Rusts
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 16 Februāris 2025 07:42
- Autors Redaktors
Akmens ar rupju tēstu virsmu. Par rustu sauc arī šādas virsmas imitāciju apmetumā.
Rasinjē, Pols
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 28 Janvāris 2025 08:24
- Autors Redaktors
Holokausta revizionisma virziena aizsācējs.
Tieši aculiecinieku stāstu neticamība rosināja pirmā plašāk pazīstamā revizionista Pola Rasinjē darbību. Šo ģeogrāfijas un vēstures skolotāju okupētajā Francijā 1943. gadā vācieši arestēja par dalību Pretošanās kustībā un ievietoja Dora-Mitelbau, vēlāk Būhenvaldes koncentrācijas nometnēs. Rasinjē ieslodzījuma laikā ne reizi neredzēja gāzes kameras, nedzirdēja par ebreju masveida iznīcināšanu, lai gan neskaidras baumas par gāzes kamerām nometnēs izplatījuši ieslodzītie komunisti. Pēc kara Rasinjē 14 gadus ceļoja pa Rietumeiropu gāzes kameru aculiecinieku meklējumos, apciemoja grāmatu par zvērībām koncentrācijas nometnēs autorus, tomēr tā arī neatrada nevienu, kurš būtu kameras redzējis savām acīm. Viņa apzināto liecinieku un autoru stāsti balstījušies uz „ticamu liecinieku, kuri nesen miruši”, sniegtajām ziņām. Bijušā ieslodzītā vērtējumu izsaka viņa grāmatas nosaukums „Odiseja meli”- līdzīgi leģendārajam sengrieķu ceļotājam, koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem ir iespēja izdomāt neticamus stāstus, jo nav neviena, kurš varētu par to ticamību pārliecināties pats savām acīm. Rasinjē centās pierādīt, ka ieslodzīto mirstība koncentrācijas nometnēs bija zemāka nekā to atspoguļo oficiālā historiogrāfija, ieslodzītie lielākoties miruši nevis mērķtiecīgas iznīcināšanas, bet bada un epidēmiju rezultātā kara beigās, kad bombardēšanas postījumu dēļ nebija iespējams nodrošināt nometnes ar pārtiku un medikamentiem.
Saites.
Holokausta revizionisms.
Reksistu partija
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 12 Novembris 2024 19:47
- Autors Redaktors
L.Degrelles dibināta partija Beļ'ģijā, kas darbojās pirmskara periodā un II Pasaules kara laikā.
Raiti, brāļi
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 28 Novembris 2024 12:26
- Autors Redaktors
1903.gadā ar savu lidmašīnu gaisā pacēlās brāļi Raiti ASV.
Rāma IX (1946.-2016.g.)
- Detaļas
- Publicēts Sestdiena, 26 Oktobris 2024 00:03
- Autors Redaktors
Bumibols Aduliadejs (Bhumibol Adulyadej).
Čakru dinastijas 9.Taizemes karalis, kas valdīja no 1946. līdz 2016.gadam, bija visilgāk valdošais monarhs mūsdienu pasaulē.
Radniecība. Sieva – Sirikita.
Brālis – Rama VIII (iepriekšējais karalis).
Vienīgais dēls – princis Vadžiralongkorns, potenciālais troņmantinieks.
Dzīvesgājums. Nāca pie varas 1946.gada 9.jūnijā pēc iepriekšējā karaļa Rāmas VIII slepkavības.
1947.gadā Taizemes militāristi veica apvērsumu bez asins izliešanas, kas turpmākajās desmitgadēs tapa visai parasta parādība Taizemes dzīvē.
Viņa laikā darbu sāka pirmā demokrātiski ievēlētā Taizemes valdība.
1950.gadā viņš tika kronēts.
1973. un 1976.gados stipri demonstrēja tajiešu studenti, kuri tika militāri apspiesti. Pēc tā daudzi no tiem devās mežos un pievienojās Taizemes Tautas atbrīvošanās armijai. Liela amnestija tās biedriem tika izsludināta 1982.gadā.
Kopš 1992.gada "melnā maija" incidenta militāristu iejaukšanās Taizemes sabiedriskajā dzīvē notiek joprojām.
2007.gadā nosvinēja savu 80.dzimšanas dienu. Viņa valdīšanas laikā nomainījušies 20 premjerministri, pieņemtas un atceltas 16 konstitūcijas un notikuši vairāk nekā 10 apvērsumi. Pēdējais no tiem notika 2006.gada 19.septembrī, kad tika gāzta Taksina Šinavatras valdība.
80 gadus vecais karalis Bumibols patlaban ir pasaulē visilgāk valdošais monarhs, Taizemē tiek uzskatīts par gandrīz dievišķu būtni. Viņa bagātība – 35 miljardi USD.
Miris 2016.gada 13.oktobrī 88 gadu vecumā. Viņš bija pasaulē ilgāk valdošais valsts galva un visilgāk valdījušais Taizemes monarhs - valsti vadīja 70 gadus un 126 dienas.
Interesanti! Šis karalis 2012.gadā esot saņēmis patentu par metodi, kā izsaukt lietu.
Zelta jubileja. Mūsdienās lielākais briljants, kas par tādu kļuva 1995.gadā. Svars – 545,67 karāti. Tā ir Taizemes uzņēmēju dāvana savam karalim 50 gadu jubilejā un šobrīd rotā Taizemes karaļa scepteri. To iesvētījuši vairāki reliģiskie darboņi (piemēram – pāvests Jānis Pāvils II).
Saites.
Siāmas karaļi (?-patlaban).