Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Kordiljēri

Kordiljēri.

Kumakivi akmens

Kumma kivi - "dīvainais akmens" (somu val.).
Balansējošais akmens Somijā.

Atrašanās vieta. Somijas DA, mežā.

500 t smagais un 7 m (teikts arī, ka 5 m) platais akmens ar plakano apakšu saskaras ar apakšējo apaļo akmeni tikai dažu centimetru platībā un balansē uz tā. Akmens turas tik stabili, ka ģeologi teic - tas uzstādīts mākslīgi. Folklora gan noraksta to uz troļļu nedarbiem. Akmens tā turas jau 8000 gadu, vai pat 12 000 gadu, kopš ledus atkāpšanās Pēdējā ledus laikmeta beigās.

Saites.
Somija.

Kampānija

Itāliski - Campania.
Reģions Itālijas dienvidos.

Iedzīvotāji - ap 5,8 miljoniem, otrais visblīvāk apdzīvotais Itālijas reģions.
Administratīvais centrs - Neapole.

Ģeogrāfija. Atrodas Itālijas dienvidu daļā. Rieteņos to apskalo Tirēnu jūra, sauszemē robežojas ar četriem Itālijas reģioniem: ar Lāciju ZR, ar Molīziju ziemeļos, ar Apūliju ZA un Bazilikātu austreņos. Reljefs ir kalnains, reģionā atrodas vairāki vulkāni - vienīgais aktīvais no tiem ir Vezuvs (1281 m).
Kampānijā administratīvi ietilpst arī Flegreju un Kapri salas.

Vēsture. Mūks Benedikts kopā ar vairākiem domubiedriem apmetās Montekasīnā - nelielā Kampānijas provinces pilsētiņā. Romas patrīcietis Tertulls iedalīja viņiem zemi tuksnešainā pakalnā, kur 529.gadā Benedikts nodibināja pirmo un visievērojamāko benediktiešu ordeņa abatiju - Montekasinu, kas pārdzīvojusi viduslaikus un saglabājusies līdz mūsdienām. Šeit dibinātajā klosterī Benedikts dzīvoja un strādāja līdz pat mūža galam. Te viņš beidzot uzrakstīja klostera statūtus, kurus lietošanai pieņēma ne tikai Benediktīniešu ordenī, bet arī lielākā vairumā citu katoļu klosteru.

Aplūkojamie objekti.
      Neapole.
Kampānijas administratīvais centrs.
      Kapri sala. Sala Tirēnu jūrā.
      Vezuvs. Lielākais Itālijas vulkāns - 1279 m.
      Herkulāna. Vezuva izvirdumā bojā gājusi pilsēta (tāpat kā Pompejas).
      Pompejas.

      Kazertas pils. Reggia di Caserta. XVIII gadsimta pils komplekss, baroka pērle, atrodas uz ziemeļiem no Neapoles. Tā ir bijusī Abu Sicīliju karalistes karaļu rezidence. Tā ir lielākā bijusī karaļa rezidence pasaulē, kopējā telpu platība ir 47 000 m2. Pils dažkārt tiek saukta par baroka "gulbja dziesmu," jo radīta baroka norieta periodā. 1997.gadā pils komplekss tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā daļa no objekta "Kazertas 18. gadsimta karaliskā pils ar parku, Vanvitelli akvedukts un Sanleučio komplekss." Viena no lielākajām monarhu rezidencēm pasaulē - Neapoles karaļu mītne. Celtniecībā izmantots daudz marmora.

      Amalfi krasts. Tiek raksturota kā brīnišķīga pludmale Tirēnu jūras krastā ar dabas taku, tomēr briesmīgi ļaužu pārpildīta. Autiņu nolikt nav vispār kur.      

Saites.
Itālija.

Kjerega akmens

Norvēģiski - Kjeragbolten.
Varens klintsbluķis, kas iesprūdis Līsefjorda kraujas malas plaisā, iespējams, slavenākais akmens pasaulē.

Atrašanās vieta. Norvēģijas dienvidi, Kjerega kalns.

Šis klintsbluķis iestrēdzis Kjerega kalna plaisā apmēram pirms 50 000 gadu. Tā tilpums ir 5 kubm, svars - ap 15 t un tas atrodas 1110 m vjl. Aiza zem viņa ir 984 m. Akmens sastāv no gneisa - izturīga metamorfiska ieža

Bluķa augšējā virsma ir plakana, noiet pa to nav grūti. Drosmīgākie var mēģināt uz tā nostāties, lai fotografētos. Fotagrafēties gribētāju reizēm ir tik daudz, ka nāksies pastāvēt rindā. Pie akmens nav nekādu drošības ietaišu, tādēļ viss, ko cilvēki šeit dara, ir uz viņu pašu atbildību. Vietējie pavadoņi neiesaka uz tā kāpt divatā, bet arī šo normu īpaši neviens neievēro.

Saites.
Norvēģija.

Kjusju sala

Viena no Japāņu salām. 

Činsana kapene ar NLO gleznojumiem.