Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Haineka NLO novērojumu klasifikācija

Ufologs Dž.A.Haineks izveidotjis tālīno NLO novērojumu klasifikācijas sistēmu, ko pirmo reizi publicējis 1972.gadā grāmatā "NLO novērojumi: zinātniskie pētījumi." 

Viņa radīta ērtā un vienkāršā NLO sastapšanas gadījumu klasifikācijas pamatsistēma tiek lietota vēl šodien, lai gan laika gaitā radītas arī citas. Jāņem vērā, ka par "tālīniem" pieņemts uzskatīt tos novērojumus, kuru gadījumā attālums starp novērotāju un NLO pārsniedz 150 m (tā ir tā sauktā "atšķiršanas robeža").

Sistēmu dala divās daļās:
1. Tālie novērojumi - pamanītais NLO atrodas vairāk kā 500 pēdu attālumā.
2. Tuvie novērojumi - pamanītais NLO atrodas tuvāk kā 500 pēdu attālumā.

Tālie novērojumi.
1. Debesu uguņi. (dažviet literatūrā rakstīts arī - "Nakts gaismas"). Tie ir NLO, kurus aculiecinieki novēro nakts laikā. Gaismas uguņi naksnīgās debesīs – visbiežāk novērotie NLO. Šādas parādības debesīs tiek novērotas tik bieži, ka ufologi uz tām gandrīz nemaz vairs nereaģē. Vairums gadījumu izskaidrojami ar gluži parastiem un loģiskiem iemesliem, tomēr tuvu ne visi.
2. Dienas diski. Tie ir jebkuri neizskaidroti objekti gaisā, ko novēro dienas gaismā. Neskatoties uz nosaukumu "diski," tiem var būt visdažādākās formas. 
3. Attēli radarā (arī "radara pamanītie"). Gadījumos, kad vizuālos novērojumus var apstiprināt kāda mēraparāta, parasti radara ekrāna, rādījumi. Visai bieži radaru ekrānos novērojami anomāli pleķi - tā saucamie „eņģeļi,” kamēr īsti NLO fiksējumi radaros ir ļoti reti (lasīts, ka tikai ap 15% NLO var fiksēt ar radariem).. 

Tuvie novērojumi. 4., 5. un 6. punkti klasifikācijai pievienoti jau pēc Haineka nāves 1986.gadā.
1. Pirmā tipa (TN-1). NLO tuvinās aculieciniekam (līdz 150 jardu (137 m) attālumam), taču nekā neiedarbojas uz to vai arī apkārtējo vidi.
2. Otrā tipa (TN-2). NLO mijiedarbojas ar apkārtējo vidi. Rezultātā – apdedzinata zeme, izbiedēti vai cietuši cilvēki un dzīvnieki, radiācijas fona palielināšanās - tātad konakta pazīmes, kas paliek arī pēc NLO "aiziešanas."
3. Trešā tipa (TN-3). Uzieti NLO un citplanētieši. Kontakta mēģinājuma tomēr nav. Parasti NLO-nautus redz izejam vai ieejam iekš NLO. Reizēm tos ierauga atsevišķi no NLO.
4. Ceturtā tipa (TN-4). Aculiecinieks gūst traumu, iespejams, fiziska kontakta rezultāta ar citplanētiešiem. Tiek novēroti „realitātes traucējumi” – laika bedres, atmiņas zudumi. Šim kontakta tipam pieder arī tā saucamās Nolaipīšanas ar sekojošajiem medicīniskajiem eksperimentiem.
5. Piektā tipa (TN-5). Aculiecinieki it kā(?) uzstāda nefiziskus kontaktus ar svešu saprātu. To laikā notiek verbāla vai telepātiska sazināšanās - tās rezultātā iegūst derīgu vai apdraudošu informāciju.
6. Sestā tipa (TN-6). Tas notiek tad, ja cilvēkā iemājo Citplanētieša gars, un tam nepieciešams īpašs "citpanētiešu ekzorcists." 

Saites.
NLO novērojumi.
Dž.Alans Haineks (?-1986.g.).