Lūgšana
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 24 Decembris 2023 14:15
- Autors Redaktors
Ticīgo tieša vēršanās pie Dieva un citiem pārdabiskiem spēkiem ar lūgumu pēc palīdzības.
Vēsture. Lūgšana radusies no maģiskajiem buramvārdiem, kas bija apritē šamaniskajos laikos.
Maģiskās lūgšanas. Tās pamatojās uzskatā, ka vārdiem var piemist maģisks spēks ietekmēt pasauli. Maģiskās lūgšanas raksturojas ar to, ka tajās vārdi reizi par visām reizēm sakartoti noteikktā secībā un to kārtību nedrīkst mainīt. Bieži vien lūgšanas maģisko nozīmi pastiprinaja arī tas, ka to teksti bija nesaprotamās valodās: žīdiem senžīdu valodā, katoļiem - latīņu, pareizticīgajiem - baznīcslāvu, musulmaņiem - arābu, lamaistiem - tibetiešu.
Kristietībā dažas lūgšanas vēl tagad līdzinās buramvārdiem, piemēram, "Lai ceļas augšām Dievs un izput tā ienaidnieki!", ko uzskata par labāko līidzekli pret nešķīsto garu.
Kristīgās lūgšanas. Kristīgo lūgšanu sastādīja "baznīcas tēvi" IV-VI gs. Daudzas kristīgās lūgšanas radītas, pārtulkojot un pārstrādājot lūgšanas, kas pastāvēja dažādu seno reliģiju kultos. Lūgšana "Mūsu tēvs" pilnīgi pārņemta no žīdu "Kadiša," kas, savukārt, maz atšķiras no tamlīdzīgām irāņu un budistu lūgšanām. Pazīstamais lūgšanas sauciens "Kungs, apžēlojies par mums!" bija vergu sveiciens Senajā Romā, sastopot savu kungu.
Dažādas lūgšanu pozas un žesti, klanīšanās, ceļos mešanās, galvas noliekšana, roku pacelšana pret debesīm, sišana ar dūri pa krūtīm utt. pastāvēja jau ilgi pirms kristietības - senēģiptiešu un budistu rituālos.
Ektēnija.
Raksti.
Krimu Ješkas lūgšana tam Kungam.
Publiskās lūgšanas kā džihāda taktika.
Ļoti zemas frekvences traucējumi
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 03 Septembris 2019 15:52
- Autors Redaktors
Ļoti zemas frekvences (VLF) signāla mērījumiem, ko izmanto seismisko aktivitāšu izsaukto jonosfēras perturbāciju pētīšanai, noskaidrojās, ka šie dati savstarpēji korelē un acīmredzami abas parādības ir saistītas. Daudz sarežģītāk, norāda pētnieki, ir atrast precīzu skaidrojumu iemesliem, kas izsauc kā atmosfēriskos radioviļņu traucējumus, tā krupju pazušanu no vairošanās vietas. Populārākie minējumi par VLF traucējumu rašanos tos saista ar: (1) vāju zemestrīces priekšgrūdienu vai garozas slāņu nobīdes ceļā atbrīvoto radona gāzi, kas, nokļūstot atmosfērā, varētu mainīt tās slāņu elektrovadītspēju un (2) gravitācijas viļņiem, kuru amplitūda, tiem sasniedzot retākas gaisa masas
Lieckalniņš, Edvards (1887.-1951.g.)
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 07 Janvāris 2021 07:08
- Autors Redaktors
Koraļļu pils autors.
Dzīvesgājums.
Latvijā. Dzimis 1887.gada nelielā ciemā Rīgas tuvumā. Bija zemnieka dēls, tādēļ jau agrīni iepazina smagu darbu. Edvards apguva akmeņkaļa arodu.
26 gadu vecumā izlēma dibināt ģimeni un bildināja kādu Agnesi Kapu (Skafu?). Sākumā Agnese pieņēma piedāvājumu, bet tad nolēma, ka Edvards ir pārāk vecs un mazizticis, iespējams, arī mazā auguma (45 kg un 152 cm) dēļ un īsi pirms kāzām atsauca saderināšanos. Edvards smagi pārdzīvoja.
Amerikā. 1913.gadā Edvards izceloja uz Ameriku. Vairākus gadus ceļoja pa kontinentu - bija Kalifornijā, Teksasā, dzina liellopus. Guva smagu triecienu veselībai Kanādā, kur ziemā strādāja par mežacirtēju - saķēra tuberkulozi. Izdzirdējis, ka Floridā ir viņa veselībai piemērots klimats, 1920.gadā devās turpu. Apmetās Floridasitijā uz 1 akru liela zemesgabala. Tur viņš sāka gatavot koraļļu mēbeles.
Floridā sāka apmeklēt bibliotēku un aizrautīgi lasīja grāmatas par piramīdām, pašam Edam bija tikai 4 klašu izglītība.
Koraļļu pils celtniecība. Sāka būvēt pili no lieliem kaļķakmens blokiem.
Nāve. 1951.gada 7.decembrī Eds savu pili slēdza tā ātrāk un pakāra zīmīti "Aizbraucu uz slimnīcu." Ar divriteni uz autobusu, ar autobusu uz slimnīcu Maiami. Pēc trim dienām (1952.gadā?) mira no neēšanas, vai nokuņģa vēža, bet nevis no tuberkulozes.
Agnese izgāja par sievu pie veiksmīga ārsta un dzemdēja tam 3 dēlus.
Saites.
Koraļļu pils.
Leonīsas zvaigzne
- Detaļas
- Publicēts Piektdiena, 02 Augusts 2019 16:01
- Autors Redaktors
Gigantisks dziestošs spīdeklis, pirmais kosmiskais ķermenis ārpus Saules sistēmas, kuram uzietas iespējamas dzīvības pazīmes.
Apraksts. 2001.gadā tam uzgāja iespējamas dzīvības pazīmes. NASA speciālisti noteica, ka mirstošajai zvaigznei ir ūdens tvaika apvalks. To izdevās atklāt ar īpaša pavadoņa-teleskopa palīdzību. Atklājums tūdaļ pat kļuva par sensāciju zinātniskajās aprindās, tomēr pagaidām amerikāņu zinātnieki ar secinājumiem nesteidzas.
Leonīsa zvaigzne atrodas vairāk kā 500 gg attālumā no Zemes.
Saites.
Zvaigznes.