Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Īrijas jūra

Īrijas jūra.

Irānas kalniene

Tās ziemeļu mala ir Elbursa kalni.

Īvona, Īvonas upe

Upe Anglijā.

Daringtonas sienu milzu aplis izveidots dabiskas ieplakas vietā, netālu no Īvonas upes. Rietumos un ziemeļos ieplaku norobežoja dabīga nogāze, kuru cilvēki iezīmēja ainavā, noņemot melnzemes virskārtu, to pastāvinot un atsedzot zem tās apslēpto spožo, balto krīta iegulu atsegumu. Nogāzes dienvidu pusē, kur tā kļūst zemāka un neizteiksmīgāka, uzslieto lielo akmeņu rinda, kopā ar rietumu un ziemeļu puses krauju, veidoja C formas arēnu.

Irivada, Irivadas upe

Nāgi Mjanmā. Sensenos laikos uz Zemes nolaidušies pūķi – nāgi. Tie mācījuši pirmajiem cilvēkiem daudz noderīgu lietu – no zemes un ūdens iegūt zeltu un dārgakmeņus. Vēl šodien mjanmieši savu 2170 km garo Irivadas upi uzlūko kā „pūķa ķermeni.”

Īslande, sala

Ģeoloģija. 2021.gadā ģeologu komanda paziņoja, ka Īslande varētu būt pārpalikums no pirms 10 miljoniem gadu nogrimuša kontinenta Īslandijas. Zinātnieki nonāca pie tāda secinājuma, pētot okeāna dibenu pie Īslandes krastiem. Kontinents varētu būt Francijas lilumā un stiepies no Grenlandes līdz Skandināvijai. Abas senā kontinenta malas laika gaitā iegrimušas ūdenī, atstājot virspusē vien agstāko centrālo reģionu, kas veido tagadējo Īslandes salu.
Kontinenta teorija izskaidro divus zinātni ilgi mulsinošus faktus: pirmkārt, Zemes garozas biezums zem Īslandes ir biezāks nekā zem līdzīga izmērasalām; otrkārt, okeāna dibens apsalu izceļas ar savdabīgām ģeoloģiskām iezīmēm.

Ledāji. Vatnajēkidls Īslandē, lielākais Īslandē un arī Eiropā.

Vulkāni. Šajā salā ir apmēram 200 vulkānu, no kuriem 35 tiek uzskatīti par aktīviem. Slavenākais no tiem, protams, ir Eijafjadlajegidls, kurš atrodas apmēram 200 km uz austrumiem no Īslandes galvaspilsētas Reikjavīkas. Šis vulkāns tika uzskatīts par snaudošu gandrīz 200 gadus – kopš pēdējā izvirduma 1821.gadā.

Saites.
Atlantijas okeāns.