Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Gregors VII Hildebrands (1073.-1085.g.)

Biogrāfija. Pāvests no 1073.–1085.gadam.
1073.gadā viņam izdevās piespiest sinodi pieņemt lēmumu, ka tikai Romas bīskapus drīkst saukt par papa. Pāvests cīnījjās par investitūru – prasību pasaules varenajiem aizliegt iecelt bīskapus, un pret simoniju – baznīcas amatu pirkšanu un pārdošanu.
Reformēja baznīcas dzīvi un aicināja lajus palīgā, lai tie sekotu savu baznīcu garīgajai dzīvei un aktīvi tajā iekļautos- sekoja viduslaiku XI-XIII gs. neredzēts uzplaukums, kad no klosteriem sāka attīstīties mākslas stils - romānika, progresīvas lauksaimniecība metodes, no klosteriem izplatījās laika skaitīšanas un racionālas stingras dienas kārtības tradīcija.

Cīņa ar Vācijas ķeizaru. Pāvesti centās pakļaut savai varai Eiropas karaļnamus un tamdēļ tam izcēlās asa cīņa ar Vācijas ķeizaru Indriķi IV. Pāvests un ķeizars viens otru pasludināja par atceltiem. Savu vēstuli pāvestam Indriķis IV beidza ar vārdiem: "Mēs, Indriķis, karalis no dieva žēlastības, ar visiem mūsu bīskapiem tev sakām - ej projām!"
Atbildot uz to, pāvests atbrīvoja vācu ķēniņa pavalstniekus no uzticības zvēresta ķeizaram. Vācu lielie feodāļi uzstājās pret Indriķi IV un ķeizars bija spiests samierināties ar pāvesta noteikšanu.
Indriķis IV ar nelielu svītu devās uz Itāliju, kur valsts ziemeļos Kanosas pilī uzturējās pāvests. trīs dienas Indriķis IV stāvēja pie pils mūriem grēku nožēlotāja tērpā - kreklā un basām kājām. Beidzot viņu ielaida pie pāvesta, un viņš, ceļos nometies, izlūdzās pāvestam piedošanu.

Gregors VII Hildebrants par pāvesta varu:
"Viņš [pāvests] var gāzt imperatorus.
Neviens nevar atcelt viņa lēmumus, bet viņš pats var atcelt jebkura cilvēka lēmumu.
Neviens viņu nevar tiesāt.
Romas baznīca nekad nav maldījusies un arī turpmāk nemaldīsies.
Nav uzskatāms par katoli tas, kas nav vienisprētis ar Romas pāvestu.
Pavalstniekus viņš var atbrīvot no zvēresta nevēlamiem valdniekiem." 

Saites.
Romas katoļu pāvesti.