Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Cilvēku pazušana

Nezināmu un, iespējams, mistisku iemeslu motivēta cilvēku pazušana.

Pēc statistikas datiem Amerikā ik gadus bez vēsts pazūdot ap 500 000 cilvēku. Šai skaita iekļauj arī pašnāvniekus, dabas stihiju bojāgājušos, kriminālos nodarījumos mirušos un citos atgadījumos bojā gājušos.
Pēc ASV izlūkdienestu datiem katru gadu pasaulē pazūdot 5–6 miljoni cilvēku. Krievi apgalvo, ka viņu valstī pazūd ap 15 000 cilvēku, no tiem 3000 – Maskavā, no tiem neizskaidroto gadījumu skaits - 6000.
Nenoliedzami, ka nospiedošam tādu gadījumu skaitam ir sadzīvisks vai krimināls raksturs, tomēr tiek pieļauts, ka daļa no tiem pazūd kādos nesaprotamos telpas vai laika virpuļos, citplanētiešu Nolaupīšanās un tamlīdzīgās grūti tveramās parādībās. 
Dažos gadījumos, kā piemēram Beningtonas trijstūrī, neizskaidrotas un ilgstošas cilvēku pazušanas fiksētas nelielā teritorijā.

Statistika par cilvēku zušanu Latvijā. Tā, piemēram, 2013.gadā par bezvēsts prombūtnē esošām reģistrētas 1346 personas. Ar pazudušo cilvēku meklēšanu nodarbojas grupa, kas savu darbību atspoguļo portālā bezvests.lv. No pieteiktajiem izdodoties uziet tikai ap 10%. Grupas dalībnieki apgalvo, ka itin bieži apmaldoties Ādažu poligonā, kurā esot tāds kā vietējais "Bermudu trijstūris." 

      Alberto pazušana "Velna lamatās."
      Bendžamina Belesta pazušana. 
      Sulaiņa Dideriča pazušana.
      Pasažiera Rigensa pazušana.
      Norfolkas kājnieku pulka pazušana.
      Angikunas eskimosu ciema iedzīvotāju pazušana Kanādā.
      Ķīniešu kareivju pazušana Nankinā.
      Elinmoras bākas apkalpes pazušana.
      Glena Millera pazušana.
      Sentekziperī pazušana.
      Luīsa de Prensa pazušana. 

      Regīnas pazušana no jahtas (1959.g.).
      Migela de Liona pazušana (1902.g.).
      Alekseja Nestera pazušana (1917.g.).
      Franča Goitliha pazušana (1954.g.).
      Beningtonas trijstūris.

Kapteiņa Dž.Donnera pazušana (1937.g.). 1937.gadā kuģis "O.M.Makfarlands" kapteiņa Džordža Donnera vadībā devās uz Vašingtona ostu Viskonsīnā. Kapteinis devās atpūsties uz kajīti, palūdzis komandas locekļus to pamodināt, kad kuģis tuvosies ostai. Tā arī darījuši un īstajā brīdī klauvējuši pie kajītes durvīm, taču atbildi nesaņēma. Komandai par lielu izbrīnu kajīte bija aizslēgta no iekšpuses, durvis uzlauza, taču kapteinis bija pazudis bez pēdām.

Džeimsa Tetforda pazušana. Šis bijušais karavīrs pazuda 1949.gada 1.decembrī no braucoša un ļaužu pilna autobusa. Viņš brauca uz mājām Beningtonā, Vermonas pavalstī. Pasažieri atceras viņu pēdējo reizi redzējuši snaužam savā vietā. Taču, kad autobuss bija nonācis galā, Tetfords bija izgaisis. Viņa mantas atradās bagāžas nodalījumā, bet sēdvietā bija palicis autobusu reisu saraksts.

Lidmašīnu nolaupītāja pazušana (1971.g.). Kāds noslēpumains pasažieris 1971.gada 24.novembrī nolaupīja lidmašīnu reisā Portlenda-Sietla un ar 200 tūkstošiem dolāriem pēc tam burtiski “izkūpēja gaisā.” Tas bija ar džentlmeņa manierēm apveltītais un harizmātiskais D.B.Kūpers jeb Dens Kūpers (pseidonīms), kas lidojuma laikā iedeva stjuartei zīmīti, paziņojot par somā esošu spridzekli. Vīrietis pieprasīja 200 tūkstošus dolārus un četrus izpletņus. Saņēmis pieprasīto summu, Kūpers atbrīvoja visus pasažierus un divus no sešiem apkalpes locekļiem. Tad pārgalvis pavēlēja lidot uz Meksiku. Šī lidojuma laikā viņš atvēra lidmašīnas aizmugurējo izeju un izlēca no tās. Pēc notikušā vīrietis vienkārši izgaisa bez pēdām. Runā, ka vaininieks nemaz kritienu neizdzīvoja, bet patieso iznākumu neviens vēl nav noskaidrojis.
Šis noziegums vēl aizvien ir mistika, tāpat kā paša Kūpera identitāte. Zīmīgi, ka šī ir arī vienīgā neatrisinātā lidmašīnas nolaupīšanas lieta komerciālās aviācijas vēsturē. 

Džimija Hofa pazušana (1975.g.). Kad 1975.gadā pazuda bēdīgi slavenais amerikāņu noziedznieks Džimijs Hofs, tas izraisīja lielu ažiotāžu sabiedrībā. Bandīts bez pēdām izgaisa no kādas Mičiganas autostāvvietas, kur bija devies satikt divus mafijas līderus. Kopš tās reizes Hofs vairs nav redzēts, savukārt abi mafijas pārstāvji apgalvoja, ka nekāda tikšanās ar Hofu viņiem nebija paredzēta.
Ietekmīgā vīra mirstīgās atliekas joprojām nav atrastas, tomēr lēš, ka viņa kontakti un darījumi ar mafiju, visticamāk, bija pazušanas un nāves iemesls. Vēl šodien, 50 gadus vēlāk, Hofas izgaišanu apvij vairākas sazvērestības teorijas un leģendas. Viena no tām - Hofu nogalināja un apraka Ņūdžersijas futbola stadiona vidū. Tomēr šo teoriju 2010.gadā apgāza populārais raidījums “Mythbusters.”
ASV arodbiedrību un vienlaikus arī kriminālo aprindu līdera dzīve un mistiskie nozušanas apstākļi kļuvuši par iedvesmu daudzām Holivudas filmām. Viens no pēdējiem grāvējiem ir Amerikas Kinoakadēmijas balvai “Oskars” nominētā spēlfilma “Īrs” (“Irishman”), ar leģendārajiem aktieriem Robertu De Niro un Alu Pačīno galvenajā lomā. 

Emanuelas pazušana (1983.g.). 1983.gada 22.jūnijā, 15 gadus vecā jauniete Emanuela pazuda pašā Romas centrā, dodoties uz flautas mūzikas stundu. Viņa bija ievērojama Vatikāna darbinieka meita, kurai patika baudīt katolicisma centra idilliskos dārzus un bieži sarunāties ar pāvestu Jāni Pāvilu II.
Meitenes pazušana aizsāka gadu desmitiem ilgas, mainīgas sazvērestības teorijas, kurās iekļauta itāļu mafija, katoļu baznīcas noslēpumi, turku teroristu grupējumi, kā arī cilvēku tirdzniecība un upurēšana. Tomēr līdz galam atrastu pierādījumu par meitenes noslēpumaino nozušanu nav, ir tikai teorijas.
Viens no jaunākajiem pavērsieniem izmeklēšanā bija 2018.gada oktobrī, kad Vatikānā atrada cilvēka kaulus. Tomēr atklājās, ka tās pieder ar Emanuelu nesaistītam cilvēkam. Viens no cerīgākajiem pavedieniem bija 2019.gadā atsūtītā vēstule, kurā aprakstīta un nofotografēta jaunietes iespējamā atdusas vieta - Teitoņu kapsēta Vatikānā. Diemžēl šī vēstule izrādījās maldi, un kapenēs neko neatrada. Arī šobrīd Emanuelas Orlandi pazušana joprojām nav pietuvojusies atrisinājumam, paliekot par vienu no mistiskākajiem Vatikāna noslēpumiem.

Rebekas koriamas pazušana (2011.g.). 24 gadus vecā Rebeka Koriama pazuda 2011.gada martā no luksusa kuģa “Disney Wonder,” kas kursēja no ASV uz Meksiku. Viņa strādāja par animatori bērnu pasākumos, bet 22.marta rītā pēkšņi neieradās uz savu maiņu.
Rebeku pēdējo reizi videokameras ierakstos manīja agrā rīta stundā. Runājot pa telefonu, meitene bija manāmi satraukta, un tieši pēc šīs sarunas viņu vairs neatrada. Versijas ir dažādas - iespējams, viņa bija iesaistīta mīlas trīsstūrī, tomēr citi apgalvo, ka sieviete izdarīja pašnāvību, kaut gan viņas ķermeni tā arī nekad neatrada.
Daudzi kritizēja to, kā uzņēmums rīkojās, risinot meitenes pazušanu. Rebekas tēvs apgalvo, ka Jūras spēku un Krasta apsardzes komandām piešķīra nepareizas koordinātas, un, iespējams, pārmeklēta nepareiza jūras teritorija. Tāpat neviens neņēma vērā standarta procedūras un neapturēja kuģi, lai meklētu meiteni. Izmeklēšana aizvien norisinās, un ģimene cer, ka mīklainos apstākļus reiz spēs atšķetināt. 

Ksavjēra Ligonēza pazušana (2011.g.). 2011.gada aprīlī Nantē (Francija) Dupontu de Ligonezu aristokrātu lielā saime - Ksavjērs Duponts de Ligonezs, viņa sieva un četri bērni, kādā dienā vienkārši pazuda no radu, draugu un kaimiņu redzesloka. Nedēļu vēlāk kaimiņiene pievērsa policijas uzmanību mistiskajam klusumam un tukšajam ģimenes mājoklim. Pēc apjomīgas apkārtnes pārmeklēšanas, visi ģimenes locekļi, tostarp divi suņi, tika atrasti miruši, aprakti zem savas mājas terases. Ķermeņi bija iesaiņoti maisos, un ar tiem kopā ietītas reliģiskas ikonas. Vienīgais, kuru neizdevās atrast, bija Dupontu de Ligonezu ģimenes galva - Ksavjērs.
Tas padarīja viņu par galveno aizdomās turamo šajā lietā. Pierādījumi bija acīmredzami - pirms nelaimes tieši Ksavjērs praktizēja šaušanu, iegādājās ieroča klusinātāju, kā arī atkritumu maisus un cementu. Pēc notikušā tēvs sāka bēguļot, atstājot aiz sevis “digitālās pēdas” pa visiem Francijas dienvidiem - Duponts de Ligonezs ar savu karti norēķinājās par degvielu, viesnīcu un apmeklēja restorānus.
Pēdējo reizi aizdomās turamais redzēts 2011.gada 15.aprīlī kādā autostāvvietā. Interesanti, ka Ksavjērs pat apzināti ieskatījās stāvvietas novērošanas kamerā vēl pēdējo reizi un tad nozuda. Desmit gadus vēlāk viņa atrašanās vieta joprojām nav zināma. 
Mazais Zaļais gan saka, ka nekādas mistikas te nav, Ksavjērs vienkārši nojūdzies...

Malaizijas lidmažīnas pazušana. Reiss 370 - Malaysia Airlines MH370 Boeing B777-200ER (9M-MRO) 2014.gada 8.martā. Viena no lielākajām nesenās pagātnes pazušanas mīklām. Lidmašīna lidoja no Kualalumpuras uz Pekinu, un pēc 40 minūšu lidojuma pazuda no radaru ekrāniem. Uz klāja bija 239 cilvēki. Līdz tam ekipāža neziņoja nedz par kādām tehniskām ķibelēm, nedz arī izziņoja trauksmi - visas sistēmas darbojās apmierinoši, bija pietiekami degvielas.
Pēcāk tika noskaidrots, ka lidmašīna vēl gaisā bija 7 stundas pēc tam, kad ar to pārtrūka sakari, un tolaik tas būtiski novirzījās no plānotā maršruta. Pēc 6 neveiksmīgiem sakaru atjaunošanas mēģinājumiem dispečeri pasludināja trauksmes kodu.
Visi spēki tika veltīti lidmašīnas atlieku meklēšanai, iesaistījās arī armija. meklēja jūrā un no gaisa. Iesākumā darbības notika Dienvidķīnas jūrā, bet pēc tam - Indijas okeānā. Vēlāk meklēšanas diapazons tika vēl paplašināts, un lidmašīnu meklēja arī pie Austrālijas krastiem. Tomēr tas nedeva pilnīgi nekādus rezultātus.
Kopumā meklējumi turpinājās divus ar pusi gadus, un tajos piedalījās 26 valstis. Tika iztērēti 135 miljoni ASV dolāru.
Pēc pusotra gada tika uzieti lidmašīnas korpusa fragmenti. Tomēr pavisam dīvaini, ka tos atrada pilnīgi citā vietā - 4000 km attālumā no domājamās krišanas vietas. Tomēr tas neko nepalīdzēja atrisināt katastrofas iemeslus.

Martas Raitas pazušana. 1975.gadā amerikānis Džeksons Raits ar sievu Martu brauca ar automobīli no Ņūdžersijas uz Ņujorku. Izbraucis caur Linkolna tuneli, Raits apturēja braucamo, lai noslaucītu aizsvīdušos stiklus. Marta izkāpa, lai noslaucītu aizmugurējo stiklu. Izkāpa, un pazuda bez pēdām. Džeksons nebija manījis vai dzirdējis neko neparastu. Turpmākā izmeklēšana neuzgāja nekādas vardarbības pazīmes.

Soderu ģimenes bērnu pazušana. Tieši pirms 1845.gada Ziemassvētkiem Soderu ģimene atradās savās mājās Peitvilā (Rietumvirdžīnijas pavalsts) pilnā sastāvā - Džordžs, Dženija un 10 viņu bērni. Pēc tam, kad jaunākie bērni bija devušies gulēt, vecākajiem tika atļauts vēl paspēlēties tālāk 2.stāva istabā. Ap pusnakti mājā atxkanēja dīvains tālruņa zvans, nepazīstama sievietes balss lūdza pasaukt kādu pie tālruņa. Dženija atbildēja, ka tā sajaukusi numuru, un nolika klausuli, devās pie miera.
Pēc kāda laika no jumta atskanēja skaļš un griezīgs troksnis - pa to it kā kaut kas novēlās lejā. Dženija pamodās un saoda stiprus dūmus. Mājā bija sācies ugunsgrēks. Vecāki kopā ar jaunākajiem bērniem spēja izbēgt no degošās mājas, taču vecākie izrādījās kā lamatās mājas otrajā stāvā - Moriss (14 g.), Marta (12 g.), Luīss (9 g.), Dženija (8 g.), Betija (5 g.). Tēvs izsita logu stiklu un devās iekšā mājā bērnus glābt, tomēr biezo dūmu un trakojošo liesmu dēļ tas viņam neizdevās.
Ugunsgrāks bija ļoti spējš un no mājas pēc 40 minūtēm nekas vairs nebija palicis. Dīvaini, bet no it kā sadegušajiem bērniem nebija palikušas nekādas atliekas - pat kauli ne. Tas nu gan tā nevarētu būt, jo, lai cilvēka kauli sadegtu pilnīgi, būtu nepieciešama temperatūra, kas lielāka par 1100oC un divas stundas degšanas laika. 
Par oficiālo ugunsgrēka iemeslu nosauca īssavienojumu vados. Tomēr vietējais energokompānijas darbinieks neilgi pirms baisā notikuma bija elektroinstalāciju pārbaudījis un apgalvoja, ka tā bijusi lieliskā kārtībā. Pie tam ugunsgrēka laikā pirmajā stāvā turpināja degt elektriskā gaisma.
Visu šo dīvainību rezultātā vecāki nolēma, ka viņu bērni ir nolaupīti, bet māja tīšuprāt aizdedzināta. Viņi uzsāka meklēšanu, pat izsolīja atlīdzību par informāciju. Džordžs izbraukāja visu valsti, jo viņam rakstīja no dažādām ASV pilsētām. Tomēr viss velti.

Domājams, lielum lielais vairums šo cilvēku ir pazuduši pavisam reālu iemeslu un negadījumu dēļ. taču netrūkst arī cilvēku, kas uzskata, ka tie iekrituši kādās paralēlās pasaulēs vai ir tikuši citplanētiešu Nolaupīti.

Masveida civēku pazušana.
Kroatonas pazušana. Pati pazīstamākā cilvēku masveida pazušana. 1584.gadā pēc karalienes Elizabetes I pavēles tika pieņemts lēmums dibināt britu koloniju Ziemeļamerikā. 1587.gadā 3 kuģi ar 150 nākamajiem kolonistiem uz  klāja ieradās pie Ziemeļamerikas krastiem. Kolonisti izsēdās Roanokas salā, tagadējās Ziemeļkarolīnas pavalsts teritorijā. Pēc laika atklājās, ka kolonistiem visa kā pietrūkst, un ekspedīcijas vadītājs Džons Vaits apņēmās atgriezties Lielbritānijā pēc tā visa. Pametis pāec nedēļas salu, viņš atgriezās tur tikai pēc 4 gadiem. Salā nebija neviena cilvēka, atrada tikai kokā iegrieztu vārdu - Croaton. Bija noruna, ka gadījumā, ja kolonistiem sala būs jāpamet, tie redzamā vietā uzrakstīs, uz kurieni tie devušies. Ja tiem būs draudējušas briesmas, tad zem jaunās mītnes vietas nosaukuma tie iegriezīs krustu, taču krusta zem uzraksta nebija.
Kroatona bija sala ar indiāņiem, apmēram 80 km uz dienvidiem. Salas indiāņi labi izturējās pret baltajiem. Pārmeklēja visu apkārtni, arī indiāņu salu, taču neatrada ne mazāko norādi uz to, kas noticis ar kolonistiem. Elizabetei I nosūtīja vēsti: "Viņi nevarēja pazust vienkārši tāpat, ka nav palicis ne pēdas. Tos paņēmis velns!"
      Norfolkas pulka nodaļas pazušana.
      Flanana salas bākas apkalpes pazušana.

Pazušanas Latvijā.
      Heino Lāma pazušana 1998.g. " Helsinki-'86" vadītājs Heino Lāms pazuda pēc 1998,gada 16.marta leģionāru atceres pasākuma Rīgā. Pēc pasākuma pie Brīvības pieminekļa partijas biedri viņu pavadījuši uz Kuldīgas autobusu. Par to, ka viņš ieradies Kuldīgā, liecina atstātais apģērbs un Rīgas-Kuldīgas autobusa biļete tā kabatā. Uz rakstāmgalda atstātie dokumenti, Bībele, kuru viņš vienmēr ņēmis līdzi, LR un Vācijas pase, liecina, ka H.Lāms no mājām izgājis uz brīdi. Ne dzīvs ne miris nav uziets vēl šodien.
      G.Platača pazušana. Domājams, saistīta ar viņa advokāta darbu, krimināla rakstura.

Anomālas vietas, kam rakturīga cilvēku pazušana vai bojāeja (pēc V.Černobrova datiem):
      Bodžausa kalns. (Гора Бо-Джауса) Krievija, bīstama vieta lidmašīnām.
      Bulavanas sala. Indonēzija.
      Ceļš uz Nekurieni. ASV, Ņūmeksika.
      Čerepovecas purvi. (Череповецкие болота) Krievija, Vologdas apgabals. 
      Čūsku ieleja. Arī - "7 nāvju ieleja." Indija.
      Envaitinetas sala. Kenija.
      Feāra rags. Rags "Bailes." ASV.
      Feju birzs. Īrija.
      Flannanas sala. Skotija.
      Garā pāreja. ASV, Vērmontas pavalsts. 
      Gukovas pagrieziens. (Гуковский поворот) Krievija, Rostovas apgabals.
      Haterasa rags. "Atlantijas dienvidu kapsēta." ASV
      Heinčžu Лощина. Ķīna.
      Ivačevskas ezers. (oзеро Ивачевское) Krievija, Vologodas apgabals. 
      Jaunmaskavas zona. (Новомосковская зона) Krievija, Tulas apgabals.
      Kamerūnas ezeri-slepkavas.
      Kārpentārija līcis. Austrālija, te pazūd cilvēki.
      Kaškulakas ala. (Пещера Черного дьявола, Кашкулакская пещера) Krievija, Krasnojarskas novads.
      Kitumas ala. Kenija un Uganda.
      Kizburuna pakalns. (Холм Кызбурун) Krievija, Kabardija-Balkārija. 
      Kolodnas ezers. (oзеро Колодное) Krievija, Vologdas apgabals. 
      Lukauta rags. "Sargies!" rags. ASV.
      Manukau Bar. "Velna vieta." Jaunzēlande. 
      Marss. (Марс) Krievija, Rostovas apgabals. 
      Melnā bambusa ceļš/ieleja. Ķīna, Sičuaņas province. Vieta, kur pazūd cilvēki.
      Melnais purvs. (Черное болото) Krievija, Tveras apgabals. 
      Melnā straume. (Черный поток) Krievija, Kalugas apgabals. 
      Miroņu kalns. (Гора мертвецов) Krievija, Sverdlovas apgabals.
      Moguna ezers. Kamerūna.
      Nāves aiza. Ķīna.
      Nāves aleja. ASV, vieta, kur bieži parādās tornado.
      Nāves ieleja. ASV.
      Nāves ieleja. Krievija, Novgorodas apgabals, Valdajs.
      Nāves ieleja. Ziemeļu Pamirs.
      Nāves kalns. (Смерть-гора) Krievija, Karēlija. 
      Nigērijas Nāves ezers.
      Njūsa ezers. Kamerūna.
      Ohasavāra. Klusais okeāns.
      Pašnāvnieku nams. Krievija, Maskava.
      Pompeju  "Помпеи коровьи" Itālija, Neaktīvs vulkāns. 
      Rietumu erga plūstošās smiltis. Alžīrija.
      Sisoles ala. (Пещера на Сысоле) Krievija, Komi. 
      Skeletu ala. Taizeme.
      Skeletu krasts. Namībija.
      Sobolha ezers. (oзеро Соболхо, Сквозное, озеро Страха, Озеро-чудовище) Krievija, Burjatija. 
      Surejdeltas AZ. ASV, Jūtas pavalsts, Vietējo Nolaupīšanu vieta.
      Uhtaembas ceļā. (Дорога Ухта-Емва) Krievija, Komi.
      Velna ceļš. (Carretero del Diablo) Bolīvija.
      Velna kapsēta. (Чертово кладбище) Krievija, Krasnojarskas novads.
      Velna midzenis.  (Чертово логово) Krievija, Volgogradas apgabals. 
      Velna pļava. (Чертова поляна) Krievija, Krasnojarskas novads. 
      Vētrainā Ennikova. (Ветреный Еников) Čehija. Vieta, kur visvairāk valstī notiek avārijas.
      Vitča caurums. Ziemeļjūra pie Lielbritānijas krastiem.
      Zelta vārtu tilts. ASV, pašnāvnieku tikšanās vieta.      

Hipotēzes.
      Slima suņa murgi, nekā tāda nav. Ļoti iespējama, jo nav bijis iespējas šos gadījumus izpētīt, tā ka tā varētu būt falsifikācija.
      Citplanētiešu Nolaupīšana.
      Nokļūšana citā laikā.

Saites.
Anomālas parādības.