atklājuma, Tristants 2012.gadā lika savai komandai veikt izrakumus tajā pašā vietā, kur pirms gadsimta bija racis Monte. Cerības attaisnojās un Tristanta komanda uzgāja ķieģeļiem iežogotu bedri, kurā atradās vecākā jebkad Ēģiptē atrastā laiva - 6,1 m garš kuģis, kas datējams ar 2950.g.pmē.

Aplūkojamie objekti.
      Aburoāšas piramīda. Faraona Džedefra celta un nepabeigta piramīda Aburoāšas plakankalnē.
      Mastabas. 15 mastabas, vairums no V dinastijas.

Saites.
Senās Ēģiptes kultūras centri.