Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Kruks, Viljams

Fiziķis, pazīstams ar saviem agrīnajiem radioaktivitātes pētījumiem.

Uzskatīja parapsiholoģiskos fenomenus par īstiem un esošiem.

Kofeīns

E.H.Fišers 1897.gadā sintezējis kofeīnu. 

Kodeīns

Ārstējot sifilisu, Madžiores ārsti slimniekiem īsi pirms to nāves devuši vielas, kuru sastāvā bija kodeīns, morfīns, noskapīns un papeverīns. Šīs vielas ir atrodamas miega jeb opija magones (Papaver somniferum) sastāvā un tas bija viens no farmakoloģiskajiem līdzekļiem, kas bija iekļauts slimnīcā XVII gadsimtā izmantoto ārstniecības rokasgrāmatu saturā.

Kodols, atoma

Atoms sastāv no pozitīvi lādēta kodola, kurā sakoncentrēta gandrīz visa atoma masa, un ap to riņķojošiem negatīviem elektroniem. Atoma kodolam ir sarežģīta uzbūve - tas sastāv no protoniem un neitroniem.

Saites.
Atoms.

Kokas krūms

No Dienvidamerikā augošā kokas krūma (Erythroxylum coca) lapām ekstrahētie kokaīna hidrohlorīda sāļi ir viena no mūsdienās visplašāk lietotajām narkotiskajām vielām – ar to saistās apmēram 1/5 daļa no pārdozēšanas izraisīto nāves gadījumu. Tomēr, kā norāda aplūkojamā pētījuma autori, līdz šim bija maz zināms par kokaīna lietošanas pirmsākumiem Eiropā.

Pirmie eiropieši, kas iepazinās ar kokas lapu lietošanu, bija spāņi, kas 1XV gadsimtā sāka Dienvidamerikas iekarošanu. Viņi novēroja, ka peruāņi un citas indiāņu tautas audzē un lieto kokas lapas, uzskatot, ka tās remdē slāpes, uzlabo gremošanu, vairo vispārējo labsajūtu un ārstē dažādas saslimšanas. Sajūtot kokas lapu košļāšanas iedarbību, spāņi sāka tās lietot arī paši, taču eksportētas uz Eiropu kokas lapas tikpat kā netika. Pirmkārt dēļ pieprasījuma trūkuma un, otrkārt, dēļ grūtībām tās saglabāt nebojājušās garajā jūras ceļā. Daži kokas krūmi gan nonāca Eiropā kā eksotisko Jaunās pasaules augu paraugi. Zināms, piemēram, ka tādi XVIII gadsimta vidū bijuši franču botāniķa Žozefa de Jusī (Joseph de Jussieu) kolekcijā.

Saites.
Kokaīns.