Ortvalakldes ala
- Detaļas
- Publicēts Piektdiena, 06 Oktobris 2023 17:14
- Autors Redaktors
Ortvala Klde.
Ala Gruzijā.
Vēl viens ļoti svarīgs pētījumu rezultāts saistīts ar vēlā paleolīta slāņiem, atrastiem alas tālākajā stūrī. Šeit uzieti vieni no agrākajiem pierādījumiem mūsdienu tipa cilvēku klātbūtnei Kaukāzā. Atradumu vecums pēc radioaktīvā oglekļa metodes noteikts – 33-36 tūkst. gadu, kas atbilst absolūtam vecumam 38-39 tūkst. gadu. Ir pierādīts, ka šeit nav nekāda kultūras pārmantojamība. Vidējā paleolīta neandertālieši un vēlā paleolīta mūsdienu tipa cilvēki nav saistīti savā starpā. Vairākās vietās, kur it kā bija atrasti pārejas slāņi, konstatēts mehāniskais sajaukums. Tas ir gan Ortvalakldes alā (Ortvala Klde) Gruzijā, gan vairākās vietās Eiropā un ir saistīts ar neuzmanīgu darbu veikšanu plānos slāņos.
Saites.
Alas un grotas.
Oma, Omas upe
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 28 Augusts 2022 08:24
- Autors Redaktors
Upe Novosibirskas apgabalā Sibīrijā. Tās krastos netālu no Omas un Tartasas upju sateces uzieti bronzas laikmeta apbedījumi kurgānos.
Omo-Turkana baseins
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 15 Decembris 2022 20:54
- Autors Redaktors
Omo upes un Turkana ezera hidroloģiska vienība.
Pirms 6-7 miljoniem gadu Omo-Turkana baseinā dzīvojuši senie hominīni. Atradumu vietas – Kobifora, Načukuja, Kanapoje u.c. Šajās vietās atrastas dažādu hominīdu, kas dzīvojuši sākot ar laiku pirms 7,4 milj. gadu līdz mūsdienām, kauli.
Saites.
Hominīdi.
Orenburga
- Detaļas
- Publicēts Piektdiena, 08 Jūlijs 2022 10:07
- Autors Redaktors
Pilsēta Krievijā, apgabala centrs.
Vēsture. Kazahu partijas "Alaš" līderiem izdevās pie Ļeņina aizstāvēt Kazahijas ziemeļu un arī citas robežas. Tiesa gan, jau pēc Ļeņina valdīšanas no Kazahijas tika atdalīts Orenburgas apgabals, lai gan Orenburga bija pirmā Padomju Kazahijas galvaspilsēta. Kā uzskata vēsturnieki, tāda lēmuma mērķis bija radīt "koridoru" starp kazahiem un tiem radniecīgajām tjurku izcelsmes tautām - tatāriem, baškīriem un čuvašiem.
1918.gada oktobrī Samārā izveidoja 1.Latvijas (Troickas) strēlnieku bataljonu, kas pēc tam devās uz Orienburgas Troicku.
1918.gadā V.Blihera komandētais sarkankrievu karaspēks sagrāva ģenerāļa Dutova baltgvardu armiju un ieņēma Orenburgu.
Aplūkojamie objekti.
Belogorskas cietoksnis. (Крепость Белогорская).
Tockas poligons. (Тоцкий полигон)
Saites.
Orenburgas apgabals.