Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Diskveida NLO

Divpusēji izliekts diskveida ķermenis, kamdēļ NLO iemantojuši iesauku "lidojošīe šķīvīši."

Diskveida NLO mēdz būt dažādi:
      - divpusēji izliekts, lēcveidīgs;
      - koniski un ar kupolu.

Vēsture. Savā grieķu vēsturē (varbūt "Hellāda no Perikla līdz Aleksandram"?) Plūtarhs apraksta gadījumu, kad 102.g.pmē. debesīs virs Amerijas un Turdentas pilsētām parādījušies milzīgi drotiki un liesmojoši "vairogi," kas sākumā kustējušies atsevišķi, bet pēc tam saplūduši kopā. Tai pat laikā daži objekti apsteiguši citus, lai gan to starpā nav bijusi vērojama kāda pretestība. Novēroto objektu vidū bijuši arī cigāra un disku formu objekti.
776.gadā diskveida NLO novērots Sigiburgas pils aplenkuma laikā, kad karalis Kārlis Lielais karoja pret sakšiem.
1104.gadā Anglijas debesīs novēroja lielu cigāra formas objektu, ap kuru riņķoja vairāki spīdoši diska formas objekti.
1133.gadā diskveida NLO novērots virs Japānas.
1209.gadā diskveida NLO novērots virs Bailendas abatijas Anglijā.
1535.gada 20.aprīlis, Stokholma. Daudzi pilsētnieki virs Stokholmas redzēja veselus 5 "saules diskus," tātad diska formas NLO? Svarīgi, ka novērotāju vidū bijis arī slavenais politiķis un matemātiķis Olafs Petri, kurš uzdeva māksliniekam Urbānam iemūžināt šo notikumu. Tagad glezna ar "saules disku" attēliem tiek glabāta Zviedrijas galvaspilsētas katedrālē.
1553.gadā diskveida NLO novērots virs Stokholmas.
1676.gadā diska vai vairoga formas NLO redzēts virs Toskānas. Tieši virs Toskānas redzētais diska formas NLO pirmo reizi nodēvēts par "šķīvīti." Tā izpaudies Florencē dzīvojošais astronoms un filozofs Frančesko Bordzīni. Savā traktātā, kas veltīts 1676.gada 31.marta neparastajai gaismai virs Toskānas, viņš rakstīja, ka "vakarā debesīs parādījās spīdošs ķermenis šķīvja formā."
1777.gadā Messē novēroja paliela skaita tumšu disku lidojumu.
1851.gada septembrī Starptautiskās izstādes laikā Londonā virs Haidparka parādījas vairāk kā 100 spožu disku, kas lidoja no austreņiem un ziemeļiem, pēc kā savācās vienkop un aizlidoja. Tos novērojis amatieris astronoms mācītājs Rīds. Rakstīts arī, ka NLO veselas 10 stundas kustējušies dažādos virzienos;
1863.gada augustā kādā Madrides avīzē bija nodrukāts ziņojums: "Aizvakar vakarā virs Madrides dienvidaustrumu daļas parādījās spīdošs sarkanīgas krāsas disks ar liesmu bumbu. Ilgu laiku nostāvējis nekustīgi, disks sāka ātri kustēties horizintālā un vertikālā virzienā."
1871.gadā virs Marseļas parādījās gigantisks disks. 9 minūtes tas karājās bez kustības, tad 7 minūtes kustējās ziemeļu virzienā un atkal apstājās. Pēc tam trakā ātrumā aiztraucās uz austreņiem.
1892.gadā holandiešu astronoms Millers novēroja NLO - melnu disku, kas kustējās uz Mēness diska fona.
1942.gada februārī holandiešu kuģa "Tromp" ekipāža 3 stundu laikā novēroja milzīgu disku no alumīnijam līdzīga materiāla, kas ļoti ātri pietuvojās kugim, veica apbrīnojamu manevru sēriju un nozuda ar ātrumu, kas bija ne mazāks par 6000 km/st.
Iespējams, pie šīs sadaļas varētu pieskaitīt zvana formas NLO. Pirmais tāds nofotografēts Austrālijā, 1966.gada 2.aprīlī. Viktoriāņu lidojošo šķīvīšu izpētes biedrība pēc pārbaudes atzina fotogrāfiju par īstu. Iespējams, ka Sergejs Panamarenko (Ukraina) arī nofotografējis zvana formas NLO, bet jau 1958.gadā (atcerieties, tas ir tas cilvēks, kas, iespējams, uz 2006.gada Kijevu atceļojis no 1958.gada).

Diska formas NLO Latvijā. Diskveida NLO salīdzinoši bieži redzēti arī Latvijā, piemēram, virs Daugavas pie Salaspils, Rīgā pie Ķīšezera - apraksts šeit, Dundagā un Dundagas apkārtnē - apmēram 10 minūtes karājoties virs "Jušu" mājām Nevejā (Dundagas pagasts).

Raksti.
Roberts Brants stāsta par "šķīvīti" Pāvu ielā pie Ķīšezera.
NASA izpētes zonde 'Zinātkāre' uz Marsa nofotografējusi diska formas NLO.


Saites.
NLO formas.