Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Hidras

Hydra.

Primitīvi, līdz 10 milimetrus lieli polipi - ir īpašas ar to, ka tām nenovēro nekādas novecošanās pazīmes un, atbilstoši dažiem pētījumiem, labvēlīgos apstākļos tās, iespējams, varētu dzīvot neierobežoti ilgu laiku. Šo īpašību hidrām nodrošina cilmes šūnas, kurām līdz ar vecumu nesamazinās aktivitāte kā tas notiek citos organismos. Ja izdotos izprast hidru mūžīgās dzīves noslēpumu, tas varētu palīdzēt labāk izprast arī sarežģītāku dzīvnieku, tai skaitā cilvēka novecošanās mehānismus. Šī iemesla, kā arī hidru ievērojamo reģenerācijas spēju dēļ to izpēte saista daudzus biologus.
Pētot sīka saldūdens dzīvnieciņa hidras, spēju saglabāt "mūžīgo" jaunību, Ķīles universitātes (Vācija) zinātnieki negaidot atklājuši, ka gēns, kas to nodrošina var būt saistīts arī ar cilvēku novecošanos. Raksts par pētījumu publicēts ASV Zinātņu akadēmijas rakstu krājuma 2012.gada 12.novembra numurā.

 

Hidrofobija

Hidrofobija.

Hekels, E. (~1866.g.)

Terminu "cenoģenēze" ieviesis vācu biologs E.Hekels 1866.gadā, lai apzīmētu embrioģenēzes parādības, kas novirzās no attālo senču pazīmēm (palinģenēzēm) un traucē bioģenētiskā likuma izpausmi. 

Hidroksils

Attēlu spektrogrāfiskā analīze uzrādīja ievērojamu (līdz 1%) ūdens un ūdenim līdzīga savienojuma - hidroksila - klātbūtni Mēness virsmas iežos.

Huks, Roberts (1635.-1703.g.)

Robert Hook.
Angļu dabaszinātnieks.

Dzīvesgājums. Dzimis 1635.gada 18.jūlijā.
1660.gadā R.Huks noteica elastīga ķermeņa deformāciju atkarībā no spēka.
1665.gadā R.Huks (Anglija) atklāja šūnu.
Miris 1703.gada 3.martā.