Skeptiķi, ufoloģijā
- Detaļas
- 8176 skatījumi
Ar šādu nosaukumu ufologi un žurnālisti reizēm mēdz apzīmēt zinātniekus, kas noskaņoti klaji noliedzoši, reizēm pat agresīvi, pret NLO fenomena eksistences iespēju.
Skeptiķi uzskata, ka jebkuri dati par NLO un jebkuri mēģinājumi izskaidrot šo objektu eksistenci, nonāk fundamentālā pretrunā ar zinātnē pastāvošo dabaszinātnisko pasaules ainu, un tie jāatmet kā pārlieku spilgtas iztēles ļaužu fantāzijas.
Viens no pirmajiem skeptiķiem bija sengrieķu filozofs Heraklīts: "Šo kosmosu, vienu un to pašu visam pastāvošajam, nav radījis nekāds dievs un nekāds cilvēks, bet vienmēr tas ir bijis, ir un būs mūžīgi dzīvā uguns, kas laikiem iedegas un laikiem apdziest."
Lai gan mūsdienās arvien mazāk zinātnieku strikti iestājas pret NLO eksistences iespēju, XX gs. kā klasiski skeptiķi būtu jāmin I.Šklovskis (И.С.Шкловский), F.Klāss, V.Krats, K.Sagāns, D.Obergs, V.Miguļins (В.В.Мигулин), D.Mencelis u.c. Savas darbības sākumā skeptiķis bija arī slavenie vēlākaie ufologi A.Dž.Haineks, Ž.Valle, Nolaupīšanu pētnieks Dž.E.Maks u.c.
Latvijā skeptiķiem būtu pieskaitāmi astronoms Ilgonis Vilks, un filozofs Igors Šuvajevs.(uzrakstījis visai muļķīga satura nodaļu par ufoloģiju savā filozofijas grāmatā).
CSICOP - organizācija ASV, kas par savu uzdevumu stādīja telepātu un ekstrasensu atmaskošanu.
Jāpiezīmē, ka veselīgs skepticisms ir nepieciešams katram ufologam.