Rakovas kapulauks
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 25 Marts 2025 10:10
- Autors Redaktors
Lužicas arheoloģiskajai kultūrai piederīgs kapulauks Polijas Silēzijā.
Izpēte. Datēts ar Halštates C un C/D periodu (apm. 750-600.g.pmē.).
Līdz šim bija zināms, ka Čestohovas muzeja krājumā atrodas divas Rakovas kapulaukā atrastas, no meteorītu dzelzs izgatavotas aproces. Papildus izpētes rezultātā Rakovas kapulauka dzelzs senlietu vidū tika noteikta vēl viena no meteorītu dzelzs pilnībā vai daļēji izgatavota aproce un viens potītes gredzens.
Atradumi.
Meteorītu dzelzs rotaslietas. Rakovā ir atrasti 4 no meteorītu dzelzs izgatavoti priekšmeti - 3 aproces un 1 potītes gredzens. Tas šo kapulauku iekļauj pasaulē nozīmīgāko meteorītu dzelzs priekšmetu atradumu vietu vidū.
Saites.
Lužicas kultūra.
Silēzijas vojevodiste.
Rasinjē, Pols
- Detaļas
- Publicēts Otrdiena, 28 Janvāris 2025 08:24
- Autors Redaktors
Holokausta revizionisma virziena aizsācējs.
Tieši aculiecinieku stāstu neticamība rosināja pirmā plašāk pazīstamā revizionista Pola Rasinjē darbību. Šo ģeogrāfijas un vēstures skolotāju okupētajā Francijā 1943. gadā vācieši arestēja par dalību Pretošanās kustībā un ievietoja Dora-Mitelbau, vēlāk Būhenvaldes koncentrācijas nometnēs. Rasinjē ieslodzījuma laikā ne reizi neredzēja gāzes kameras, nedzirdēja par ebreju masveida iznīcināšanu, lai gan neskaidras baumas par gāzes kamerām nometnēs izplatījuši ieslodzītie komunisti. Pēc kara Rasinjē 14 gadus ceļoja pa Rietumeiropu gāzes kameru aculiecinieku meklējumos, apciemoja grāmatu par zvērībām koncentrācijas nometnēs autorus, tomēr tā arī neatrada nevienu, kurš būtu kameras redzējis savām acīm. Viņa apzināto liecinieku un autoru stāsti balstījušies uz „ticamu liecinieku, kuri nesen miruši”, sniegtajām ziņām. Bijušā ieslodzītā vērtējumu izsaka viņa grāmatas nosaukums „Odiseja meli”- līdzīgi leģendārajam sengrieķu ceļotājam, koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem ir iespēja izdomāt neticamus stāstus, jo nav neviena, kurš varētu par to ticamību pārliecināties pats savām acīm. Rasinjē centās pierādīt, ka ieslodzīto mirstība koncentrācijas nometnēs bija zemāka nekā to atspoguļo oficiālā historiogrāfija, ieslodzītie lielākoties miruši nevis mērķtiecīgas iznīcināšanas, bet bada un epidēmiju rezultātā kara beigās, kad bombardēšanas postījumu dēļ nebija iespējams nodrošināt nometnes ar pārtiku un medikamentiem.
Saites.
Holokausta revizionisms.
Rusts
- Detaļas
- Publicēts Svētdiena, 16 Februāris 2025 07:42
- Autors Redaktors
Akmens ar rupju tēstu virsmu. Par rustu sauc arī šādas virsmas imitāciju apmetumā.
Raiti, brāļi
- Detaļas
- Publicēts Ceturtdiena, 28 Novembris 2024 12:26
- Autors Redaktors
1903.gadā ar savu lidmašīnu gaisā pacēlās brāļi Raiti ASV.